MARCHEGG – zámky na Moravskom poli, 5.4.2014, sobota

30. Január 2014 - bartovicova  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wiki EckartsauVydáme sa do zaujímavej lokality, na Moravské pole. V krátkych vzdialenostiach sa tu nachádza niekoľko zámočkov, z ktorých každý má svoju vlastnú históriu aj súčasnosť. Uvidíme nasledovné: poľovnícky zámok Eckartsau – spolu s parkom je dnes prístupný verejnosti. Návštevníci môžu obdivovať zámocké, bohato zariadené interiéry, vybavené dobovým nábytkom, množstvom sôch a cenných obrazov. Úchvatne pôsobí stropná freska v slávnostnej sále od významného rakúskeho barokového maliara Daniela Grana z roku 1732. Prechádzka rozsiahlym zámockým parkom patrí tiež k nezabudnuteľným zážitkom. Obersiebenbrunn – barokový zámok s parkom, kde budeme mať prehliadku stavby – tá dnes slúži ako kláštor Koptskej cirkvi v Rakúsku. Ďalším zámočkom je Marchegg – pôvodne letné a poľovnícke sídlo Pallfyovcov z Malaciek, ktorí sa sem po roku 1918 presťahovali na trvalo. Dnes je súčasťou turistickej trasy Via Palffy. A pokiaľ to počasie i príroda dovolia, Marchegg je známy tiež ako sídlo bocianov a ak budeme mať šťastie, tak ich aj uvidíme. Poslednou zastávkou je Niederweiden – poľovnícky barokový zámoček neďaleko známejšieho Schlosshofu. V jeho záhradách sa nachádza aj pôvodná ruina hradu Grafenweiden.

Cena výletu: 20,00 pre všetky vekové kategórie.

Ceny vstupného:
- Zámok Eckartsau: dospelý, dôchodca: 8,00 €; deti a mládež (od 6 do 18 rokov): 4,00 €;
- Zámok Obersiebenbrunn: dobrovoľné vstupné na opravu kláštora;
- Zámok Marchegg: dospelý, dôchodca (v skupine nad 20 osôb): 4,00 €; deti a mládež (od 6 do 15 r.): 3,00 €;
- Zámok Niederweiden: dospelý, dôchodca: 6,00 €; deti a mládež (od 6 do 15 rokov): ? €.
Účasť nie je povinná, vstupné však vyberáme vopred pri platbe za výlet.

V cene výletu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je vstupné, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Stretneme sa9:00 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme na 18:00 hod.

Sprevádza:
Dagmar Gubová.

Počasie v blízkej Viedni: môžete  pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Reportáž: TU.

Wiki Schloß_Niederweiden

Komentáre:

3 reakcií to “MARCHEGG – zámky na Moravskom poli, 5.4.2014, sobota”

 1. Jirina Putzova - 12. Marec 2014, 0:53

  mam zaujem o tento vylet. Napiste mi, akym sposobom mam zaplatit. Dakujem pekne
  Jirina Putzova

 2. Martin Krmo - 17. Marec 2014, 18:16

  Dobrý deň, už som sa prihlásil na zájazd. No chcel by som sa spýtať, či by sme sa nemohli cestou, ak to nie je veľká obkľuka, zastaviť pri Dürnkrute (Suché Kruty), kde je pomník venovaný rytierskej bitke na Moravskom poli v roku 1278, kde padol aj kráľ Přemysl Otakar II.
  Zdraví Martin

 3. chrapanova - 28. Marec 2014, 8:09

  pre pani Jiřinu Putzovú:
  Prihlášku ste vyplnili správne. My sme Vám zasa na základe nej poslali podklady k platbe. Tak je to vždy najjednoduchšie. Ďakujeme.

  pre pána Martina Krna:
  Nakoľko výlet je doslova nabitý atrakciami a má pomerne presné časovanie, nedokážeme už do neho vložiť ďalšiu zastávku, ktorá by spôsobila predĺženie aspoň o hodinu. Plánujeme však pokračovať v objavovaní tejto lokality koncom augusta, kedy bude výročie slávnej bitky na Moravskom poli (26.8.1278).

  Vaša CK LIBER