PRAHA – Alfons Mucha, Děti ráje a židovské mesto, 2.3.-3.3.2013, víkend

14. Február 2013 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wikipedia Alfons Mucha - plagát2Obľúbený víkendový výlet do Prahy nás presne o rok zavedie na známe miesta, rozšíri naše obzory a pohladí na duši. Uvidíme slávnu Slovanskú epopej Alfonsa Muchu v dostatočne veľkých priestoroch, zoradenú v časovom slede obrazov presne tak, ako si autor želal. Zaujímavosťou je, že aj keď sa tento najpreslávenejší český moderný umelec zapísal do pamäti milovníkov secesie, on sám videl zmysel svojho života vo vytvorení veľkoformátových obrazov, ktoré vzdávajú hold Slovanom. Po komentovanej prehliadke budeme môcť pokračovať v kultúrnom programe v neďaleko stojacej GoJa Music Hall, ktorá opäť hostí najúspešnejší hitmuzikál Českej republiky, Děti ráje. Videlo ho už takmer 300 tisíc divákov a stále vypredáva aj 2 predstavenia za deň. Príjemné pesničky, herecké výkony “kamarátov do dažďa” Lukáša Vaculíka a Sagvan Tofiho (autor) a skvelé výkony tanečníkov pravidelne končia aplauzom po stojačky a spievaním divákov. Nedeľu potom venujeme židovskej štvrti Josefov, na ktorú bude konečne dostatok času, aby záujemcovia mohli navštíviť židovský cintorín, múzeum aj jednotlivé synagógy. Všetky navrhované programy sú samozrejme dobrovoľné a ubytovanie v centre Prahy nám umožní aj prechádzky v romantických uličkách.

Ubytovanie: V príjemnom 3*** hoteli prakticky v absolútnom centre Prahy. Táto poloha je síce rušnejšia, ale veľmi výhodná pre jej blízkosť k vlakovej stanici a k historickému centru. Na Staroměstské či Václavské námestie dôjdeme peši za cca 10 min.

Strava: V cene ubytovania máme raňajky.

Doprava: Cestovať budeme klimatizovanými vlakmi EuroCity. Tento druh dopravy je v zime bezpečnejší a spoľahlivejší a po celý rok pohodlnejší ako autobus (WC, jedálenský vozeň, pekný výhľad z okna…).

JosefovCena výletu: 75,00 € dospelý, dôchodca, študent;
54,00 €
dieťa do 15 rokov; 28,00 € dieťa do 6 rokov.
Doplatok pri 1 osobe na izbe:
10,00 €.
Zľava pri 3 osobách na izbe:
2,00 € pre každú osobu.
Zľava pri 4 osobách na izbe:
3,00 €pre každú osobu.
Môžete tiež súhlasiť s ubytovaním s inou samostatne prihlásenou osobou či osobami.

Ceny atrakcií:
- výstava Alfons Mucha – Slovanská epopej: 7,50 dospelý; 4,00 € dôchodca, študent, dieťa nad 6 rokov; zdarma ZŤP a dieťa do 6 rokov;
- muzikál Děti ráje, So, 19 h.:  13,00 € zóna V; 17,00 € zóna IV; 21,00 € zóna III; 25,00 € zóna II; 29,00 € zóna I;
- na prehliadku židovskej štvrte Josefov, nedeľa: všetky pamiatky Židovského mesta, tj. objekty spravované Židovským múzeom (Starý židovský cintorín, Klausova synagóga, Bývala obradná sieň – Detské kresby z koncentračného tábora Terezín, Maiselova synagóga, Pinkasova synagóga – Pamätník obetiam holokaustu, Španielska synagóga) + Staronová synagóga a Jeruzalemská synagóga: 20,00 € dospelý; 13,50 € študent do 26 rokov, dieťa od 6 rokov; 20,00 za každého dospelého + 7,00 za každé dieťa rodina (2 dospelí + 1 až 4 deti); 4,00 € ZŤP + 1 sprievod;  zdarma dieťa do 6 rokov. Vstupenka platí aj  do Galérie Roberta Guttmanna. Židovská štvrť bez Staronovej a Jeruzalémskej synagógy: 13,00 € dospelý.
Atrakcie nie sú povinné, ale z organizačných dôvodov vyberáme vstupné vopred.

UličkaV cene výletu je pohodlné cestovanie vlakom vrátane miesteniek (deti do 6 rokov bez miestenky / s miestenkou cena ako deti do 15 rokov), ubytovanie v 3*** hoteli s raňajkami, organizácia, sprievodcovské služby po celý čas výletu, DPH a poistenie CK proti insolventnosti. V cene výletu nie je vstupné na atrakcie, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou – miesta v reštaurácii rezervujeme, objednáme menu).

Stretneme sa
v sobotu o 7:45 hod. v hornej časti vestibulu na Hlavnej vlakovej stanici Bratislava (vlak odchádza o 8:13 hod.). Je možné o 8:50 hod. pristúpiť v Kútoch, o 9:03 v Břeclavi, o 9:37 v Brne a o 11:17 v Pardubiciach. Náš vlak odchádza o 6:52 zo Štúrova a o 7:19 z Nových Zámkov. Je teda možné dohodnúť aj stretnutie vo vlaku. Návrat do Bratislavy plánujeme v nedeľu na 22:00 hod.

Sprevádza: Irena Chrapanová.

Počasie v Prahe: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

LIBER Praha

Komentáre:

2 reakcií to “PRAHA – Alfons Mucha, Děti ráje a židovské mesto, 2.3.-3.3.2013, víkend”

  1. GP - 15. Február 2013, 21:26

    Mně se moc a moc líbily “Děti ráje”. Bylo to moje mládí, ještě dnes znám texty písní. Lidem se budou určitě líbit !

  2. janka - 18. Február 2013, 11:20

    jeejjj, Praha…my tam chodievame kazdy rok s priatelom, taka nasa tradicia, a tento rok ideme tiez v marci, ale az v jeho polovicke :) keby sme vedeli, ze pojde aj Liber, tak ideme s Vami..ale uz mame zaplateny hotel a vsetko okolo toho…ale nevadi, pojdeme s Vami na iny vylet, uz sa tesim :) )) zasa davate zaujimave ponuky, je z coho vyberat :) .-P