ORGANIZÁCIA


LIBER _MG_4632AUTOBUS je uzatvorený dopravný prostriedok. Z bezpečnostných, hygienických a spoločenských dôvodov je v ňom nevhodné jesť potraviny, ktoré špinia sedačky (kečupy, zákusky, zmrzliny), ktoré sa trúsia (chipsy, keksy, oplátky, rožky), ktoré sú aromatické (cesnak, cibuľu, citrusy, papriky, ryby, syrečky, údeniny) a piť teplé či horúce nápoje alebo nápoje, ktoré nie je možné bezpečne uzatvoriť (sklo, plechovky, poháre – aj s odnímateľným vrchnákom). Je oprávnené s potravinami a nápojmi ohrozujúcimi cestujúcich alebo čistotu nevpustiť ľudí do autobusu.

BEZPEČNOSŤ každého jednotlivca zvyšuje bezpečnosť celej skupiny. V autobusoch je zakázané sedieť počas jazdy bez zapnutých bezpečnostných pásov alebo sa dokonca pohybovať po autobuse.

JEDLO nie je potrebné si nosiť. Rezervujeme miesta a objednávame menu v reštauráciách alebo dávame čas na obed či večeru.

KONTAKT 0903 447 070 je funkčný denne od 9:00 do 21:00 aj počas víkendov s výnimkou 24.12. V prípade mimoriadnej situácie (storno, meškanie) kedykoľvek!

MIESTO NÁSTUPU (či miesta) uvádzame na webe. Inde zastavujeme výhradne na vopred dohovorenom mieste a za podmienky, že je tam zastavenie pre zájazdové autobusy dovolené a nenaruší to priebeh cesty. Poplatok = ako za prednostné sedenie.

MIESTO VÝSTUPU býva zhodné s miestom nástupu. Prípadné zastavenie po ceste závisí od časových možností autobusu, klientov a od rozhodnutia vodiča.

OTÁZKY a informácie, ktoré ste tu nenašli, nám môžete písať SEM.

PARKOVANIE ÁUT pri Istropolise je možné bezplatne pri múre na chodníku oproti. Parkovisko je platené, pokiaľ sú dole závory. Ceny parkovania nájdete TU.

PENIAZE odporúčame mať zmenené v mene cudzej krajiny aspoň v núdzovom obnose (na WC, pitie), ak máte funkčnú platobnú kartu na výber hotovosti a priamu platbu tam, kde sa kartou platiť dá. Koľko utratíte, nevieme.

PITIE odporúčame nosiť si so sebou v ekologickej a zdravotne nezávadnej nádobe s možnosťou dopĺňania.

PLATBA nie je možná v autobuse ani u sprievodcu. Možný je bankový prevod či vklad na účet. Viac info TU.

PREUKAZY ICOM, ISIC, ZŤP, ZŤP/P… treba mať so sebou v originálnej podobe a k zapožičaniu sprievodcovi na čas nákupu vstupeniek. Vlastníctvo preukazu treba vždy uvádzať do prihlášky vedľa veku alebo do poznámky. Len tak je možné si uplatniť prípadné zľavy z tohto titulu, ktoré už budú zohľadnené v podkladoch k platbe.

PRÚŽKY s kontaktom na CK LIBER (na sprievodcu) plastové zapožičiavame na čas výletu, papierové sú jednorázové a je možné ich po výlete vyhodiť. Slúžia k tomu, aby mal klient vždy pri sebe kontakt a mohol bezodkladne ohlásiť, kde sa nachádza, keď sa stratí. Ďalej pomáhajú sprievodcovi odlíšiť vlastných klientov od cudzích a v neposlednom rade nám občas poslúžia aj ako vstupenky (viac farieb aj rozdelí skupinu).

VEK (prípadne info o ZŤP či ZŤP/S, karte ICOM) žiadame uviesť z dôvodu správneho určenia ceny vstupného, tiež pre identifikáciu klienta (hlavne pri zhodných menách alebo pre prípad hľadania strateného klienta).

VYCHÁDZKY inkasujeme oproti vstupenke v hotovosti, pokiaľ sú tieto bez ďalšieho vstupného. Prihlasovať sa na ne netreba. Na vychádzky s ďalším vstupným je potrebné sa prihlasovať a platiť vopred. Viac info TU.

Ďakujeme za pochopenie :-)

LIBER KROMĚŘÍŽ _MG_9405