69) VIEDEŇ – po stopách princa Rudolfa, 24.1.2009 – sobota

31. December 2008 - chrapanova  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Navštívime obe výstavy venované životu korunného princa Rudolfa, syna Františka Jozefa I. a slávnej Sisi. Na výstave v Shönbrunn - letnom sídle Habsburgovcov – nám otvoria komnaty Rudolfovho apartmánu a vďaka jeho výzdobe si tu pripomenieme Rudolfovu vášeň k poľovačke. V Hofmobiliendepot – Viedenskom múzeu nábytku – sa nám predstaví približne 80 predmetov, ktoré obklopovali princa počas jeho života. Okrem iného tu uvidíme aj posteľ, v ktorej pred 120 rokmi objavili mŕtve telá princa a jeho mladučkej milenky. Výstava symbolicky končí v deň, kedy princ za tajomných okolností spáchal samovraždu a preto je vybraný víkend tým posledným, kedy môžeme výstavu vidieť.

Cena výletu: 29,50 EUR (888,72 Sk). Deti do 18 rokov 24,50 EUR (738,09 Sk).

V cene je zahrnuté cestovné, vstupné na obe výstavy, organizačné náklady a sprievodca. V cene nie je zahrnuté poistenie (môžete si ho priobjednať) a strava.

Cestovať budeme autobusom. Stretneme sa o 8,00 hod. na parkovisku pred Istropolisom (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme na 19,00 hod.

Sprevádza: Zuzana Kutlíková

Počasie vo Viedni
môžete pozrieť TU.

43) MOSONMAGYARÓVÁR – kúpele, 21.2.2009 – sobota

13. December 2008 - chrapanova  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Autobusom sa doobeda dopravíme z Bratislavy do  termálnych kúpeľov Mosonmagyaróvár, kde budeme mať celý deň voľno na kúpanie. Cestou tam si urobíme krátku prechádzku na trojhraničný kameň – miesto, kde sa stretáva hranica Slovenska, Rakúska a Maďarska. Po ceste späť sa zastavíme na večeru v typickej maďarskej reštaurácii Paprika Csárda.

Cena výletu: 28,00 EUR (843,53 Sk). Dieťa do 18 rokov 26,00 EUR (783,28 Sk). V cene je zahrnuté celodenné vstupné do kúpeľov (vrátane všetkých bazénov a vodných atrakcií), doprava a sprievodca. V cene výletu nie je poistenie (môžete si ho priobjednať) a strava. Na mieste je možné aj individuálne navštíviť saunu (1.000 HUF – 3 vstupy) alebo masáž (1.500 HUF – 20 min.). 

Stretneme sa
pri Istropolise
o 9,30 hod
. Návrat plánujeme na 20,30 hod. Cestovať budeme minibusom.

Sprevádza:
 
Irena Chrapanová a Miloš Dvořák. 

Počasie:
je TU podobné, ako v Šamoríne.