MLYŇANY a TOPOĽČIANKY – arborétum, zámok, zubria obora a žrebčín, 13.6.2010, nedeľa

24. Máj 2010 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Mlyňany - arborétum, sochaPôjdeme sa pokochať peknou prírodou. Konkrétne kvetinami a drevinami arboréta Mlyňany, ktoré na ploche takmer 67 ha prezentuje najväčšiu zbierku cudzokrajných drevín na Slovensku. Je to vždy zelený park založený už v roku 1892 a rozdelený na niekoľko tematických častí (dreviny východnej Ázie, severnej Ameriky, Kórei, Slovenska a pôvodný “zmiešaný” park). Obohacujú ho besiedky, sochy, jazierka a kaštieľ s rozáriom. Následne sa presunieme do Topoľčianok, ktoré na malom území ponúkajú hneď niekoľko atrakcií. Predovšetkým je to reprezentatívny zámok (kedysi letné sídlo prezidentov!) so starým zámockým parkom a poľovníckym zámočkom. Isto tiež národný žrebčín a hypologické múzeum (o chove koní). V deň našej návštevy budú prebiehať dostihy, takže koní bude v celej obci veľké množstvo. V čase obeda (my už budeme po obede :-) ) navštívime aj oboru so zubrami v Pieskoch, ktorých tu úspešne chovajú v lese vzdialenom cca 6 km od Topoľčianok.

Cena výletu: 33,00 € dospelý,
31,50 € dôchodca, študent,
30,00 € študent do 18 rokov,
29,00 € dieťa do 15 rokov,
24,00 € dieťa do 6 rokov.

V cene výletu
je cestovné, vstupné (arborétum, zámok, zubria obora a žrebčín / bez múzea), organizačné náklady a sprievodcovské služby (všade aj lokálny sprievodca).
V cene výletu nie je poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Stretneme sa o 8:00 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme na 19:30 hod. Cestovať budeme autobusom.

Sprevádza: Irena Chrapanová.

Počasie: je TU podobné ako v Nitre.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Topoľčianky - zámok letecky

Komentáre: