BRATISLAVA – 6. vychádzka, 13.5.2017, sobota a 14.5.2017, nedeľa

28. Apríl 2017 - warderova  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wikipedia - Martin van Meytens - Cesarica Marija Terezija By Martin van Meytens - This image is available from the National Gallery of Slovenia website under the reference number NGS1350Pri príležitosti 300. výročia narodenia významnej panovníčky a “Matky dvoch cisárov” Márie Terézie sa poprechádzame historickým centrom v jej stopách. Pozrieme si miesta, ktoré s istotou navštívila, ale spomenieme aj jej veľký vplyv na stavebné zmeny v Bratislave. Zamyslíme sa nad jej životom a nad jej prínosom pre budúce generácie… nad množstvom reforiem, majetkov, ciest, detí… nad jej politikou, diplomaciou a radcami, ale aj jej záľubami, zvykmi a súkromným životom. A nezabudneme ani na ťažké obdobia – bitky, choroby, osamotenia – a na jej silu ich prekonať.

Pre veľký záujem o túto vychádzku a s úctou k Márii Terézii ju organizujeme v sobotu (presný deň výročia) aj v nedeľu (Deň matiek, medzi ktoré patrila aj Mária Terézia), doobeda aj po obede. Čiže dokopy až 4 rovnaké vychádzky. Z nich si môžete vybrať dátum a čas, ktorý vám najviac vyhovuje ;-)

Porovnáme aj vplyv Márie Terézie na Bratislavu a na ostatné významné mestá a v závere vychádzky si pripomenieme ďalšie podujatia, konané alebo pripravované pri príležitosti významného jubilea v “Roku Márie Terézie.”

Cena vychádzky (príspevok na hrošíka):
3 €
pre všetky vekové kategórie; zdarma držiteľ permanentky a dieťa do 15 r. v sprievode dospelého.

Stretneme sa o 10:00 alebo o 14:00 hod. na Primaciálnom námestí, pri studni. Vychádzku ukončíme o 12:00 alebo o 16:00 hod. Môžete si vybrať čas a dokonca aj deň víkendu ;-)

Sprevádza: Irena Chrapanová.

Počasie v Bratislave: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa nie je potrebné. Vychádzka sa uskutoční určite.

Permanentku si môžete objednať vyplnením prihlášky TU.

Pavol Urbánek 2017-05-14 Michalská brána

Komentáre: