BUDAPEŠŤ – Impresionisti aj renesancia, historické centrum, kúpele, 13.2.-14.2.2010, víkend

21. Január 2010 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Henri Matisse - Žerucha s obrazom TanecValentínska víkendová Budapešť nám ponúkne pestrý program. Najskôr navštívme galériu Szépművészeti Múzeum, kde budú v čase našej návštevy prebiehať naraz dve zaujímavé výstavy:
1) ”Od Degasa po Picassa” je novo inštalovaná výstava 55 majstrovských diel francúzskeho maliarstva od pol. 19. stor. po 1. pol. 20. stor. zo slávnej Puškinovej galérie v Moskve. Obdobie preklenuje impresionizmus, fauvizmus až po kubizmus. Uvidíme diela ako Monetov Most na jazere, Horu Saint Victoire Paula Cézanna, Renoirovu Záhradu alebo Picassovho mladého Harlekína. Tiež maľby umelcov ako Courbet, Corot, Degas, Manet, Monet, Renoir, Gauguin, Van Gogh, Toulouse-Lautrec, Cézanne, Matisse alebo Picasso.
2) ”Od Boticelliho po Tiziana” je výstava talianskeho renesančného umenia, ktorá obsahuje cca 130 skvostov dvoch storočí talianskeho umenia z viac ako päťdesiatich múzeí sveta. Máme možnosť vidieť tu Dámu s hranostajom Leonarda da Vinciho (z galérie Krakov), jeden z najslávnejších a najdrahších obrazov výstavy, ktorá práve končí !!!
3) Kto by si chcel spestriť program relaxom, môže navštíviť Széchenyiho termálne kúpele (namiesto jednej z výstav). Ich voda sa odporúča pri problémoch pohybového ústrojenstva, gynekologických problémoch a periférnych poruchách krvného obehu. Vo forme pitnej kúry sú vhodné na žalúdočné problémy a ochorenia čriev. V cene 2-hod. pobytu sú všetky vonkajšie aj vnútorné bazény a sauny.
Ubytujeme sa v 3 *** hoteli a po večeri nám ešte zvýši čas na prípadnú prechádzku. Nedeľný program venujeme historickým pamiatkam Budapešti. Navštívime Hlavnú synagógu (najväčšia v Európe a 2. najväčšia na svete), Parlament (najväčšia budova Maďarska, stále sídlo Národného zhromaždenia), hradnú štvrť a hradný vrch (UNESCO). Prejdeme aj Rybársku bránu či promenádu pred Národnou galériou. Uvidíme Kráľovský palác či Matyášov chrám. V ňom je možné individuálne pozrieť relikviár, lapidárium, korunovačné pamiatky, liturgický poklad a cirkevné textílie. V čase obeda bude cca  3 hod. osobné voľno.

Budapest - Szechenyi furdoCena výletu:
1 + 2) = dve výstavy
95,50 € dospelý,
85,00 € dôchodca nad 62 r. a študent do 26 r.,
74,00 € dieťa do 6 rokov,

1 + 3)
= galéria (impresionisti) +  kúpele
95,50 € dospelý,
90,50 € dôchodca nad 62 r. a študent do 26 r.,
85,50 € dieťa do 6 rokov,

2 + 3) galéria (renesancia) + kúpele
96,50 € dospelý,
91,00 € dôchodca nad 62 r. a študent do 26 r.,
85,50 € dieťa do 6 rokov.

Doplatok za ubytovanie 1 osoby na izbe: 25,00 €.

V cene výletu je cestovné, vstupné do všetkých spoločne navštívených objektov, nocľah v v 3 *** hoteli, organizačné náklady, poistenie proti insolventnosti a sprievodca.
V cene výletu nie je poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Stretneme sa o 6:30 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto).
Návrat plánujeme na 21:00 hod. Cestovať budeme autobusom.

Sprevádza: Johanna Kovačiková.

Počasie: môžete  pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Komentáre: