BRATISLAVA – 12. vychádzka, 31.7.2016, nedeľa

26. Júl 2016 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

LIBER - KOSTOL KLARISIEK, vežaNašu prázdninovú vlastivednú vychádzku venujeme najinformovanejším svedkom dejín mesta – vežiam historického centra. Pozornosť upriamime nielen na veže kostolné, ale aj na dôstojnú vežu Starej radnice či Michalskú vežu, ktorá sa nám zachovala spoločne s jedinou dodnes stojacou mestskou bránou. Okrem histórie veží si pripomenieme aj všetky ich funkcie a zistíme, v ktorej sú aké zvony a čo všetko nám môžu oznamovať. Zamyslíme sa aj nad úlohou zvonára alebo hlásneho, predchodcov dnešných masmédií a bezpečnostných sirén :-) A aby sme si dopriali aspoň jeden pekný výhľad z veže (a nie len pozeranie na ne), zájdeme záverom vychádzky na vyhliadkovú ochodzu Michalskej veže. Z nej uvidíme jej kamarátky z vtáčej perspektívy a možno objavíme nové detaily, ktoré nám pri pohľade zospodu unikajú. Veža zároveň slúži aj ako Múzeum zbraní, čo nám len doplní prezentáciu veží a vežičiek, ktoré boli súčasťou hradobného a obranného systému mesta. Súčasťou vstupenky na vežu je aj návšteva Múzea farmácie, zhodou náhod zasadeného do bývalého barbakánu.

Cena vychádzky (príspevok na hrošíka):
2,50 €
pre všetky vekové kategórie; zdarma držiteľ permanentky a dieťa do 15 r. v sprievode dospelého.

Ceny vstupného na Michalskú vežu (Múzeum zbraní a Múzeum farmácie): 4,30 € dospelý; 2,50 € dôchodca, študent, dieťa; zdarma ZŤP, novinár, sprievodca BKIS; 8,60 € rodina (2 dospelí a deti do veku 14 rokov).

Stretneme sa10:00 alebo o 14:00 hod. na Primaciálnom námestí, pri studni. Vychádzku ukončíme o 12:00 alebo o 16:00 hod. Môžete si vybrať čas. Predpokladáme, že doobeda bude menej ľudí v skupine ;-)

Sprevádza: Irena Chrapanová.

Počasie v Bratislave: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa nie je potrebné. Vychádzka sa v oboch časoch uskutoční určite.

Objednať permanentku si môžete vyplnením prihlášky TU.

Wikipedia GMB - korunovacny sprievod Marie Terezie v roku 1741 - Pressburg

Komentáre: