SALZBURG – hradná pevnosť, Mozartov dom a jazero Wolfgangsee, 27.11.-28.11.2021, víkend

4. November 2021 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod RAKÚSKO, VÝLETY AKTUÁLNE

Wolfgang Amadeus Mozart - Wikipedia NEKONÁ SA… UNESCO mesto Salzburg nás poteší svojím čarovným historickým centrom, čokoládovými cukrovinkami pripomínajúcimi najslávnejšieho rodáka, W. A. Mozarta a nádherným výhľadom z pevnosti Hohensalzburg, kam sa vyvezieme lanovkou. Prvý deň budeme už na obed v centre vianočne vyzdobeného mesta. Spoločne absolvujeme prehliadku unikátnej hradnej pevnosti a taktiež budeme mať možnosť navštíviť Mozartov rodný dom. Po prehliadke mesta bude dostatok času aj na návštevu vianočných stánkov, ochutnávku miestnych dobrôt a vychutnanie si večernej atmosféry trhov v slávnom “Ríme severu”, ako sa mestu pre jeho taliansky štýl a množstvo kostolov prezýva. Na druhý deň sa cestou zo Salzburgu zastavíme pri jazere Wolfgangsee, ktoré obkolesujú Alpy a tvoria tak majestátnu kulisu k legendárnej svetelnej výzdobe jazera. Práve tu si pripomenieme aj Annu Mariu Mozartovú, ktorá sa na tomto peknom mieste narodila. V Sankt Gilgene môžeme obdivovať až 11 metrov vysokú sviečku a do St. Wolfgangu im Salzkammergutu vstúpiť na idylický adventný trh jednou z dvoch veľkých adventných brán. Svetelné efekty sviečok, lampiónov a rozžiarenej kométy nám tak urobia nezabudnuteľnú bodku za pekným víkendovým programom :-)

Ubytovanie: v 3***  hoteli v Salzburgu na 2-lôžkových a 3-lôžkových izbách so sprchou a WC.

Strava: v cene ubytovania máme raňajky.

Doprava: pohodlným klimatizovaným zájazdovým autobusom.

Wolfgangseer - Advent Wanns dumper wird im Dorf - © event-fotograf.atCena zájazdu: 117 € pre všetky vekové kategórie.
Doplatok pri 1 osobe na izbe:
30 €.
Môžete tiež súhlasiť s ubytovaním s inou samostatne prihlásenou osobou či osobami.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 8 € osoba.

Ceny vstupného:
- Rodný dom W. A. Mozarta = 8,50 € (skupina 10+ os.), 3,50 € dieťa do 14 rokov; 21 € rodina (2 dospelí s ich deťmi), zdarma dieťa do 6 rokov, ZŤP, držiteľ Salzburg Card;
- Pevnosť Hohensalzburg vrátane hradného múzea, salónikov, divadla + 2 cesty lanovkou = 15,90 € osoba; 9,10 € dieťa; 40,30 € rodina (2 dosp. + 2 deti);
- Arcibiskupská katedrála
= 5 € osoba; zdarma dieťa do 18 rokov;
- Plavba 40 min. po jazere (1 smer: St. Gilgen – St. Wolfgang) = 8,80 € dospelý, 4,40 € dieťa 4-14 rokov.

Atrakcie nie sú povinné, vstupné sa výnimočne platí na mieste.

Wolfgangseer Advent Wanns dumper wird im Dorf - © event-fotograf.at 2V cene zájazdu je doprava, ubytovanie, raňajky, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene nie je vstupné, miestna daň (cca 2 € / os., platí sa na mieste), poistenie (môžete si ho doobjednať – treba rátať 2 dni) a strava nad rámec raňajok.

Organizátor zájazdu CK ELIT – Travel je poistená proti insolventnosti: viac info TU.

Stretneme sa v sobotu o 6:30 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské mýto). Návrat do Bratislavy plánujeme v nedeľu na 21:30 hod.

Sprevádza: Dagmar Gubová.

Počasie v Salzburgu: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Salzburg View from Mönchsberg - Wikipedia

Komentáre: