WACHAU – zámok Schallaburg a Zlato Byzancie, 20.10.2012, sobota

11. Október 2012 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

RGZM - Golden ByzanzCeloročne atraktívne údolie Wachau (UNESCO) nás okrem nádhernej krajiny v okolí Dunaja zaujme aj prehliadkou renesančného zámku Schallaburg. Momentálne v ňom totiž prebieha výstava Zlato Byzancie. Z pomedzi očarujúcich miest, ktoré lemujú breh Dunaja a vynímajú sa vežami kostolov medzi ovocnými sadmi a vinicami, sme vybrali k našim zastávkam Krems an der Donau, Melk a Stein an der Donau. Pre záujemcov máme tiež v ponuke jednosmernú plavbu výletnou loďou medzi Kremsom a Melkom (program A) alebo medzi Melkom a Kremsom (program B). Rovnako zaujímavé bude aj putovanie autobusom pozdĺž Dunaja. Pre tých, ktorí si nevyberú plavbu loďou, bude toto obojsmerné (program C). Cestu po Wachau začneme vystúpením z autobusu v Kremse (cca 9:30) a ukončíme krátkym posedením vo vieche v Steine (cca 18:30).

Cena výletu: 23,00 pre všetky vekové kategórie.
Príplatok za prednostný výber sedadla:
3,00 € osoba.
Ceny atrakcií:

- Jednosmerná plavba loďou Prinz Eugen: 14,00 € všetky vekové kategórie, zdarma držiteľ platnej NO-Card (kto ju už použil, môže požiadať o rezerváciu plavby spoločnosťou Brandter, ktorá tiež ponúka tento program).
- Zámok Schallaburg s výstavou: 10,00 € dospelý; 9,00 € dôchodca, študent, dieťa; 18,00 € rodina 2 + 4; zdarma držiteľ platnej NO-Card.
Atrakcie nie sú povinné, ale z organizačných dôvodov vyberáme vstupné vopred.

V cene výletu je pohodlné cestovanie luxusným autobusom, organizačné náklady, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je vstupné, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava.

Stretneme sa o 6:45 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme na 20:45 hod.

Sprevádza: sprievodca priateľskej CK.

Počasie v neďalekom Sankt Pölten: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU. Do poznámky napíšte výber programu: A) = Plavba po Dunaji proti prúdu cca od 10:15 do 13:15. Následne  prehliadka zámku Schallaburg a výstavy Zlato Byzancie. Alternatívne: individuálne potulky po malebnom mestečku Melk. Návrat autobusom cez údolie Wachau s výkladom o údolí do Kremsu. B) = Prejazd autobusom cez údolie Wachau od Kremsu po Melk so sprievodným slovom sprievodcu. Prehliadka zámku Schallaburg a výstavy Zlato Byzancie. Následne plavba loďou po prúde od Melku po Krems v čase cca od 13:50 do 15:30. Záver programu tvorí podľa výberu individuálna prehliadka Kremsu. C) = Obe cesty cez Wachau busom. Je možné sa dlhšie zdržať na Schallaburgu alebo si pozrieť aj Schallaburg aj Melk.

Wikipedia - lod Wachau

Komentáre: