PETROHRAD – Benátky severu a Ermitáž v čase nášho leta, 26.8.-1.9.2017, 7 dní / 5 nocí

3. Jún 2017 - chrapanova  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wikipedia - Petrohrad - Chrám Kristovho vzkriesenia výrezPetrohrad je mesto mostov a riek, dlhého dňa aj dlhej noci; najsevernejšie položené veľké mesto sveta; právom prezývané Benátky severu. Navštívime ho v čase nášho leta, kedy je tu veľmi príjemne. Okrem pozorovania otvárania mostov a dostatočne dlhej prehliadky Ermitáže sa môžeme tešiť aj na ďalšie lahôdky. Poprechádzame sa impozantným, až 60 m širokým Nevským prospektom, kde navštívime pravoslávnu Kazanskú katedrálu, pripomínajúcu Chrám sv. Petra v Ríme. V Petropavlovskej pevnosti objavíme Chrám sv. Petra a Pavla s hrobkou ruských panovníkov. Najväčšia pravoslávna katedrála mesta (a druhá sveta), Chrám sv. Izáka, nás oslní kupolou pozlátenou 100 kilogramami zlata. Chrám Kristovho vzkriesenia, nápadne pripomínajúci moskovský Chrám Vasilia Blaženého, nám poodhalí smutnú históriu atentátu na Alexandra II. Povozíme sa tiež loďou po Neve (mesto leží na ostrovoch jej delty) a pozdravíme slávnu Auroru. Nezabudneme ani na výstavu klenotov Fabergé, zmenšeninu Petrohradu a slávne Námestie dekabristov s Medeným jazdcom, pamätníkom Petra Veľkého. V blízkom Puškine (Cárske Selo) uvidíme kópiu slávnej Jantárovej komnaty v rokokovom Jekaterisnskom paláci a Petrov dvor v Petergofe nám pripomenie Versailles.

Ubytovanie: V novom (v roku 2015 kompletne zrekonštruovanom) 3*** hoteli, situovanom v absolútnom historickom centre mesta (len 10 minút pešo od Zimného paláca, Ermitáže a rieky Neva, 5 minút od Chrámu Kristovho vzkriesenia, Puškinovho bytu a Ruského múzea). Preto vôbec nebudeme potrebovať MHD ani metro! Izby majú nastaviteľnú klimatizáciu, trezor, písací stôl, WiFi a kúpeľňu so sušičom vlasov, županom, papučami.

Strava: V cene ubytovania máme raňajky (výber z 8 menu).

Doprava: Zájazdovým autobusom z Bratislavy a letecky z Viedne. V rámci Petrohradu zájazdovým autobusom lokálnej CK (letiskové transfery, autobusová prehliadka v deň príchodu a celodenný výlet) a pešo.

Wikipedia - Catherine Palace in Tsarskoe SeloCena zájazdu: 827 € (od 18.8.2017 zvýšená v súlade s cenou letenky o 100 €) pre všetky vekové kategórie.
Doplatok pri 1 osobe na izbe:
185 €.
Môžete tiež súhlasiť s ubytovaním s inou samostatne prihlásenou osobou.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 10 € osoba.

Ceny atrakcií:
1/ Petrohrad, Ermitáž = 14 €,
2/ Puškin, Katarínin palác a park = 25 €,
3/ Petergof, Petrov dvorec a park = 27 €,
4/ rieka Neva, loď = 10 €,
5/ Petrohrad, Katedrála sv. Petra a Pavla = 7 €,
6/ Petrohrad, Katedrála sv. Izáka = 5 €
. Celkom = 88 €.
Jednodňový výlet za atrakciami 2/ a 3/ už je v cene zájazdu (autobusová doprava aj povinný lokálny sprievodca). Výstavu Fabergé, zmenšeninu Petrohradu, Chrám Kristovho tela či Kazanskú katedrálu navštívime podľa záujmu fakultatívne (všetky vstupy dokopy už len cca 15 €).
Atrakcie nie sú povinné, no z organizačných dôvodov vyberáme vstupné vopred pri platbe za výlet.

Wikipedia - Petrohrad Medený jazdec 3V cene zájazdu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom (z Bratislavy do Viedne a v rámci Petrohradu a okolia), lety s leteckou spoločnosťou Aeroflot, ubytovanie v 3*** hoteli s raňajkami, organizácia, jednodňový výlet do okolia Petrohradu a sprievodcovské služby. V cene nie je vstupné na atrakcie 88 €, poistenie (môžete si ho doobjednať – treba rátať 7 dní), vybavenie víz = 95 € (príplatok za rýchle vybavenie víz 40 €) a strava nad rámec raňajok (čas na obedy a večere je samozrejmosťou).

CK je poistená proti insolventnosti: certifikát TU.

Stretneme sa v sobotu 26.8.2017 o 20:30 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské mýto). Odlet z Viedne je 27.8.2017 o 00:30 hod. Prílet do Petrohradu (prestup v Moskve, čas na prestup 2 hod.) je v nedeľu o 07:25 hod. Odlet z Petrohradu je v piatok o 09:00 / 9:20 hod. miestneho času. Prílet do Viedne má byť o 10:40 / 14:05 hod. (pri prestupe v Moskve). Návrat do Bratislavy plánujeme na piatok 1.9.2017 na 13:00 / 16:00 hod. Časy sú udávané aktuálne – miestne. V Petrohrade je o 1 hodinu viac ako v Bratislave.

Sprevádza: Inessa Dukátová a lokálni sprievodcovia.

Počasie v Petrohrade: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Už sme realizovali:
MOSKVA – historické centrum, 14.10.-19.10.2011, 6 dní / 5 nocí

Wikipedia - Palace Embankment - Zimný palác

Komentáre:

2 reakcií to “PETROHRAD – Benátky severu a Ermitáž v čase nášho leta, 26.8.-1.9.2017, 7 dní / 5 nocí”

 1. Peter Golej - 3. September 2017, 11:46

  Dovolte mi podakovat sa Vam za vydareny zajazd do Petrohradu
  Sme maximalne spokojni s vyberom sprievodkyne p. Dukátovej Inessi
  Odviedla maximalne profesionalnu pracu
  Je to mila, empaticka a ustretova zena :-)
  Rovnako aj dalsie dve sprievodkyne v Petrohrade boli max. profesionalne
  S pozdravom
  Blanka a Peter Golej

 2. chrapanova - 5. September 2017, 9:43

  Dobrý deň, pán Golej.
  Veľmi pekne Vám ďakujeme za spätnú väzbu.
  Budeme sa tešiť, ak si nás vyberiete aj nabudúce ;-)
  Irena Chrapanová, CK LIBER