PRAHA – muzikál Fantom opery alebo hra Sluha dvou pánů, 28.2.-1.3.2015, víkend

8. Október 2014 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wikipedia Fantasma_155667777Výborné hodnotenia kritikov a fantastické výkony muzikálových hercov veľmi rýchlo vypredávajú pokračovateľa najnavštevovanejšieho českého muzikálu Děti ráje v muzikálovom divadle Goja Music Hall. Divadlo totiž získalo licenciu na najnáročnejší muzikálový projekt všetkých čias. Je to vôbec poprvýkrát, kedy je muzikál Fantom opery uvedený na území Čiech a Slovenska, čiže v krajine, ktorej reči všetci rozumieme. Ide o druhý najdlhšie uvádzaný muzikál na svete (od 27.9.1986) a najdlhšie nepretržite hraný muzikál na Brodwaye! Prvenstvo získal tiež v Nemecku (15 rokov) a v Japonsku (16 rokov). Kto ste ho ešte nevideli, rozhodne neváhajte a pridajte sa k nám na výlet do Prahy za kultúrou. Kto ste ho už videli alebo nemáte muzikály v obľube, pre Vás sme zabezpečili vstupenky na ďalší pražský trhák – inscenáciu hry legendárneho Carla Goldoniho, Sluha dvou pánů. Uvádzaná je v Národnom divadle s Miroslavom Donutilom v hlavnej roli. Vo vedľajšej úlohe budeme môcť zažiť umelcovho syna, Martina Donutila, ktorý vraj zdedil herecký talent po otcovi, s ktorým účinkuje spoločne aj v brnianskej Huse na provázku (hra Amadeus). Samozrejme, že okrem kultúry venujeme čas aj prechádzkam po historickom centre, v ktorom budeme ubytovaní :-)

Ubytovanie: V príjemnom 4**** hoteli v absolútnom centre Prahy – v spodnej časti Václavského námestia. Poloha v historickom centre je veľmi výhodná pre jej blízkosť k vlakovej stanici aj k Národnému divadlu. Ide o nádherný “zelený” hotel (s ekologickou prevádzkou) v zaujímavej historickej budove z roku 1912.

Strava: V cene ubytovania máme bohaté bufetové raňajky.

Doprava: Cestovať budeme klimatizovanými vlakmi EuroCity. Tento druh dopravy je bezpečnejší, spoľahlivejší a pohodlnejší ako autobus (WC, jedálenský vozeň, pekný výhľad z okna…). Po Prahe budeme chodiť pešo. Len tí, čo pôjdu na muzikál, využijú 1 x električku (2 cestovné lístky v čase do 15 min.).

LIBER Praha 1798Cena výletu: dospelý, dôchodca, študent = 89,00 €;
dieťa 6-15 rokov =
69,00 €;
dieťa do 6 rokov bez miestenky =
46,00 €
;
d
ieťa do 3 rokov bez vlastnej postele (s detskou postieľkou) a bez miestenky = 16,00 €.
Doplatok pri 1 osobe na izbe: 20,00 €.
Môžete tiež súhlasiť s ubytovaním s inou samostatne prihlásenou osobou či osobami.

Vstupné na predstavenie v sobotu o 19:00 – obe
predstavenia začínajú v rovnaký čas

(Váš výber prosíme uviesť do prihlášky):
- muzikál Fantom opery: A) zóna A a E (čelne vpravo) = 28 € alebo B) zóna M (bočné hľadisko vpravo) = 20 €
– alebo hra Sluha dvou pánů: C) sedenie v I. galérii (vpravo) = 14 € (vypredané) alebo D) v II. galérii (vpravo) = 12 €. Atrakcie nie sú povinné, ale z organizačných dôvodov vyberáme vstupné pri platbe za výlet.

Hotel Adria - izbaV cene výletu je pohodlné cestovanie vlakom vrátane miesteniek (deti do 6 rokov bez miestenky / s miestenkou cena ako deti do 15 rokov), ubytovanie v 4**** hoteli s raňajkami a s WiFi pripojením na izbách, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je vstupné, MHDpoistenie (môžete si ho doobjednať – treba rátať 2 dni!) a strava nad rámec raňajok (čas na obed je samozrejmosťou).

CK je poistená proti insolventnosti: certifikát TU.

Stretneme sa v sobotu o 7:45 hod. v hornej časti vestibulu na Hlavnej vlakovej stanici Bratislava (vlak odchádza o 8:10 hod.). Je možné o 8:47 hod. pristúpiť v Kútoch, o 9:02 v Břeclavi, o 9:37 v Brne a o 11:17 v Pardubiciach. Náš vlak odchádza o 6:49 zo Štúrova a o 7:16 z Nových Zámkov. Je teda možné dohodnúť aj stretnutie vo vlaku. Návrat do Bratislavy plánujeme v nedeľu na 20:00 hod., v Pardubiciach o 16:39, v Brne o 18:19, v Břeclavi 18:54, v Kútoch 19:11.

Odporúčame: pohodlnú obuv a české koruny.

Sprevádza: Irena Chrapanová.

Počasie v Prahe: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Sluha u dvou panu, zdroj: Narodni divadlo

Komentáre:

2 reakcií to “PRAHA – muzikál Fantom opery alebo hra Sluha dvou pánů, 28.2.-1.3.2015, víkend”

 1. Eva Vildnerová - 27. Január 2015, 17:08

  + Dan Vildner, vek 49, ZTP/S
  + lístky na Sluha dvou pánú – 2ks
  Ohledne dopravy vlakem teď nevím jak to je, protože byly nějaké změny. Dan totiž platí polovičku a já jako doprovod nic. My máme jako “grupa” nějakou slevu?

 2. chrapanova - 27. Január 2015, 18:25

  Áno, v cene zájazdu je už spiatočný lístok skupinový (30 €) a 2 miestenky (4 €). Pokiaľ si niekto chce kúpiť lístok sám, tak samozrejme môže a my mu v tej sume (34 €) ponúkneme zľavu.
  CK LIBER – čo chceš, to si vyber :-)