BARDEJOV A DREVENÉ KOSTOLÍKY – UNESCO v SR, 28.8.-31.8.2010, 4 dni / 3 noci

11. August 2010 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

LADOMÍROVÁ 2009Tohtoročné putovanie za drevenými kostolíkmi si spestríme návštevou kláštora v Hronskom Beňadiku či zastavením sa v Kremnici v čase prebiehania 30. ročníka “Kremnických gagov”. Našej pozornosti neuniknú ani skanzeny ľudovej architektúry, významné cirkevné pamiatky a historické centrá miest patriacich medzi slovenské najkrajšie. Najväčšiu pozornosť však určite venujeme dreveným kostolíkom, ktorých evidujeme u nás 45, z čoho 8 je zapísaných na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO (Hronsek, Hervartov, Ladomírová, Bodružal, Kežmarok, Leštiny…). Špeciálnu pozornosť dáme historickému centru Bardejova (UNESCO), ktorý sa pre nás stane symbolickým základným táborom pre našu “kostolíkovú púť”. Pokocháme sa jeho bazilikou sv. Egídia s 11 pôvodnými gotickými oltármi, meštianskymi domami a nádhernou mestskou radnicou. Po ceste na východ venujeme doobedie aj Spišu (UNESCO), kde navštívime jeden z najrozsiahlejších hradných komplexov strednej Európy, Spišský hrad a kostol Sv. Ducha v Žehre z 13. stor. so známou freskou Arbor vitae (Strom života).

Cena výletu: 194,00 dospelý, 189,00  dôchodca, študent, dieťa. Pri ubytovaní 1 osoby na izbe príplatok 60,00 . Je možné súhlasiť s ubytovaním s inou samostatne prihlásenou osobou. Rezervácia konkrétneho miesta v autobuse: 5,00 .

V cene výletu je zahrnuté cestovné, ubytovanie 1 noc v hoteli v Spišskej Kapitule (budova zapísaná v UNESCO) a 2 noci v 3*** hoteli v Bardejove, 3 x raňajky, vstupné (2 skanzeny, Spišský hrad, kostolík v Žehre, múzeum v Kremnici a špeciálny vstup do baziliky a radnice v Bardejove vrátane prehliadky mesta s lokálnym sprievodcom), organizačné náklady, poistenie proti insolventnosti CK, organizačné náklady, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je zahrnuté poistenie (môžete si ho doobjednať – treba rátať 4 dni!) a strava (čas na obed je samozrejmosťou). Prosíme, rátajte s tým, že vstupné do drevených kostolíkov a kláštora sa neplatí, ale všade očakávajú milodary na opravy v minimálnej výške 1 € za vstup = cca 9 €.

Stretneme sa
v sobotu o 8:00 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme v utorok na 20:00 hod. (Deň po našom návrate je štátny sviatok!) Cestovať budeme autobusom alebo minibusom. V prípade potreby nástupy a výstupu v inom meste, informujte sa o možnostiach na 0903 755 096.

Sprevádza: Irena Chrapanová.

Počasie v Bardejove:
môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

BARDEJOV 2009

Komentáre:

Jedna reakcia to “BARDEJOV A DREVENÉ KOSTOLÍKY – UNESCO v SR, 28.8.-31.8.2010, 4 dni / 3 noci”

  1. chrapanova - 12. August 2010, 13:47

    V nedeľu, 29.8.2010, sa v katedrále v Spišskej Kapitule uskutoční svätá omša o 7:00 hod. Trvá približne hodinu. Plánovaný odchod našej skupiny zo Spišskej Kapituly je o 9:00 hod. Bude teda dosť času, aby sa prípadní záujemcovia mohli zúčastniť tejto omše aj sa naraňajkovali.
    Irena Chrapanová, LIBER