BRATISLAVA – 1. vychádzka, 31.1.2016, nedeľa

29. Január 2016 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

PRIMACIÁLNY PALÁCVlastivedné vychádzky roku 2016 odštartujeme skutočnou lahôdkou, akou je budova, história, architektúra aj inventár Primaciálneho paláca. Práve tu sa totiž bude konať 7. summit európskych regiónov a miest. Naplánovaná je preto výmena kobercov, oprava stoličiek, rekonštrukcia osvetlenia či obnova sôch. Skôr, ako nám vstup do paláca na čas obmedzia, pozrieme si ho teda ešte v pôvodnej podobe. Dozvieme sa veľa o histórii samotnej budovy aj v kontexte s históriou námestia. Vysvetlíme si, čo všetko je možné nájsť a “prečítať” na priečelí budovy. V jej interiéri venujeme zvláštnu pozornosť Zrkadlovej sieni, obrazom rodiny Márie Terézie, slávnym gobelínom, ostatným  obrazom a nakoniec aj kaplnke sv. Ladislava, ktorá je do budovy šikovne vstavaná. Po odchode z budovy sa ešte zastavíme na nádvorí pri soche sv. Juraja.

Cena vychádzky (príspevok na hrošíka):
2,50 €
pre všetky vekové kategórie; zdarma držiteľ permanentky a dieťa do 15 r. v sprievode dospelého. Vstupné do Primaciálneho paláca: 3,00 € dospelý, ZDARMA dôchodca, študent, dieťa, ZŤP.

Stretneme sa10:00 alebo o 14:00 hod. na Primaciálnom námestí pri studni. Vychádzku ukončíme o 12:00 alebo o 16:00 hod. Môžete si vybrať čas. Predpokladáme, že doobeda bude menej ľudí v skupine ;-)

Sprevádza: Peter Malaschitz.

Počasie v Bratislave: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa nie je potrebné. Vychádzka sa v oboch časoch uskutoční určite !!!

Wikipédia - Primaciálny palác klobúk

Komentáre: