MARIAZELL – pútnické miesto a lanovka, 12.10.2013, sobota

16. September 2013 - marsalkova  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wikipedia Mariazell - BasilikaNašim cieľom je najznámejšie, najväčšie a najstaršie pútnické miesto v Rakúsku, jedno z najvýznamnejších pútnických miest v strednej Európe – Mariazell. Pridáme sa k pútnikom, ktorí už vyše 850 rokov prúdia do Mariazellu z rôznych národov bývalej habsburskej ríše, ale aj zo vzdialenejších končín Európy. Príslušníci dynastie Habsburgovcov mali toto miesto v mimoriadnej obľube. Zúčastníme sa tu na svätej omši v Milostivej kaplnke s milostivou sochou Panny Márie, kde iste načerpáme posilu. Rezervovaný je pre nás páter Václav priamo z Mariazellu! Cestou tam sa zastavíme na krátku prechádzku v turistickom stredisku Semmering, ktoré je v zime rajom pre lyžiarov; v iných ročných obdobiach sa však stáva malebným tichým miestom, kde môžeme načerpať pokoj do duše. Cestou tam pôjdeme teda cez Semmering a cestou nazad cez St. Pölten. Celá cesta tak súčasne bude zaujímavým okruhom po časti rakúskych spolkových krajín Burgenlandu, Dolného Rakúska, okolo Viedne a časti Štajerska. Tých, ktorí budú mať záujem vyjsť si lanovkou na vyhliadku, upozorňujeme, že sprievodca sa bude prioritne venovať skupine v meste. V rámci časových možností však poskytne všetky potrebné rady, aby si každý účastník tento výlet skutočne užil.

Cena výletu: 23,50 € pre všetky vekové kategórie.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3,00 € osoba.

Ceny atrakcií:
- v prípade záujmu je možné využiť aj vyhliadkovú lanovku z Mariazellu na Bürgeralpe: (cena zahŕňa lanovku, skanzen, železničku, výstup na vežu) 17,20 € dospelý; 9,90 € dieťa; 14,20 € dospelý len lanovka hore alebo dole; 8,50 € dieťa len lanovka hore alebo dole. Tento poplatok nevyberáme vopred, aby sa každý mohol rozhodnúť podľa situácie na mieste.

V cene výletu je pohodlné cestovanie luxusným autobusom, organizácia, sprievodcovské služby po celý čas výletu a DPH. V cene výletu nie je vstupné na atrakcie, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Stretneme sa o 7:00 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme na 19:00 hod.

Sprevádza: Dagmar Gubová.

Počasie v neďalekom Sankt Pöltene: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa:
môžete TU.

Wikipedia Mariazell

Komentáre: