BRATISLAVA a VIEDEŇ – loď, divadlo a 2 historické centrá, 7.5.-8.5.2019, 2 dni / 1 noc

LIBER - Vieden Schonbrunn fontana 2017-05-16Návšteva dvoch najbližšie sebe položených hlavných miest nám ukáže veľa zaujímavostí z histórie aj súčasnosti. Tiež si uvedomíme jedinečnosť miest, ktoré sú sebe tak blízko ;-) Prvý deň venujeme Bratislave a zaujímavostiam v jej historickom centre. Uvidíme budovu najstaršej univerzity Slovenska, najstaršieho mestského múzea, ale aj múzeá dvoch slávnych bratislavských rodákov. Tiež dva kostoly úzko späté s obdobím, kedy v meste prebiehali korunovácie uhorských kráľov. A, samozrejme, dva hrady - Bratislavský a Devín - na dvoch kopcoch týčiacich sa pri rieke Dunaj. Vlastne aj tie rieky nakoniec uvidíme dve :-) A aby tých porovnaní nebolo málo, zájdeme sa pozrieť na Slovenské národné divadlo, na historickú a aj na novú budovu. V tej si po večeri pozrieme Pucciniho operu Turandot v réžii Jozefa Bednárika. Vďaka nocľahu v historickom centre to nebudeme mať nikam ďaleko. Ani na autobus, ktorý nás na druhý deň odvezie do Viedne. Táto kamarátka Bratislavy nám pripomenie svoju slávnu cisársku minulosť. Nenecháme si preto ujsť prehliadku areálu zámku Schönbrunn (UNESCO) aj niekdajšej rezidencie Habsburgovcov Hofburg s najväčším magnetom pre návštevníkov, Múzeom cisárovnej Sissi v historickom centre Viedne.

Ubytovanie: Jedna noc v 3-hviezdičkovom boteli na Dunaji v Bratislave, priamo v historickom centre.

Strava: V cene ubytovania máme hotelové raňajky formou bufetu.

Doprava: Pohodlným zájazdovým autobusom vypraveným z Trenčína, so zastávkou v Piešťanoch. Nástup a výstup bude možný aj na trase z Trenčína do Bratislavy (po dohovore a za doplatok).

Wikipedia Erzsebet kiralyne photo RabendingCena zájazdu: 87 € všetky vekové kategórie na dvojlôžkovej izbe. Doplatok pri 1 osobe na izbe: 30 €. Môžete tiež súhlasiť s ubytovaním s inou osobou. Príplatok za prednostný výber sedadla: 5 € osoba. Príplatok za nástup + výstup na trase: 5 € osoba.

Ceny vstupného:
1/
Hrad Devín (Bratislava):
5 € = dospelý; 2,50 € = dôchodca, študent, dieťa; zdarma = dieťa do 6 rokov, ZŤP, ZŤPS; 10 € = rodina (2 dospelí a deti do 14 r.);
2/
Opera Turandot (SND, nová budova, 19:00-22:10):
10 € = osoba (dramaturgický úvod, 18:15 = zdarma);
3/ Múzeum Sissi, cisárske apartmány a zbierka striebra (Viedeň – Hofburg): 15 € = osoba; 14 € = ZŤP a študent do 25 rokov, 9 € = dieťa do 18 rokov.
Atrakcie nie sú povinné, z organizačných dôvodov však vstupné vyberáme vopred pri platbe za zájazd.

FB Peter Fillo 15.8.2018 - Orol s GanymedomV cene zájazdu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, ubytovanie v 3*** boteli s raňajkami, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene nie je vstupné, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava nad rámec raňajok (čas na spoločný obed je samozrejmosťou).

CK je poistená proti insolventnosti: certifikát TU.

Stretneme sa v utorok o 7:30 hod. v Trenčíne (parkovisko pri vlakovej stanici). Nástup bude možný aj v Piešťanoch (na pumpe Slovnaft v smere na diaľnicu) o 8:00 hod., prípadne na ďalších miestach (dohovor). Návrat do Trenčína (s výstupom v Piešťanoch o 19:00) plánujeme v stredu (sviatok) na 19:30 hod.

Sprevádza: Irena Chrapanová.

Počasie v Bratislave: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Wikimedia Schönbrunn Blick auf Gloriette

VIEDEŇ (Schönbrunn a Hofburg), celý rok

11. Marec 2010 - Irena Chrapanová  
Zaradené pod FAKULTATÍVNE VÝLETY

Hofburg - SisiDve najčastejšie navštevované miesta Viedne nám poskytnú celý rad atrakcií. Schönbrunn predovšetkým zámok, v ktorom väčšinu života neúnavne pracoval cisár František Jozef I., manžel slávnej Sisi. V areáli zámockého parku sa nachádza tiež prírodné bludisko, oranžéria (skleník), vyhliadka na Viedeň, no hlavne najstaršia ZOO Európy. Je moderná a rôznorodá. Okrem zaujímavých zvierat (medvedíky panda, koaly) tu nájdeme aj netradičné expozície (prales, jaskyňu s netopiermi, africké zvieratá a veľké vtáčie voliéry). Hofburg je tematickým pokračovaním návštevy Schönbrunnu, nakoľko sa tu nachádza múzeum cisárovnej Sisi, v ktorom sa zoznámime so životom aj zvykmi tejto panovníčky a milovníčky koní. Biele kone Lipicány dodnes žijú v Hofburgu a je možné zhliadnuť ich ranný tréning, vo vybraných termínoch aj predstavenie s hudbou. S odborným sprievodcom môžeme navštíviť stajne, kde sa dozvieme všetky detaily a zaujímavosti o španielskej jazdeckej škole a živote koní v centre Viedne. Záverom dňa sa prejdeme historickým centrom.

Cena výletu: Vám bude vyrátaná podľa veľkosti skupiny a výberu atrakcií. Pre študentov a deti sú možné zľavy.

V cene výletu je pohodlné cestovanie luxusným autobusom, vstupné, organizácia, sprievodcovské služby po celý čas výletu a DPH. V cene výletu nie je poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Odchod z Bratislavy: o 9:00 hod. Návrat plánujeme na 18:00 hod.

Počasie vo Viedni: môžete pozrieť TU.

Objednávky: môžete smerovať SEM.

LAXENBURG a MÖDLING – romantický zámok, park, kompa a Beethovenov dom, apríl – október

LIBER 2967Nevšedný zážitok budeme môcť zažiť vďaka návšteve romantického zámku v Laxenburgu. Je vzdialený len 15 kilometrov južne od Viedne a patrí medzi najpôsobivejšie zámky v Európe. Jeho park je považovaný za ukážkový príklad historického záhradníckeho umenia 18. a 19. storočia. Cisárovná Mária Terézia a jej vnuk cisár František boli tými, ktorí nechali park rozšíriť na 280 hektárov. Impozantná záhrada je usporiadaná s láskou a hravosťou. Popri rokokovom Modrom dvore tu existuje množstvo zábavných stavieb, mystických jaskýň, chrámov alebo aj stredovek pripomínajúce cvičisko na usporiadanie turnajov. Najznámejšou budovou v areáli je určite tzv. hrad Franzesburg, vystavaný v rokoch 1799 až 1801 a dokončený v roku 1835. Cisár František II. nechal postaviť túto napodobeninu stredovekého rytierskeho hradu na umelom ostrove uprostred zámockého jazera. Vybavenie miestností, ktoré sú dnes sprístupnené ako múzeum, je považované za „pokladnicu Rakúska“. Navštívime tiež kúpeľné mesto Mödling, v ktorom v rokoch 1818 a 1819 žil a tvoril Ludwig van Beethoven. Nachádza sa tu takzvaný “Hafnerhaus”, renesančná stavba z 2. pol. 16. stor., v ktorej génius býval. Dom je po rekonštrukcii a prehliadka je možná.

Ceny vstupného (* – vyberte si jednu z nich):
*1) - vstup do parku + 2 x prevoz kompou + prehliadka Franzesburgu = 11,00 € osoba v skupine; 5,00 € dieťa do 14 rokov a študent s preukazom do 18 rokov (s peknou a zaujímavou prechádzkou parkom);
*2) - vstup do parku + 2 x kompa + 2 x vláčik + prehliadka Franzesburgu = 14,00 € osoba v skupine; 7,00 € dieťa do 14 rokov a študent s preukazom do 18 rokov (pre tých, čo menej vládzu chodiť);
*3) – samostatný vstup do parku bez prevozu a bez hradu Franzesburg = 2,00 € (pre milovníkov prírody);
Mödling a Beethovenov dom = 2,00 € osoba v skupine (bez výkladu rakúskeho sprievodcu).
Atrakcie nie sú povinné, ale z organizačných dôvodov vyberáme vstupné vopred.

Cena výletu: Vám bude vyrátaná podľa veľkosti skupiny. Pre dôchodcov, študentov a deti sú možné zľavy.

V cene výletu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, vstupné, organizácia, sprievodcovské služby po celý čas výletu a DPH. V cene výletu nie je poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Odchod z Bratislavy: o 8:00 hod. Návrat plánujeme na 18:00 hod.

Počasie vo Viedni: môžete pozrieť TU.

Objednávky: môžete smerovať SEM.

Wikipedia Franzensburg

RAKÚSKO – NÁMETY KLIENTOV

24. November 2009 - Irena Chrapanová  
Zaradené pod RAKÚSKO

Sem nám môžete písať Vaše námety na výlety pre Vás: