TOPOĽČIANKY – motorovým vlakom na kone, 1.5.2013, sviatok

16. Apríl 2013 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Národný žrebčín Topoľčianky 2Špeciálna ponuka s netradičným programom plným koní nás zavedie do Topoľčianok, miesta, kde kedysi trávili prázdniny naši prezidenti. Cestovať budeme tiež netradične – špeciálne vypraveným motorovým vlakom, ktorý pôjde z Bratislavskej hlavnej stanice priamo do Topoľčianok, kde nás bude celý deň čakať, aby nás zasa zaviezol domov. Mimoriadny program pri príležitosti Dňa otvorených dverí v Národnom žrebčíne Topoľčianky, š.p. nám umožní prehliadku jazdiarne a stajní. Tiež veľmi zaujímavú návštevu Hipologického múzea (Múzea koní). Tu sa nachádzajú medaile a diplomy, životopisy slávnych koní a jazdcov, historické koče a množstvo predmetov potrebných pre chov a výcvik koní. Doobeda bude prebiehať verejný tréning športových koní. My tento čas využijeme na prehliadku Topoľčianok a obed. Prejdeme sa anglickým parkom okolo kaštieľa a zájdeme aj k loveckému zámku. Po obede vstúpime na tribúnu, lebo o 14:00 hod. začne Galaprogram s koňmi: štvorylka, cviky klasickej školy, športové a chovateľské ukážky, voltýž… Predstavia sa nám skúsení jazdci aj tí najmenší a uvidíme v akcii aj topoľčianskych bielych Lipicánov :-D V rámci sprievodného programu nás čaká vozenie na koňoch a kočoch, dychovka či stánky s občerstvením. Počet miest je obmedzený, preto neváhajte s prihláškami.

Cena výletu: 20,00 € pre dospelých a dôchodcov; 16,00 € pre deti od 2 do 15 rokov; zdarma pre dieťa do 2 rokov; 12,00 € dieťa od 2 do 6 rokov (bez predstavenia); 6,00 € dieťa od 2 do 6 rokov (bez vlaku); 10,00 € dospelý (bez vlaku).

V cene výletu je pohodlné cestovanie špeciálne vypraveným motorovým vlakom, vstupné na tribúnu (sedenie), organizácia, sprievodcovské služby po celý čas výletu a DPH. V cene výletu nie je poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Stretneme sa7:15 hod. v hornej časti vestibulu na Hlavnej vlakovej stanici Bratislava (vlak odchádza o 7:35 hod.). Návrat plánujeme na 20:00 hod.

Sprevádza: Irena Chrapanová.

Počasie v blízkej Nitre: môžete  pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Wikipedia Koniareň Topoľčianky

Komentáre: