SRÍ LANKA – poznávanie aj relax pre fotografov, 24.3.-8.4.2015, 16 dní / 13 nocí

3. Marec 2015 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

AKF 2014-04 sri_web003

V exkluzívnom čase Veľkonočných sviatkov zamierime na juh ostrova Cejlón a využijeme jeho letné počasie na relax aj poznávanie. Z mnohých atrakcií, ktoré nás tu čakajú v rámci mesta Koggala, spomeňme rybárov na bidlách, korytnačiu farmu, ľudové múzeum a záhradu s korením. Tiež jazero s lodičkami, ktorými sa dá navštíviť škoricový ostrov a chrám. Atrakciou sú aj ryžové polia pri cestách či zber kokosov z palmy. Fakultatívne budeme spoznávať blízke okolie: mesto Galle* s pestrofarebným trhom i koloniálnou pevnosťou a architektúrou, mesto Matara s výrobou batiky, Dondra s majákom… Následne sa vydáme na okruh po Srí Lanke, kde navštívime tie najzaujímavejšie miesta: čajové plantáže a čajovú fabriku v Rambode, chrám Budhovho zubu v Kandy*, chýrnu botanickú záhradu Peradeniya aj tanečné predstavenie krojovaných tanečníkov. Ďalej na sever preskúmame jaskynné chrámy Dambulla*, Leviu skalu Sigiriyia* so zvyškami kamenného kráľovského mesta a s kráskami na skale. Rovnako starodávne mesto Polonnaruwa* s ležiacim Budhom a historickým múzeom. Nenecháme si ujsť ani high light Srí Lanky, Pinnawalu, so sloním sirotincom a najväčším stádom slonov žijúcich v zajatí. Uvidíme aj kúpanie slonov v rieke a manufaktúru na výrobu papiera. O nádherné foto úlovky isto nebudeme mať núdzu!

Doprava: Letecky s prestupom v Dubaji s leteckou spol. FLYDUBAI–odlet z Bratislavy a prílet do Bratislavy. Autobusom z letiska Colombo do mesta Koggala a tiež z Koggala po poznávacom okruhu na letisko Colombo. Sprievodca alebo lektor je prítomný po celý čas cesty z Bratislavy na Srí Lanku a späť i na okruhu po Srí Lanke.

AKF sl_uc_06Fotolektor: Počas pobytu nám bude skúsená lektorka odovzdávať svoje rokmi a mnohými cestami nadobudnuté skúsenosti a rady, ako si zo Srí Lanky odniesť tie najzaujímavejšie zábery. Lektorka bude k dispozícii na lekcie fotografie v konkrétnych fotografických podmienkach a situáciách a tiež na konzultácie už nafotených záberov v daný deň, aby bolo možné nové poznatky do fotografií uplatňovať okamžite. Okrem “bežného” fotografovania v teréne nás čakajú aj rôzne fotografické úlohy a fotohry, vďaka ktorým si zlepšíme svoje technické znalosti, fotografické oko a schopnosť nachádzať dobré zábery.

Organizácia: Pre vstup na Srí Lanku nie sú potrebné víza (platí sa len poplatok za vstup do krajiny, ktorý je uvedený pri cene) ani povinné očkovania. Odporúčame len dodržať všetky pokyny, čo sa týka obsahu batožinyplatnosti pasu. Pri pobyte na Srí Lanke potom treba dodržiavať pravidlá pre vstup do chrámov (zahalené ramená a kolená). Detailnejšie informácie o Srí Lanke nájdete TU.

AKF sl14_013Program: Po celý čas bude skupine k dispozícii sprievodca aj foto lektor, ktorý tak zvýši kvalitu našich fotografických úlovkov. Okrem hlavných cieľov nášho programu budeme zaraďovať podľa aktuálnych časových možností aj zastávky s obľúbenými atrakciami: koreňová záhrada, národný park s volne žijúcimi zvieratami, kaučuková plantáž, ananásová plantáž, ryžové polia, korytnačia farma, drahokamy, drevené masky, batika, cirkevné chrámy (žijú tu budhisti, hinduisti, moslimovia aj kresťania). Spoločne prejdeme nasledovné miesta (pamiatky chránené v UNESCO* sú označené hviezdičkou):

Dambulla*
staré jaskynné chrámy so sochami a maľbami, všadeprítomné opice a predavači suvenírov.
Kandy*botanická záhrada a skleníky orchideí, biely Budha na skale, chrám Budhovho zubu, tanečná šou.
Pinnawalasloní sirotinec a kúpanie slonov v rieke, ulica so suvenírmi, výroba papiera zo slonieho trusu.
Polonnaruwa*starobylé kráľovské mesto z počiatku 11. storočia, múzeum, Budhovia v skale, divoké opice.
Rambodavodopády a čajové plantáže (návšteva čajovej fabriky a obchodu s čajom, ochutnávka čaju).
Sigiriya* - 150 m vysoká Levia skala so zvyškami mesta, maľby žien na skale, možnosť voziť sa na slonoch.

LIBER _MG_7904Strava: polpenzia (v cene) = spravidla bufetové raňajky a večere formou švédskych stolov. Obedy budú riešené možnosťou spoločného stravovania v rámci programu.

Ubytovanie: 13 nocí v 4 hoteloch, z čoho v meste Koggala na juhu budeme prvú polovicu zájazdu. Hotely sú cca na úrovni našich 3*** hotelov. Naša kategorizácia sa však na Srí Lanke nedá aplikovať. Napr. namiesto posteľnej bielizne sú plachty (teplo).

Výbava: Fotiť sa dá na cestách prakticky s čímkoľvek. Dobré zábery nie sú podmienené profi výbavou. V prípade väčšej výbavy je možnosť sa pred cestou s lektorkou poradiť, čo by bolo najvhodnejšie vziať so sebou Počas ciest sa naučíme, ako vyťažiť maximum z fotovýbavy, ktorú máme. Je fajn mať so sebou malý, skladný statív.

Cena: 1.495 € pre všetky vekové kategórie (pri ubytovaní na 2-lôžkovej izbe s ďalšou osobou).
Doplatok za ubytovanie 1 osoby na izbe: 270 €. Môžete tiež požiadať o ubytovanie s inou osobou.
Zľava za ubytovanie 3 osôb na izbe: informácia na vyžiadanie, nakoľko kapacita väčších izieb je obmedzená.
Príplatok za prednostný výber sedadla v autobuse: 10 € osoba.

LIBER _MG_6478V cene je cestovné (vrátane letiskových transferov), ubytovanie, polpenzia, organizačné náklady, okružná cesta po Srí Lanke (Ramboda, Kandy, Dambulla, Sigiriya, Polonnaruwa, Pinnawala), sprievodcovské služby a služby foto lektora.
V cene nie sú vstupenky na atrakcie cca 100 €poistenie (môžete si ho doobjednať – treba rátať 16 dní!), vybavenie vstupu do krajiny = 27 € (je možné ho vybaviť aj individuálne cez internet alebo na mieste, je to však drahšie) a strava nad rámec polpenzie.

CK je poistená proti insolventnosti: certifikát TU.

Stretneme sa v utorok 24.3.2015 o 10:35 hod. na letisku Bratislava (odlet je o 13:35 hod.).
Návrat do Bratislavy plánujeme na stredu 8.4.2015 na 13:15 hod.
Prílet na Srí Lanku je 25.3.2015 o 5:10 hod. ráno miestneho času.
Príchod na letisko Colombo pred odletom domov je o 23:05 hod.
Celkový čas letu je cca 10,5 hod. jedna celá cesta. Zvyšný čas je čas prestupu (pre ceste tam 1 hod. a 5 min., pri ceste späť 4 hod. a 5 min.) a časový posun (+4,5 hod.).

Odporúčame: preštudovať si RADY NA CESTU a prípadné ďalšie dotazy písať priamo do komentára dolu.

LIBER _MG_7807 - kópiaSprievodcovia: Irena Chrapanová, lokálni a foto lektor Akadémie kreatívnej fotografie Katarína Ďurove.

Počasie v Colombe: môžete pozrieť TU (často však neodpovedá skutočnosti). V južnej oblasti, do ktorej smerujeme, nás čaká príjemných 30-35 stupňov C (slnečná sezóna s malým počtom zrážok je tu od novembra do apríla). Vzduch na Srí Lanke je okrášľujúco vlhký, príroda je rozkvitnutá, kúpanie v oceáne aj v bazéne je možné. Dážď má mimo obdobia dažďov podobu lokálnej prehánky.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Už sme realizovali:
- SRÍ LANKA – relax a poznávanie zaujímavostí a krás ostrova, 11.3.-25.3.2015, 15 dní / 12 nocí
- SRÍ LANKA – pre fotografov a milovníkov poznávania, 15.4.-28.4.2014, 14 dní / 11 nocí
- SRÍ LANKA  relax s možnosťou cvičenia jogy, 18.11.-1.12.2013, 14 dní / 11 nocí
- SRÍ LANKA – pre fotografov a milovníkov poznávania, 9.11.-19.11.2013, 11 dní / 8 nocí
- SRÍ LANKA  relax s možnosťou cvičenia jogy, 19.11.-2.12.2012, 14 dní / 11 nocí
- SRÍ LANKA – v čase festivalu slonov, 30.7.-8.8.2012, 10 dní / 8 nocí
- SRÍ LANKA – história, príroda aj relax, 14.11.-27.11.2011, 14 dní / 11 nocí

AKF 2014-04 sri_web001

Komentáre: