ZELENÁ HORA a POLNÁ – UNESCO kostol a Mrkvancová púť, 8.9.2013, nedeľa

31. Marec 2013 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

LIBER Zelená hora IMG_8455Skutočné lahôdky Vysočiny uvidíme v priebehu jednej septembrovej nedele. Ráno vzdáme hold architektovi Janovi Blažejovi Santini-Aichlovi a pôjdeme sa na Zelenú horu pokochať jeho originálnym dielom, ktorým sa poklonil významnému českému svätcovi Janovi Nepomuckému (zomrel pred 620 rokmi). Tento skvost barokovej gotiky, evidovaný pod názvom “Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře”, je od r. 1994 zapísaný na zozname UNESCO. Mimoriadne zájdeme aj na tzv. “Dolní hřbitov”, čo je bývalý morový cintorín z dielne rovnakého architekta. Následne navštívime neďaleké mesto Polná v čase Mrkvancovej púte, takže o dobré jedlo a “mrkvance”, tradičné mrkvové buchty (neuveriteľná lahôdka podľa domáceho receptu a z kvalitných surovín), nebudeme mať núdzu. Čaká nás zaujímavá prehliadka “Starej polenskej školy” (s pôvodným zariadením triedy, bytom učiteľa a kurióznym kabinetom). Záujemcovia sa budú môcť zúčastniť prechádzky po židovskom cintoríne, ktorý ukrýva skutočne raritný náhrobník. Individuálne bude možná prehliadka hradu či zámku a samozrejme ľubovolných atrakcií púte. Pri dobrom pive môžeme tiež spomenúť Bohumila Hrabala, ktorý v Polnej prežil časť svojho detstva a v miestnom pivovare získal námet na slávne “Postřižiny”.

Cena výletu: 29,00 pre všetky vekové kategórie.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3,00 € osoba.

V cene výletu je pohodlné cestovanie luxusným autobusom, organizácia, sprievodcovské služby po celý čas výletu a DPH. V cene výletu nie je vstupné na atrakcie, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Ceny atrakcií:
- Zelená Hora – kostol a cintorín: 4,50 € dospelý; 2,50 € dôchodca nad 65 rokov, študent do 26 rokov, dieťa do 18 rokov, ZŤP; 10,00 € rodina; zdarma dieťa do 6 rokov;
- Polná – škola: 1,50 € dospelý, dôchodca; 1,00 € študent, dieťa, ZŤP.
Atrakcie nie sú povinné, ale z organizačných dôvodov vyberáme vstupné vopred.

Na individuálne nákupy a prípadný obed sú potrebné české koruny! Odporúčame pohodlnú obuv.

Stretneme sa o 7:30 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme na 20:30 hod.

Sprevádza: Irena Chrapanová.

Počasie v Žďári nad Sázavou: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

LIBER Polná IMG_8564

VIEDEŇ a SCHÖNBRUNN – Veľkonočné trhy, 29.3.2013, sviatok

15. Február 2013chrapanova (Edit), Zaradené pod RAKÚSKO, VÝLETY AKTUÁLNE

LIBER IMG_9177

Rozmýšľate, ako si spríjemníte tohtoročnú Veľkú noc? Ponúkame Vám možnosť navštíviť na Veľký piatok tradičné veľkonočné trhy v Rakúsku. Začneme v areáli zámku Schönbrunn, kde budeme mať možnosť na Veľkonočnom trhu na zámku obdivovať zručnosť tradičných majstrov: ručne vyšívané obrusy, veľkonočné dekorácie vrátane vajíčok zdobených rôznymi technikami, ako aj výrobky z dreva. Nielen oči, ale aj maškrtný jazýček potešia domáce špeciality okolitých regiónov: všakovaké výrobky z medu, cukrovinky, koláče. Pre záujemcov tiež vopred rezervujeme prehliadku zámku :-) Popoludní sa prejdeme historickým centrom jarnej Viedne. Spoločne navštívime ďalší veľkonočný trh, Trh umeleckých remesiel Am Hof so širokou ponukou remeselných výrobkov a zaujímavostí viažúcich sa k Veľkej noci. Tiež trh s najväčšou kopou vajíčok v strednej Európe, s hudbou a atrakciami pre deti, Freyung a Staroviedenské trhy. Za prezretie budú určite stáť aj sviatočne vyzdobené kostoly. Preto veríme, že takto príjemne strávený deň na čerstvom vzduchu nám dodá energiu a na Veľkonočný pondelok budeme mať všetci zdravý úsmev na tvári. V prípade, že sa prihlásite aj na výlet VIEDEŇ – po stopách Sisi, 25.5.2013, dostanete pri platení zľavu!

Cena výletu: 19,00 € pre všetky vekové kategórie.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3,00 € osoba.

Ceny atrakcií (vyberte si len jednu!):
- Imperial Tour = 22 izieb zámku, cca 35 minút, audio guide v češtine: 10,50 € osoba, 7,50 € dieťa (6-18 rokov);
- Grand Tour = 40 izieb zámku, cca 50minút, audio guide v češtine: 13,50 € osoba, 9,50 € dieťa (6-18 rokov);
- Sisi tiket = Grand Tour + Múzeum Sisi Hofburg vrátane cisárskych apartmánov a zbierky striebra + Múzeum nábytku (odporúčame všetkým, ktorí sa plánujú zúčastniť výletu “VIEDEŇ – Po stopách Sisi” = vstupenka platí 1 rok, takže je možné zámok navštíviť teraz a ostatné expozície neskôr): 23,50 € osoba, 14,00 € dieťa (6-18 r.).
Atrakcie nie sú povinné
, ale z organizačných dôvodov vyberáme vstupné vopred.

V cene výletu je pohodlné cestovanie luxusným autobusom, organizácia, sprievodcovské služby po celý čas výletu a DPH. V cene výletu nie je vstupné na atrakcie, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Komentáre:

4 reakcií to “ZELENÁ HORA a POLNÁ – UNESCO kostol a Mrkvancová púť, 8.9.2013, nedeľa”

 1. janka - 31. Marec 2013, 20:16

  jeeej, to sa tesim :)

 2. janka - 26. Apríl 2013, 8:39

  http://www.trhvin.cz/kalendar-vinarskych-akci/1812-19-slavnosti-chrestu-v-ivancicich
  toto je super stranka, ked uz ste posielali mail o tom chreste :) zavidim Cechom, ze v kazdej dedinke sa im tam nieco deje :)

 3. janka - 3. September 2013, 15:53

  no tak vylet zaplateny..myslim si, ze bude rovnako kvalitny ako cesnakovy festival :) tesime sa, aj sme zvedavi :) ale urcite to bude super :-P

 4. janka - 8. September 2013, 21:28

  odporucam Zelenu horu, bol to fakt zazitok.. ;)