BUDAPEŠŤ – Vianočné trhy, 7.12.2013, sobota

15. Október 2013 - marsalkova  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wikipedia Christmas market BudapestHlavným lákadlom nášho najbližšieho výletu do Budapešti budú vianočné trhy, kde si plnými dúškami vychutnáme vône a atmosféru Adventu. Trhy sa konajú na Vőrősmartyho námestí, ktoré je obklopené monumentálnymi budovami. I keď je námestie pomerne veľké, panuje tu každý rok idylická atmosféra, ktorú dotvára fasáda kaviarne Gerbaud. Tá sa v tomto čase mení na adventný kalendár a každý deň o 17:00 hodine sa otvorí jedno okno s umeleckým dielom. Tradičné remeselnícke výrobky sa prelínajú s fantastickými vôňami maďarskej kuchyne a dobrého vínka. Tieto trhy patria medzi najlepšie v Európe. Po príchode do Budapešti si navodíme slávnostnú náladu krátkou návštevou Hradného vrchu s kostolom kráľa Mateja a Rybárskou baštou, odkiaľ sa nám naskytne nádherný pohľad na Peštiansku stranu s Parlamentom, Bazilikou svätého Štefana a mostami nad Dunajom. Prevezieme sa k Citadele a odtiaľ sa vydáme Andrássyho triedou k Námestiu hrdinov. Potom sa už budeme naplno venovať predvianočnej atmosfére trhov, ochutnávaniu, nakupovaniu a možno práve tu nájdeme vianočné darčeky pre našich najbližších. Trhy budú aj pred Bazilikou, sú vzdialené od seba len kúsok a je možnosť navštíviť ich oba.

Cena výletu: 25,00 € pre všetky vekové kategórie.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3,00 € osoba.

V cene výletu je pohodlné cestovanie luxusným autobusom, organizácia, sprievodcovské služby po celý čas výletu a DPH. V cene výletu nie je vstupné na atrakcie, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Stretneme sa v sobotu o 8:00 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Návrat do Bratislavy plánujeme na 20:00 hod.

Sprevádza: Zdenka Hamerlíková.

Počasie v Budapešti: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Wikipedia Parlement van Boedapest

Komentáre: