BAVORSKO – po stopách Ľudovíta II.: jeho zámky a záhrady, 20.9.-22.9.2019, 3 dni / 2 noci

2. September 2019 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wikipedia - Ludwig II - By Ferdinand von Piloty (1828-1895) - scan from Michael Petzet, Ludwig II. und seine Schlösser.Vyberieme sa cez Rakúsko do spolkovej republiky Bavorsko,  kde navštívime „bavorské more“ – jazero Chiemsee. Chiemsee je miestom, kde sa nachádza Pánsky ostrov – Herreninsel. Loďou sa preplavíme na ostrov a pozrieme si barokový zámok postavený koncom 19. storočia. Zámok dal postaviť bavorský kráľ Ľudovít II. podľa vzoru zámku vo Versailles. Ten patril francúzskemu kráľovi Ľudovítovi XIV., ktorého Ľudovít II. bezhranične obdivoval. Ďalší zo zámkov, ktorý navštívime a s ktorým je spojený Ľudovít II., je zámok Hohenschwangau, kde Ľudovít prežil detstvo. Nevynecháme ani návštevu rozprávkového zámku Neuschwanstein – ten stojí aj v Disneylande. Dal ho tiež postaviť Ľudovít II. a dozeral aj na jeho veľkolepú výstavbu. Nákladná stavba zámku natoľko zadlžila rozpočet kráľovstva, že vládny kabinet dal psychicky narušeného kráľa radšej vyhlásiť za nesvojprávneho. Spoločne preskúmame aj zámok Linderhof, ktorý dal po tom, čo sa stal kráľom v roku 1864, postaviť tiež Ľudovít II. V areáli sa nachádza aj umelo vybudovaná jaskyňa, kde kráľ v závere svojho života, v zajatí duševnej choroby, trávieval čas počúvaním hudby svojho obľúbenca, Richarda Wagnera. Odkedy sú zámky sprístupnené verejnosti, ich návštevnosť je naozaj vysoká a prinášajú tak veľké zisky.

Ubytovanie: V 3*** hoteli v rakúskom v meste Reutte (len 18 km od zámkov).

Strava: V cene ubytovania máme polpenziu podávanú na našom hoteli.

Doprava: Pohodlným zájazdovým autobusom, vypraveným z Levíc a idúcim cez Bratislavu.

Wikipedia - Chiemsee Fortunabrunnen - Von User - Bbb auf wikivoyage sharedCena zájazdu: 195 € všetky vekové kategórie na 2-lôžkovej a 3-lôžkovej izbe.
Doplatok pri 1 osobe na izbe:
na vyžiadanie.
Môžete tiež súhlasiť s ubytovaním s inou samostatne prihlásenou osobou.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 7 € osoba.

Ceny atrakcií:
- kombinovaný lístok na zámky Herrenchiemsee, Linderhof a Neuschwanstein vrátane rezervačných poplatkov: 29,50 € dospelý a dôchodca; 3,50 € osoba do 18 rokov;
- zámok Hohenschwangau vrátane rezervačného poplatku
: 13,50 € dospelý, dôchodca; 1,50 € osoba do 18 r.;
- spiatočný lístok na loď na ostrov Herreninsel: 8 € dospelý a dôchodca; 4 € dieťa 6-15 r.; zdarma dieťa do 6 r.;
- autobusový lístok na cestu od zámku Hohenschwangau k zámku Neuschwanstein: 3 €.
Atrakcie nie sú povinné, no z organizačných dôvodov vyberáme vstupné vopred pri platbe za výlet.

Wikipedia - zámok Neuschwanstein - Autor - SofteisV cene zájazdu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, ubytovanie v 3*** hoteli s polpenziou, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene nie je ubytovacia taxa 4 € (2 € / noc), vstupné na atrakcie, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava nad rámec polpenzie (čas na obedy ozmámi sprievodca podľa aktuálnej situácie).

CK nie je poistená proti insolventnosti: viac info TU.
Zájazd je organizovaný cestovnou kanceláriou MISTRÁL HS.

Stretneme sa v piatok o 4:00 hod. na parkovisku pred Billou pri železnične stanici v Leviciach. Návrat do Levíc plánujeme v nedeľu na 23:00 hod. Nástup bude možný aj v Bratislave (benzínová pumpa OMV pri Auparku) v piatok o 6:00 hod.; návrat v nedeľu cca o 21:00 hod.prosíme uviesť “miesto nástupu LV/BA” do prihlášky!

Sprevádza: Mária Horníková.

Počasie v Hohenschwangau: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Wikipedia - Hohenschwangau Castle and Village - Autor - User - Abelson – Own work by the original uploader

Komentáre:

4 reakcií to “BAVORSKO – po stopách Ľudovíta II.: jeho zámky a záhrady, 20.9.-22.9.2019, 3 dni / 2 noci”

 1. Adriana Kralovicova - 23. September 2019, 8:14

  Dobry den. Zajazd bol vyborne pripraveny, program splnil ocakavania. Informacii bolo vela, vsetky zaujimave a obsazne. Velmi vyzdvihujem veducu zajazdu, ktora zvladla profesionalne cele 3 dni réžiu putovania Bavorskom. Cestou domov v autobuse “lietala” samá chvála medzi klientmi zajazdu. Ani jedna jedina kritika! Velká vdaka za vydareny vylet aj Liberu. Vdaka Kralovicove

 2. Irena Chrapanová - 23. September 2019, 17:57

  Velmi pekne dakujeme za krasne hodnotenie, pani Kralovicova.
  Este sme Vam poslali aj nas formular na zhodnotenie vsetkych komponentov zajazdu ;-)
  ich

 3. Maria Pavlikova - 26. September 2019, 19:43

  Dobry den.Aj ja musim suhlasit s hodnotenim tohto zajazdu,vsetko bolo perfekne naplanovane,a velka chvala a poklona pani veducej zajazdu,ktora nam povedala neskutocne vela zaujimavosti,v autobuse bola velka spokojnost a sama chvala.Velmi pekne dakujeme za nadherny zazitok.Urcite vyuzijeme sluzby vasej CK.DAKUJEME.Pavlikovi z Levic

 4. Irena Chrapanová - 26. September 2019, 20:04

  Srdečne zdravíme Pavlíkovcov do Levíc a veľmi sa tešíme, že sa Vám zájazd páčil. Tiež ste nám potvrdili, že klienti cítia, keď ich sprevádza sprievodca po krajine či miestach, ktoré má rád :-) Preto majú taký úspech naše zájazdy do Ruska čí na Srí Lanku, aj 1-dňové výlety do Brna, Prahy, Budapešti – vždy sa snažíme vyslať na cestu tých, ktorý sú tam ako doma a majú svoju prácu radi :-)