ST. MARGARETHEN a RUST – Nezider a Pašiové hry v rímskom kameňolome, 16.7.2016, sobota

16. Jún 2016 - warderova  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

passio.at - Presse_AbendmahlKelch01_Passionsspiele2016V pôsobivej prírodnej scéne historického rímskeho kameňolomu v St. Margarethen opäť zaradili do programu obľúbené Pašiové hry. Každých 5 rokov sa tak s istou pravidelnosťou okolo 600 dobrovoľných ochotníkov s veľkým nasadením zúčastňuje tohto predstavenia. Pripomínajú život, utrpenie, smrť a zmŕtvychvstanie Ježiša Krista a tým oslovujú tisícky návštevníkov. Výťažok zo vstupného sa použije na sociálne účely, čím predstavenie plní aj zmysel, ktorý dáva smrť Ježiša Krista aj pre dnešných ľudí. Na príjemný kultúrny zážitok sa naladíme v mestečku Rust, ktoré je známe klepotom bocianov, peknými pamiatkami, dobrou kuchyňou a lahodným vínom. Tiež svojou blízkosťou k Neziderskému jazeru (UNESCO), ktoré magnetizuje kolónie vtákov, výletné lode a, samozrejme, aj turistov :-) Okrem prehliadky jeho historického centra a pamiatok či nahliadnutia do vinohradníckych domov nás čaká aj prestávka na kávu, zákusok či pohárik vínka. Možná bude tiež obhliadka Fischerkirsche (Kostola rybárov), kde sa nachádza najstarší hrajúci organ v Burgenlande. Takto príjemne naladení sa presunieme do blízkeho St. Margarethenu na Pašiové  hry, ktoré sú uvádzané medzi 18.6. a 21.8. na vedľajšej scéne kameňolomu. Hlavná scéna bude aj v tomto roku patriť opere.

Cena výletu: 32 € pre všetky vekové kategórie.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3 € osoba.

V cene výletu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, vstupenka kategórie K4 (drahšie vstupné len na vyžiadanie), organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava.

Storno podmienky hier v St. Margarethen: V prípade, že nie je odohraté ani prvé dejstvo, je možné sa zdarma zúčastniť na inom predstavení. Cestovné však nie je preplácané!

Stretneme sa13:30 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské mýto). Návrat plánujeme na 21:30 hod.

Odporúčame: oblečenie pekné, ale teplé; topánky pohodlné (vhodné aj na štrk); niečo mäkké pod zadok (sedadlá sú kovové, s opierkou), deku na zabalenie sa; šatku či kapucňu na hlavu, pršiplášť (chráni, keď fúka).

Sprevádza: Irena Chrapanová.

Počasie v blízkej Viedni: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Už sme realizovali:
ST. MARGARETHEN a RUST – Nezider a opera Tosca v rímskom kameňolome, 31.7.2015, piatok
ST. MARGARETHEN a RUST – Nezider a opera Tosca v rímskom kameňolome, 15.8.2015, sobota
ST. MARGARETHEN a RUST – Nezider a opera Aida v rímskom kameňolome, 16.8.2014, sobota
ST. MARGARETHEN a RUST – Nezider a opera Aida v rímskom kameňolome, 3.8.2014, nedeľa
ST. MARGARETHEN – Opera La Bohéme v rímskom kameňolome, 24.8.2013, sobota
ST. MARGARETHEN a RUST – Neziderské jazero a opera La Bohéme, 4.8.2013, nedeľa
ST. MARGARETHEN a RUST – Neziderské jazero a opera La Bohéme, 19.7.2013, piatok
ST. MARGARETHEN pri Nezideri – opera Carmen, 12.8.2012, nedeľa
passio.at - Presse_Kreuzweg_Passionsspiele2016

Komentáre: