TOKAJ – Košice, Čerhov, Trebišov a Sátoraljaújhely v čase vinobrania, 23.9.-25.9.2016, 3 dni / 2 noci

6. September 2016 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wikipedia - Furmint grape cluster by Andrs.kovacs – kópiaV čase začínajúcej jesene sa vyberieme za dobrým vínom a čarovnou prírodou na juhovýchod Slovenska. Prvý deň si vychutnáme krásy Košíc, mesta kultúry r. 2013. Historické centrum ponúkne veľa zaujímavostí z histórie, architektúry, literatúry. Ako mesto fungovalo v stredoveku dobre pochopíme v múzeu v Miklušovej väznici. S cirkevným životom mesta sa zoznámime v Dóme svätej Alžbety. Je najvýchodnejšie ležiacou gotickou katedrálou Európy a najväčším kostolom SR. V krypte tu odpočíva slávny František II. Rákoczi a z kostolnej veže je nádherný výhľad. Navštívime aj Kaplnku svätého Michala so zaujímavou výzdobou. Pekný deň zakončíme spoločnou večerou. Sobotu venujeme Tokaju, oblasti sladkého vína a dobrej zábavy. Po ceste do Čerhova neminieme ani kaštieľ v Trebišove, miesto navždy späté s grófom Júliusom Andrássym. Má v zámockom parku mauzóleum. V rámci programu Tokajského vinobrania sa môžeme tešiť na ochutnávku vína, koncerty, gastro zážitky či zoskok parašutistov. Raritou kraja je aj vyhliadková veža v tvare suda či lanovka s nádherným výhľadom na vinohradnícku oblasť. V nedeľu ešte absolvujeme komentovanú prehliadku našej najväčšej botanickej záhrady a konečne navštívime Múzeum letectva s množstvom zaujímavých exponátov zo sveta dopravy.

Ubytovanie: Obe noci v školiacom stredisku verejnej správy. Len 250 m pešo od historického centra. Oproti obchodnému domu Dargov. Budova je pekná, čistá, bez výťahu (len prízemie a 1. poschodie). Izby majú vlastné sociálne zariadenie. Vo vybavení sú uteráky, osušky, TV a WiFi zdarma.

Strava: V cene ubytovania máme 2 x raňajky (podávané od 7:00 hod.). Výber je z 5 druhov jedál (na mieste). Tiež 1 x spoločná večera v Košiciach (1. deň výletu).

Doprava: Zájazdovým autobusom, ktorý nás zavezie k ubytovaniu a ku všetkým atrakciám okrem pešej zóny.

Wikipedia - Miklušova väznicaCena zájazdu: 135 € pre všetky vekové kategórie.
Doplatok pri 1 osobe na izbe: 25 €.
Môžete tiež súhlasiť s ubytovaním s inou samostatne prihlásenou osobou.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 7 € osoba.

Ceny vstupného:
- Miklušova väznica = 2 € dospelý; 1 € dôchodca, študent, dieťa; zdarma dôchodca nad 70 rokov, dieťa do 6 rokov, ZŤP;
- Dóm sv. Alžbety a Kaplnka sv. Michala = 3 € osoba; 2 € dieťa;
- Trebišovský kaštieľ (múzeum a mauzóleum)
= 4 € osoba;
- Ochutnávka Tokajského vína s výkladom vinára = 6 € osoba;
- Botanická záhrada = 3 € dospelý; 1,50 € dôchodca, študent, dieťa, ZŤP; zdarma dieťa do 6 rokov;
- Múzeum letectva = 3,50 € dospelý; 1,50 € dôchodca, študent, dieťa; zdarma dôchodca nad 70 rokov, dieťa do 6 rokov, ZŤP, ICOM.
Atrakcie nie sú povinné, ale z organizačných dôvodov vyberáme vstupné vopred.

www.trebisov.sk - Mauzóleum Júliusa AndrássyhoV cene zájazdu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, ubytovanie 2 noci, 2 x raňajky, 1 x večera, organizácia, sprievodcovské a lektorské služby a DPH. V cene nie je vstupné, poistenie (môžete si ho doobjednať – treba rátať 3 dni!) a strava (čas na jedlo je samozrejmosťou).

CK je poistená proti insolventnosti: certifikát TU.

Stretneme sa v piatok o 6:00 hod. v Bratislave na parkovisku pri Istropolise (Trnavské mýto) a o 8:00 hod. pri vlakovej stanici v Trenčíne. Návrat do Trenčína plánujeme v nedeľu na 20:00 hod. a do Bratislavy na 22:00 hod.

Sprevádza: Irena Chrapanová.

Počasie v Košiciach: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Už sme realizovali:
KOŠICE – Muzikál Kleopatra a príroda, 16.5.-17.5.2009, víkend
KOŠICE – letecky a pohodlne, 19.2.2009, štvrtok

Wikipedia Košice Dóm svätej Alžbety a Kaplnka sv. Michala

Komentáre: