BRATISLAVA a VIEDEŇ – loď, divadlo a 2 historické centrá, 7.5.-8.5.2019, 2 dni / 1 noc

LIBER - Vieden Schonbrunn fontana 2017-05-16Návšteva dvoch najbližšie sebe položených hlavných miest nám ukáže veľa zaujímavostí z histórie aj súčasnosti. Tiež si uvedomíme jedinečnosť miest, ktoré sú sebe tak blízko ;-) Prvý deň venujeme Bratislave a zaujímavostiam v jej historickom centre. Uvidíme budovu najstaršej univerzity Slovenska, najstaršieho mestského múzea, ale aj múzeá dvoch slávnych bratislavských rodákov. Tiež dva kostoly úzko späté s obdobím, kedy v meste prebiehali korunovácie uhorských kráľov. A, samozrejme, dva hrady - Bratislavský a Devín - na dvoch kopcoch týčiacich sa pri rieke Dunaj. Vlastne aj tie rieky nakoniec uvidíme dve :-) A aby tých porovnaní nebolo málo, zájdeme sa pozrieť na Slovenské národné divadlo, na historickú a aj na novú budovu. V tej si po večeri pozrieme Pucciniho operu Turandot v réžii Jozefa Bednárika. Vďaka nocľahu v historickom centre to nebudeme mať nikam ďaleko. Ani na autobus, ktorý nás na druhý deň odvezie do Viedne. Táto kamarátka Bratislavy nám pripomenie svoju slávnu cisársku minulosť. Nenecháme si preto ujsť prehliadku areálu zámku Schönbrunn (UNESCO) aj niekdajšej rezidencie Habsburgovcov Hofburg s najväčším magnetom pre návštevníkov, Múzeom cisárovnej Sissi v historickom centre Viedne.

Ubytovanie: Jedna noc v 3-hviezdičkovom boteli na Dunaji v Bratislave, priamo v historickom centre.

Strava: V cene ubytovania máme hotelové raňajky formou bufetu.

Doprava: Pohodlným zájazdovým autobusom vypraveným z Trenčína, so zastávkou v Piešťanoch. Nástup a výstup bude možný aj na trase z Trenčína do Bratislavy (po dohovore a za doplatok).

Wikipedia Erzsebet kiralyne photo RabendingCena zájazdu: 87 € všetky vekové kategórie na dvojlôžkovej izbe. Doplatok pri 1 osobe na izbe: 30 €. Môžete tiež súhlasiť s ubytovaním s inou osobou. Príplatok za prednostný výber sedadla: 5 € osoba. Príplatok za nástup + výstup na trase: 5 € osoba.

Ceny vstupného:
1/
Hrad Devín (Bratislava):
5 € = dospelý; 2,50 € = dôchodca, študent, dieťa; zdarma = dieťa do 6 rokov, ZŤP, ZŤPS; 10 € = rodina (2 dospelí a deti do 14 r.);
2/
Opera Turandot (SND, nová budova, 19:00-22:10):
10 € = osoba (dramaturgický úvod, 18:15 = zdarma);
3/ Múzeum Sissi, cisárske apartmány a zbierka striebra (Viedeň – Hofburg): 15 € = osoba; 14 € = ZŤP a študent do 25 rokov, 9 € = dieťa do 18 rokov.
Atrakcie nie sú povinné, z organizačných dôvodov však vstupné vyberáme vopred pri platbe za zájazd.

FB Peter Fillo 15.8.2018 - Orol s GanymedomV cene zájazdu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, ubytovanie v 3*** boteli s raňajkami, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene nie je vstupné, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava nad rámec raňajok (čas na spoločný obed je samozrejmosťou).

CK je poistená proti insolventnosti: certifikát TU.

Stretneme sa v utorok o 7:30 hod. v Trenčíne (parkovisko pri vlakovej stanici). Nástup bude možný aj v Piešťanoch (na pumpe Slovnaft v smere na diaľnicu) o 8:00 hod., prípadne na ďalších miestach (dohovor). Návrat do Trenčína (s výstupom v Piešťanoch o 19:00) plánujeme v stredu (sviatok) na 19:30 hod.

Sprevádza: Irena Chrapanová.

Počasie v Bratislave: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Wikimedia Schönbrunn Blick auf Gloriette

SKALICA A STRÁŽNICA (SR / ČR), máj – október

STRÁŽNICA - dom skanzenuVyberte sa s nami na cestu za poznávaním historických klenotov a prírodných krás Pomoravia. Skrytú v poli nájdeme najstaršiu stojacu cirkevnú stavbu v strednej Európe, Kaplnku svätej Margity Antiochijskej pri Kopčanoch. Uvidíme dômyselne vybudovaný Baťov kanál, ktorý kedysi prepravoval lignit (hnedé uhlie) a dnes – v letných mesiacoch – prepravuje turistov. Na obed zájdeme do českej Strážnice, kde navštívime jedinečný skanzen, ”Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy”. V umelo vymodelovanom teréne je tu zasadených až 64 objektov, ktoré predstavujú jednotlivé regióny Slovácka (horská oblasť) a Pomoravia (úrodná oblasť preslávená pestovaním viniča). Ukážka vinohradníckych stavieb a ich zariadení, ktorá je doplnená vinohradom predstavujúcim pestovanie vína od najstarších čias až po súčasnosť, nás naladí na poslednú atrakciu. Tou je ochutnávka vína a domáceho pečiva („trdelníkov“) v neďalekej Skalici, a to priamo v komplexe Františkánskeho kláštora, kde aj unikátny „trdelník“ v malej kuchynke pečú. Pre záujemcov bude možná aj krátka prehliadka pekne zrekonštruovaného historického centra mesta.

Cena výletu:
Vám bude vyrátaná podľa veľkosti skupiny. Pre dôchodcov, študentov a deti sú možné zľavy.

V cene výletu je pohodlné cestovanie luxusným autobusom, vstupné do skanzenu, ochutnávka skalického vína a „trdelníkov“, organizácia, sprievodcovské služby po celý čas výletu a DPH. V cene výletu nie je poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Odchod z Bratislavy: o 8:00 hod. Návrat plánujeme na 18:00 hod.

Odporúčame: české koruny (na obed a prípadné suveníry či atrakcie), pohodlnú obuv.

Počasie v Skalici: môžete pozrieť TU.

Objednávky: môžete smerovať SEM.

SKALICA - dom kultúry na nám.

SLOVENSKO – NÁMETY KLIENTOV

24. November 2009 - Irena Chrapanová  
Zaradené pod SLOVENSKO

Sem nám môžete písať Vaše námety na výlety pre Vás: