BRATISLAVA – 9. vychádzka, 2.7.2017, nedeľa

27. Jún 2017 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wikipedia - Simone Martini - Alžbeta Durínska vyrez a otocŽeny sa v školských učebniciach objavujú menej často. Napriek tomu hrali v dejinách významnú roľu. Tie z nich, ktoré sa nezmazateľne zapísali ho histórie nášho mesta, Bratislavy, si preto pripomenieme na našej ďalšej vychádzke. Či už sa preslávili láskou a vplyvom na významného muža alebo samostatným prínosom pre spoločnosť; či boli kresťanky alebo židovky; Slovenky, Maďarky, Rakúšanky; filantropky, matky, učiteľky, vychovávateľky, speváčky, ba dokonca vladárky, svojím životným poslaním nás isto obohatia. Tiež si predstavíme ich občas neuveriteľné osudy a okrem miest, s ktorými sú späté, zájdeme aj tam, kde sú spomenuté a oslavované. Napriek tomu, že pôjde aj o ženy veľmi známe, pohľadáme miesta, na ktorých sme už dlho neboli a pomôžu nám dozvedieť sa o týchto slávnych ženách niečo nové. Tak to bude aj v prípade veľkej panovníčky Márie Terézie – okrem Kostola kanonistiek Notre Dame navštívime aj Prezidentskú záhradu, kde stojí jej jazdecká socha. Z rodáčok nebude chýbať Alžbeta Durínska, Mária Terézia Brunswik, Gisi Fleischmann, Erzsébet Házy.

Cena vychádzky (príspevok na hrošíka):
3 €
pre všetky vekové kategórie; zdarma držiteľ permanentky a dieťa do 15 r. v sprievode dospelého.

Stretneme sa10:00 alebo o 14:00 hod. na Primaciálnom námestí pri studni. Vychádzku ukončíme o 12:00 alebo o 16:00 hod. Môžete si vybrať čas.

Sprevádza: Julianna Gaál.

Počasie v Bratislave: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa nie je potrebné. Vychádzka sa uskutoční určite.

Permanentku si môžete objednať vyplnením prihlášky TU.

Wikipedia - Martin van Meytens - Cesarica Marija Terezija By Martin van Meytens - This image is available from the National Gallery of Slovenia website under the reference number NGS1350 - vyrez

Komentáre: