BALATON a VESZPRÉM – Maďarské more a mesto kráľovien, 29.7.-30.7.2017, víkend

11. Júl 2017 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wikipedia - Herend Hadik huszár (Herendi porcelán)Slnečný letný víkend strávime pri najväčšom jazere Strednej Európy, Balatone. Cestou tam zastaneme v barokovom meste Pápa, kde sa vo Veľkom kostole pýšia maľbami Franza Antona Maulbertscha aj dielami sochárov Martina Rumpelmayera a Johanna Messerschmidta. Veľký estetický zážitok nás čaká v tradičnej výrobni porcelánu Herend, kde sa dodnes vyrába všetko ručne. Porcelánovú sadu “bieleho zlata” si tu objednala aj samotná anglická kráľovná Viktória. Odpoludnie už budeme môcť relaxovať na výbornej pláži Csopak, s veľkou trávnatou plochou, sprchami, bufetmi… Kto má radšej víno ako vodu, isto rád navštívi jednu z miestnych vínnych pivníc. Vďaka nim sa mestu prezýva “medzinárodné mesto hrozna a vína”. Kto by mal naopak vody málo, môže pokračovať v relaxe na našom wellness hoteli. V nedeľu sa zoznámime s “mestom kráľovien”. Biskup Veszprému, najobľúbenejšieho mesta Sv. Štefana a jeho ženy Gizely, mal totiž právo korunovať uhorské kráľovné. Tiež si vysvetlíme, prečo je aj mestom vetra a zvonov. Na “Balatonskej riviére” ešte preskúmame Balatonfüred s množstvom víl a kúrií slávnych, napr. spisovateľ Mór Jókai tu vlastnil dom. Cestou domov navštívime tiež cisterciánske opátstvo Zirc a hradnú zrúcaninu Csesznek, schovanú v pohorí Bakony.

Ubytovanie: V 4**** wellness hoteli vo Veszpréme. Wellness ponúka pre hotelových hostí zdarma využívanie bazénov, sáun, soľnej a parnej komory, Kneippov kúpeľ, ľadovú a škótsku sprchu.

Strava: V cene ubytovania máme bohaté raňajky formou švédskych stolov.

Doprava: Pohodlným zájazdovým autobusom (max. 30 klientov).

Wikipedia - Cseszneki VárCena zájazdu: 97 € pre všetky vekové kategórie.
Doplatok pri 1 osobe na izbe:
30 €.
Môžete tiež súhlasiť s ubytovaním s inou samostatne prihlásenou osobou.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 5 € osoba.

Ceny atrakcií:
1/ Herend (porcelánka): 7 € dospelý; 6 € dôchodca +65 r.; 2,50 € študent do 18 r.; zdarma dieťa do 6 r.;
2/ Csopak (pláž po 16:00): 2 € dospelý; 1,50 € dieťa;
3/ Zirc (bazilika+knižnica): 4,50 € dosp.; 3 € študent do 26 r., dôchodca 62-70 r.; 2,50 € dôchodca +70 r.;
4/ Csesznek (zrúcanina hradu): 2,50 € dospelý; 2 € dôchodca a študent.
Atrakcie nie sú povinné, no z organizačných dôvodov vyberáme vstupné vopred pri platbe za zájazd.

Wikipedia - Zirc AbbeyV cene zájazdu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, ubytovanie v 4**** hoteli s raňajkami a wellness, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene nie je vstupné na atrakcie, poistenie (dá sa doobjednať) a strava nad rámec raňajok (čas na obedy a večere je samozrejmosťou).

CK je poistená proti insolventnosti: certifikát TU.

Stretneme sa v sobotu o 7:00 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské mýto). Návrat do Bratislavy plánujeme v nedeľu na 21:00 hod.

Odporúčame: plavky, uterák, podložku na sedenie, vode odolné prezuvky, župan a forinty.

Sprevádza: Árpád Korpás.

Počasie vo Veszpréme: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Realizujeme tiež:
HÉVÍZ – liečivé termálne jazero a poznávanie okolia, 12.8.-13.8.2017, víkend

Wikipedia - výhľad na jazero Balaton

Komentáre:

2 reakcií to “BALATON a VESZPRÉM – Maďarské more a mesto kráľovien, 29.7.-30.7.2017, víkend”

 1. Edita Kiššová - 31. Júl 2017, 12:08

  Touto cestou by sme sa chceli poďakovať za veľmi pekný, so zaujímavým programom naplnený zájazd na Balaton – Veszprém, prehliadkou korunovačného mesta uhorských kráľovien, najmä s možnosťou vychutnania si kúpania vo vlnách Balatonu na 2 miestach perfektne vybavených pláží a oddychu s hudobnou produkciou. Pochvala patrí nášmu milému a maximálne fundovanému znalosťami o MĽR sprievodcovi Árpádovi Korpásovi, ktorý nám vštepil veľa poznatkov o histórii a umeleckých pamiatkach navštívených miest a svojím šarmom a šikovným prekladom do slovenčiny by si aj podľa vyjadrenia ostatných účastníkov zájazdu zaslúžil titul ” chodiaca encyklopédia “.
  Boli sme spokojné aj s pekným ubytovaním a bohatými raňajkami, príjemným prostredím prírody s potôčkom, ako aj s ostatným programom.
  Tešíme sa na ďalšie zaujímavé zájazdy.
  S pozdravom Ing. Edita Kiššová a Júlia Fabianková

 2. chrapanova - 31. Júl 2017, 12:26

  Milá Edita Kiššová a Júlia Fabianková.
  Veľmi pekne ďakujeme za skvelé hodnotenie a tešíme sa, že ste si Balaton užili. Bol to premiérový program – hodný zopakovania aj o rok, ak bude záujem ;-)
  Irena Chrapanová a kolektív CK LIBER