ST. MARGARETHEN a RUST – Nezider a opera Nápoj lásky v rímskom kameňolome, 19.8.2016, piatok

17. Jún 2016 - warderova  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

arenaria_Foyerpark hoch_credit Renee del MissierEšte naposledy zájdeme do St. Margarethenu, aby sme videli tohtoročnú operu pod holým nebom, Nápoj lásky (L’elisir d’amore) z roku 1832! Vtipné dielo Gaetana Donizettiho nás zavedie na taliansky vidiek 19. storočia. Práve tu sa odohráva príbeh neopätovanej  lásky hlavného hrdinu, ktorý sa zo zúfalstva rozhodne získať si srdce svojej vyvolenej pomocou kúzla. Čarovný elixír, ktorý kúpi za posledné peniaze, však zázračnú moc nemá (je to len víno) a tak musí hľadať nové cesty. Osud mu celý život zjednoduší, nakoľko mu zomrie strýko a dedičstvo urobí z chudobného človeka boháča, ktorý nemá o ctiteľky núdzu :-) Paradoxom osudu je, že aj samotný Donizetti sa narodil do chudobnej rodiny a tak možno sám o nápoji lásky či neočakávanom dedičstve snil… :-) My budeme mať možnosť uvidieť toto dielo v inscenácii najväčšieho operného javiska v Európe, s prírodnými kulisami prekrásneho rímskeho kameňolomu. Príjemne sa naň naladíme v blízkom mestečku Rust, ktoré je známe klepotom bocianov, peknými pamiatkami, dobrou kuchyňou a lahodným vínom. Príjemnú atmosféru dotvorí aj tesná blízkosť Neziderského jazera (UNESCO), po ktorom plávajú romantické plachetnice a ktoré svojimi zarastenými brehmi poskytuje útočisko kŕdeľom vtákov.

Cena výletu: 62 57 € pre všetky vekové kategórie.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3 € osoba.

V cene výletu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, vstupenka K5 (drahšie vstupné len na vyžiadanie), organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene nie je poistenie (môžete si ho doobjednať - treba rátať 2 dni!) a strava.

Storno podmienky opery v St. Margarethen: V prípade, že nie je odohraté ani prvé dejstvo, je možné sa zdarma zúčastniť na inom predstavení. Organizátor môže pridať termín. Cestovné však nie je preplácané!

Stretneme sa16:00 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské mýto). Návrat plánujeme na 1:00 hod.

Odporúčame: oblečenie pekné, ale teplé; topánky pohodlné (vhodné aj na štrk); niečo mäkké pod zadok (sedadlá sú kovové, s opierkou), deku na zabalenie sa; šatku či kapucňu na hlavu, pršiplášť (chráni, keď fúka).

Sprevádza: Irena Chrapanová.

Počasie v blízkej Viedni: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Už sme realizovali:
ST. MARGARETHEN a RUST – Nezider a opera Tosca v rímskom kameňolome, 31.7.2015, piatok
ST. MARGARETHEN a RUST – Nezider a opera Tosca v rímskom kameňolome, 15.8.2015, sobota
ST. MARGARETHEN a RUST – Nezider a opera Aida v rímskom kameňolome, 16.8.2014, sobota
ST. MARGARETHEN a RUST – Nezider a opera Aida v rímskom kameňolome, 3.8.2014, nedeľa
ST. MARGARETHEN – Opera La Bohéme v rímskom kameňolome, 24.8.2013, sobota
ST. MARGARETHEN a RUST – Neziderské jazero a opera La Bohéme, 4.8.2013, nedeľa
ST. MARGARETHEN a RUST – Neziderské jazero a opera La Bohéme, 19.7.2013, piatok
ST. MARGARETHEN pri Nezideri – opera Carmen, 12.8.2012, nedeľa
arenaria - Sujet_quer

Komentáre: