MLYŇANY A TOPOĽČIANKY – arborétum, zámok, zubria obora a žrebčín, 16.4.2011, sobota

22. Január 2011 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Mlyňany - arborétum, sochaPôjdeme sa pokochať peknou prírodou. Konkrétne kvetinami a drevinami arboréta Mlyňany, ktoré na ploche takmer 67 ha prezentuje najväčšiu zbierku cudzokrajných drevín na Slovensku. Je to vždy zelený park založený už v roku 1892 a rozdelený na niekoľko tematických častí (dreviny východnej Ázie, severnej Ameriky, Kórei, Slovenska a pôvodný “zmiešaný” park). Obohacujú ho besiedky, sochy, jazierka a kaštieľ s rozáriom. Následne sa presunieme do Topoľčianok, ktoré na malom území ponúkajú hneď niekoľko atrakcií. Predovšetkým je to reprezentatívny zámok (kedysi letné sídlo prezidentov!) so starým zámockým parkom. V ňom uvidíme okrem vzácnych drevín aj  poľovnícky zámoček a sochy s poľovníckou tematikou. V tesnej blízkosti nájdeme Národný žrebčín a zistíme, že nie len vo Viedni sa môžu pýšiť  chovom bielych a na hudbu “tancujúcich” Lipicánov. V čase obeda (my už budeme po obede) navštívime len 6 km vzdialenú oboru so zubrami v Pieskoch. Sú to naše najväčšie na slobode žijúce zvieratá.
Cena výletu:
34,00 € 32,00 € dospelý,
32,50
31,00 €
dôchodca, študent,
31,00 € 30,00 € študent do 18 rokov,
30,00 29,00 € dieťa do 15 rokov,
25,00 € dieťa do 6 rokov.

Dôležitá zmena programu:
vzhľadom na sobotňajšiu neprítomnosť pani, ktorá má na starosti prehliadky žrebčínu v Topoľčiankach, pozrieme tento areál len zvonku a program doplníme o prehliadku Topoľčianskeho Národopisného múzea. Keďže sem sa platí vstupné dobrovoľné, znižujeme cenu výletu !!!

V cene výletu je cestovné, vstupné (arborétum, zámok, zubria obora aj žrebčín), organizačné náklady, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Stretneme sa o 8:00 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme na 19:30 hod. Cestovať budeme autobusom.

Ďalšie nástupné miesta: autobusová stanica Dunajská streda - 7:00 hod., autobusová stanica Šamorín - 7:25 hod., autobusová zástavka pri pobočke VÚB Dunajská Lužná - 7:35 hod. (informujte nás vopred).

Sprevádza: Irena Chrapanová.

Počasie: je TU podobné ako v Nitre.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Topoľčianky - zámocký areál

Komentáre:

2 reakcií to “MLYŇANY A TOPOĽČIANKY – arborétum, zámok, zubria obora a žrebčín, 16.4.2011, sobota”

  1. Ladislava Wsólová - 11. Apríl 2011, 9:02

    Prihlásila som sa aj so synom na zájazd do Topoľčianok a doteraz som nedostala info na zaplatenie zájazdu.

  2. chrapanova - 11. Apríl 2011, 9:08

    Ide sa určite. Prídu Vám v priebehu dňa aj s vysvetlením.
    Chrapanová, CK LIBER