STUPAVA a BRATISLAVA – Deň zelá a husacina, 1.10.-2.10.2011, víkend

24. August 2011 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Stupava - Den zelaCieľom výletu je sobotný program Dňa zelá v Stupave, vrátane hodinovej prehliadky Stupavy a zábavy podľa chute účastníkov. Po ubytovaní v Bratislave je na programe zdravá prechádzka na trojhraničný kameň (miesto, kde sa stretáva hranica troch štátov), ktorý je zaujímavý aj sochami, ktoré  znázorňujú hranicu. Následne tiež zájdeme do krásnej galérie Danubiana, v ktorej momentálne prebieha zaujímavá výstava českého architekta Jana Kaplického. Zlatou bodkou za programom bude príjemné posedenie v bývalých hospodárskych priestoroch rusoveckého kaštieľa, kde okrem príjemnej reštaurácie nájdeme aj zaujímavú výstavku exponátov pripomínajúcich históriu súboru SĽUK a predovšetkým výbornú husacinu s kapustou, lokšami a prípadne aj s točeným pivom.

Tento výlet je organizovaný pre skupinu zo Sučian a Martina. Na trase Martin – Žilina – Považská Bystrica – Trenčín – Bratislava je preto možné pristúpiť podľa dohovoru. V prípade záujmu je možné zúčastniť sa výletu aj bez ubytovania v Bratislave alebo bez konzumácie husaciny (obed podľa vlastného výberu).


Cena výletu:
49,50 € pre všetky vekové kategórie,
36,00 € bez ubytovania v Bratislave,
35,00 € bez konzumácie husaciny,
21,50 € bez ubytovania aj bez husaciny.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3,00 € osoba.

V cene výletu je cestovné, organizačné náklady, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je zahrnuté vstupné do Danubiany (4,00 € dospelý a 2,00 € dôchodca, študent, dieťa), poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (okrem nedeľňajšej husaciny).

Odporúčame pohodlnú obuv.

Odchod autobusu: o 7:00 hod. z Martina (ďalšie zastávky podľa dohovoru). Návrat v nedeľu je plánovaný do 22:00 hod.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Danubiana zhora

Komentáre: