BRATISLAVA – 12. vychádzka, 27.12.2015, nedeľa

23. December 2015 - chrapanova  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

LIBER 2012-06-24 13.55.16Poslednú tohtoročnú vychádzku venujeme Vianociam a kostolom, kláštorom, reholiam v Bratislave. Najväčšiu pozornosť upriamime na najstarší kostol na tomto území a na rád, ktorý bol na začiatku 20. storočia najrozšírenejším na Slovensku. Reč teda bude o reholi menších bratov, ktorých snáď všetci nazývajú podľa ich zakladateľa, sv. Františka z Assisifrantiškáni. Námestie, pri ktorom si v 13. storočí vybudovali svoj kostol, sa volalo Hlavné. Dnes už má meno podľa nich – Františkánske. Ich kostol a kláštor sú ako starý strom – múry si pamätajú vojská Přemysla Otakara II., kráľa Ondreja III., ostrihomského arcibiskupa Lodomera, biskupa Jakuba, korunovačné sprievody, rytierov Zlatej ostrohy, no tiež predstaviteľov rádu a množstvá veriacich aj potrebných. Bol tu volený richtár a mestská rada a dokonca aj kráľ. Ubytovávali tu vzácnych hostí. No tiež mleli pušný prach či pestovali ovocie, zeleninu, kvety a liečivé byliny. Ich zvon zvonil na poplach ale tiež otváral a zatváral viechy. A 27.12.2015 o 15:00 tu otvoria dvere aj nám :-)

Cena vychádzky (príspevok na hrošíka):
2,50 €
pre všetky vekové kategórie; zdarma držiteľ permanentky a dieťa do 15 r. v sprievode dospelého.

Stretneme sa o 14:00 hod. na Primaciálnom námestí pri studni. Vychádzku ukončíme o 16:00 hod. Pre záujemcov bude po vychádzke pripravené posedenie pri káve a čaji v pasáži na Laurinskej ulici :-)

Sprevádza: Irena Chrapanová.

Počasie v Bratislave: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa nie je potrebné. Vychádzka sa uskutoční určite !!!

Wikipedia Frantiskansky kostol Madona

VIEDEŇ – Vianočné trhy a Gustav Klimt v Belvedéri, 20.12.2015, nedeľa

3. November 2015 - chrapanova  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wikipedia - Gustav Klimt -Dame mit Fächer - výrezVianočné trhy vo Viedni nám urobia pomyselnú bodku za tohtoročnými vianočnými výletmi a zároveň prinesú jeden pekný zážitok – návštevu galérie Dolný Belvedér s výstavou venovanou téme “ženy”. Gustav Klimt, Egon Schiele a Oskar Kokoschka sú každý zastúpený cca 50-kou obrazov, na ktorých stvárňujú ženu zo 4 pohľadov – ako milenku, ako matku, ako osobnosť aj ako predmet túžby. Naše zastavenie za umením využijeme na návštevu vianočného trhu Belvedere, ktorý nás naladí na Vianoce. Následne nás autobus prevezie na trh Karlsplatz. Ten je už tradične venovaný zručným remeselníkom a o zaujímavé darčeky tak nebudeme mať núdzu. Následne sa prejdeme historickým centrom – cez dva malé trhy Am Hof a Freyung. Tu sa môžeme tešiť na starožitnosti, šperky, ručne vyrábané odevy a ich doplnky. No tiež na poriadne jedlo! Výlet ukončíme na najnavštevovanejšom vianočnom trhu Viedne, ktorým je Christkindlmarkt pri radnici. Stánkov je tu neúrekom a v radnici zvyknú byť voľne prístupné vianočné koncerty, detské dielne na výrobu darčekov a je tu tiež cukráreň. Budeme teda môcť jesť aj maškrtiť, nakupovať darčeky či ozdoby na stromček a dobrôtky na vianočný stôl a kochať sa atmosférou prichádzajúcich Vianoc.

Cena výletu: 21,00 pre všetky vekové kategórie.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3,00 € osoba.

Ceny vstupného:
- Dolný Belvedér: osoba v skupine (nad 10 osôb) = 9,50 € (inak 11,00 € ); dôchodca nad 65 rokov = 8,50 €; dieťa do 18 rokov = ZDARMA.
Atrakcie nie sú povinné, z organizačných dôvodov však vstupné vyberáme vopred pri platbe za výlet.

V cene výletu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je vstupné, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Stretneme sa8:30 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské mýto). Návrat plánujeme na 18:30 hod.

Sprevádza: Zuzana Godárová.

Počasie vo Viedni: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Realizujeme tiež:
VIEDEŇ – Vianočné trhy a Stephansdom, 22.11.2015, nedeľa

Už sme realizovali:
VIEDEŇ a SCHÖNBRUNN – Vianočné trhy a výstava obrazov, 23.11.2014, nedeľa

LIBER Viedeň _MG_1693

GYŐR a VEĽKÝ MEDER – Vianočné trhy a termálne kúpele, 13.12.2015, nedeľa

6. November 2015 - chrapanova  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

LIBER - výrez _MG_1648Dve mestá, ktoré sa rýmujú a ležia blízko seba nám pripravia prekrásny deň plný zaujímavých inšpirácií, predvianočných nákupov i zdravého relaxu. Program začneme v maďarskom Györi. Poprechádzame sa historickým centrom tohto kúzelného barokového mestečka, ktorého rekonštrukcia získala cenu a veľa domov je tu chránených. Navštívime aj miestne vianočné trhy. Sú pohodlne rozprestreté po malebných uličkách a námestiach a patria skutočne medzi tie NAJ. Pýšia sa množstvom ručne vyrábaných darčekov a ozdôb, ale aj chutnou gastro ponukou, ktorá potvrdzuje dobré chýry o maďarskej kuchyni :-) Po obede trocha oddýchneme v autobuse cestou na Slovensko do Veľkého Mederu, kde nás budú čakať pekne vyhriate termálne kúpele Thermal Corvinus. Termálna voda v bazénoch (26–37 °C) má blahodarné účinky na pohybové ústrojenstvo, chrbticu, svalstvo a regeneračné účinky na celý ľudský organizmus. Termál má dostatok krytých aj vonkajších bazénov (plavecký, relaxačný, sedací, perličkovú kúpeľ). Pre deti je tu detský aj zábavný bazén, tiež tobogány a interaktívne vodné ihrisko. Služby za príplatok: klasická fínska a infra sauna, masáže (normálne i akupresúrne), morský kúpeľ, solárium, manikúra, pedikúra, magnetoterapia…

Cena výletu: 20,50 € pre všetky vekové kategórie.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3,00 € osoba.

Ceny vstupného:
- Thermal Corvinus (3 hodiny, víkendový deň, skupina) = 5,00 €.
Atrakcie nie sú povinné, z organizačných dôvodov však vstupné vyberáme vopred pri platbe za výlet.

V cene výletu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je vstupné, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Stretneme sa o 9:00 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské mýto). Návrat plánujeme na 19:00 hod.

Odporúčame: 2 plavky (na prezlečenie), uterák, župan, ponožky a vode vzdorné prezuvky. Netreba si nosiť jedlo – v kúpeloch je rýchlo obslužná reštaurácia, kaviareň a bar.

Sprevádza: Irena Chrapanová.

Počasie v Györi: môžete  pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Už sme realizovali:
VEĽKÝ MEDER a ROHOVCE – Termálne kúpele a relax, 26.12.2012, sviatok
GYŐR – Vianočné trhy a termálne kúpele, 6.12.2014, sobota

Thermal Corvinus Veľký Meder 20100511-DSC_8855

EISENSTADT a FORCHTENSTEIN – Vianočné trhy, zámok a hrad, 12.12.2015, sobota

3. December 2015 - chrapanova  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wikipedia Eisenstadt -Schloss Esterhazy výrezPráve v tento víkend sa koná v barokovom zámku Esterházy trh, kde viac ako 50 vystavovateľov predvedie svoju remeselnú zručnosť. Eisenstadt nám tak neponúkne len prechádzku predvianočným, útulným a históriou dýchajúcim mestom, ale aj vianočné trhy a prípadnú prehliadku zámku. Tú si každý môže zvoliť podľa obľúbenej témy. Apartmán kňažnej nám ukáže západný trakt zámku, ktorý kedysi obývali ženy z rod Esterházy. Skvosty zámku Esterházy zasa odprezentujú životný štýl kniežat, ich lásku k umeniu a všetkému krásnemu. Predstavená nám bude aj 300 ročná stavebná história tohto romantického zámku. Po stopách Esterházyovcov pôjdeme aj po obede, kedy zájdeme na starobylý hrad na skale, Forchtenstein. Práve sem rod ukladal svoje rodinné poklady a tak sa tu nachádza najväčšia súkromná zbierka zbraní v Rakúsku, klenotnica s viac ako 10.000 predmetmi či jedna za najväčších barokových galérií v strednej Európe. V nej nájdeme medzi legendárnymi predkami okrem slávneho Attilu či Karola Veľkého aj obraz grófa Drakulu (Vlada III.), ktorý sa preslávil ako bojovník s Turkami. Hrad ako jeden z mála odolal obliehaniu tureckých vojsk. Aj preto sa tu nachádza rodinný archív dokumentov v objeme 25 izieb (10 km listín).

Cena výletu: 22,00 € pre všetky vekové kategórie.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3,00 € osoba.

Ceny atrakcií:
- zámok Eisentadt 7,00 € ((skupina / inak 9,00 € a seniori 7,00 €)) = vstupné je možné si zaplatiť podľa záujmu na výlete;
- hrad Forchtenstein = 7,00 € (skupina / inak 9,00 €, seniori 7,00 €) = vstupné vyberáme vopred pri platbe za výlet.

V cene výletu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je vstupné, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Stretneme sa8:30 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské mýto). Návrat plánujeme na 18:30 hod.

Sprevádza: Dagmar Gubová.

Počasie v blízkej Viedni: môžete  pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Už sme realizovali:
FORCHTENSTEIN A EISENSTADT – Esterházyovci, 11.8.2012, sobota
FORCHTENSTEIN A EISENSTADT – Esterházyovci, 13.6.2009 – sobota

Wikimedia Forchtenstein Burg

PRAHA a DRÁŽĎANY – adventné trhy a muzikál, 11.12.-13.12.2015, 3 dni / 2 noci

7. Október 2015 - chrapanova  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wikimedia PRAHA Staroměstské náměstí, vánoční trhy III - kópiaOpäť navštívime Vianočné trhy v Prahe aj s pekným výletom do nemeckých Drážďan. Využijeme naše obľúbené bývanie v absolútnom centre Prahy – v blízkosti vlakovej stanice, trhov aj divadla Hybernia. To nás zavedie až do Londýna, kde sa odohráva dej krásneho, veselého a inšpirujúceho muzikálu o pestúnke Mary Poppins. V piatok aj v nedeľu sa prejdeme po zaujímavých miestach historického centra. Akurát tak budeme mať možnosť navštíviť všetky vianočné trhy s prezentáciou vianočnej gastronómie, dekorácií, darčekov a nezabudnuteľnou domáckou atmosférou. V sobotu navštívime vlakom Drážďany. Cesta tam trvá len 2,5 hod. a zvýši nám celých 8 hod. na pobyt v krásnom meste. Vďaka architektonickému pôvabu a prírodnej polohe sa mu hovorí aj Poľabská Florencia. Drážďany s Prahou tak spájajú nielen rieky a možnosť príjemnej promenády, ale aj veľký záujem turistov. Kedysi boli rybárskou osadou, neskôr kráľovskou rezidenciou a dnes sa pýšia titulom hlavné mesto Saska. Veľkým lákadlom okrem trhov je tu palác Zwinger (galéria a porcelán) a kostol Frauenkirche, akýsi symbol nádeje. Zažijeme tak dve krásne mestá v čase adventu a zábavu v našom obľúbenom divadle :-) Veď ako hovorí Mary P.: “Stačí chcieť a všetko je zrazu možné!”

Ubytovanie: V príjemnom 3*** hoteli prakticky v absolútnom centre Prahy. Poloha je veľmi výhodná pre jej blízkosť k vlakovej stanici (cca 5 min pešo) a k historickému centru. Na Staroměstské či Václavské námestie dôjdeme za cca 10 min. V blízkosti hotela sa nachádzajú potraviny a zastávka električky.

Strava: V cene ubytovania máme bufetové raňajky. V ponuke nezvykne byť ovocie alebo zelenina.

Doprava: Cestovať budeme klimatizovanými vlakmi EuroCity. Tento druh dopravy je bezpečnejší, spoľahlivejší a pohodlnejší ako autobus (WC, jedálenský vozeň, pekný výhľad z okna…). Po Prahe aj po Drážďanoch budeme chodiť pešo. V prípade záujmu už si MHD každý zaplatí sám na mieste.

Striezelmarkt DresdenCena výletu: dospelý, dôchodca, študent = 143,00 €;
dieťa 6-15 rokov =
124,00 €;
dieťa do 6 rokov bez miestenky =
57,00 €.

Doplatok pri 1 osobe na izbe: 29,00 €.
Zľava pri 3 osobách na izbe: -2,00 € / každá osoba.
Zľava pri 4 osobách na izbe: -3,00 € / každá osoba.
Môžete tiež súhlasiť s ubytovaním s inou samostatne prihlásenou osobou či osobami.

Výlet do Drážďan absolvujeme veľmi pohodlne vlakom v sobotu, 12.12.2015. Vlak odchádza z Prahy o 8:30 hod. a vracia sa do nej o 21:25 hod. Na prehliadku Drážďan a ich Vianočných trhov teda budeme mať krásnych 8 hodín :-) Keby niekto o Drážďany záujem nemal, tak samozrejme môže požiadať o zľavu za nečerpaný výlet (-30,00 € pre všetky vekové kategórie s výnimkou detí do 6 rokov) a zostať v Prahe. Nakoľko sú ale Drážďany vzdialené len 2,5 hodiny cesty od Prahy, je škoda túto príležitosť na ich návštevu nevyužiť.

Muzikál Mary Poppins, piatok, 18:00, divadlo Hybernia: 23,00 € = 17.+18. rad (na požiadanie môžeme preveriť drahšie vstupenky). Muzikál sa vrátil do Prahy po obrovskom úspechu z roku 2013, kedy bol beznádejne vypredaný :-) Veľmi obľúbený je aj v Mestskom divadle Brno, ktoré je jeho usporiadateľom .
Atrakcie nie sú povinné, z organizačných dôvodov však vstupné vyberáme vopred pri platbe za výlet.

Wikimedia PRAHA Staroměstské náměstí vánoce 08V cene výletu je pohodlné cestovanie vlakom vrátane miesteniek (deti do 6 rokov bez miestenky / s miestenkou cena ako deti do 15 rokov), ubytovanie v 3*** hoteli s raňajkami, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je vstupné, MHDpoistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

CK je poistená proti insolventnosti: certifikát TU.

Stretneme sa v piatok o 7:45 hod. v hornej časti vestibulu na Hlavnej vlakovej stanici Bratislava (vlak odchádza o 8:10 hod.). Je možné o 8:47 hod. pristúpiť v Kútoch, o 9:00 v Břeclavi, o 9:39 v Brne a o 11:14 v Pardubiciach. Náš vlak odchádza o 6:49 zo Štúrova a o 7:16 z Nových Zámkov. Je teda možné dohodnúť aj stretnutie vo vlaku. Návrat do Bratislavy plánujeme v nedeľu na 20:00 hod.

Odporúčame: pohodlnú obuv a české koruny.

Sprevádza: Elena Petereins.

Počasie v Prahe: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Už sme realizovali:
PRAHA a DRÁŽĎANY – adventné trhy a Mikuláš, 05.12.-07.12.2014, 3 dni / 2 noci

Hybernia MARY POPPINS 989-800

BUDAPEŠŤ – Hradný vrch s chrámom a vianočné trhy, 5.12.2015, sobota

2. December 2015 - chrapanova  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wikipedia - Budapešť vianočný trhV krásnom predvianočnom čase navštívime Budapešť, “Dunajskú kráľovnú” a užijeme si pestrosti veľkomesta vo víre vianočných trhov. Konajú sa pred Bazilikou a na Vőrősmartyho námestí, kde panuje každý rok idylická atmosféra. Kaviareň Gerbaud sa mení na adventný kalendár a denne o 17:00 sa otvorí 1 okno s umeleckým dielom. Tradičné remeselnícke výrobky, výborná maďarská kuchyňa a dobré víno radia tieto trhy medzi najlepšie v Európe. Cestou do centra sa zastavíme v nákupno-zábavnom centre Campona. Záujemcovia tu navštívia Tropikarium a oceanarium (je tu obrovské akvárium so žralokmi, ryby, raje, aligátory, plazy, opice, jaštery, hady, hmyz, exotické vtáctvo a tropický dažďový prales). Ostatní sa budú môcť poohliadnuť po darčekoch, občerstviť sa a zabezpečiť si peniaze na trhy (je tu zmenáreň aj bankomaty). Autobusová prehliadka mesta nás zavedie na Hradný vrch s kráľovským palácom a korunovačným kostolom kráľa Mateja (Matiasov chrám). Uvidíme aj Rybársku baštu, nám. Hrdinov, Parlament a Baziliku sv. Štefana. V čase voľna nakúpime dobroty na vianočný stôl v prekrásnej secesnej Tržnici a pred cestou si ešte pochutíme na typických maďarských špecialitách, pozerajúc na obľúbený adventný kalendár na námestí.

Cena výletu: 28,00 € pre všetky vekové kategórie.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3,00 € osoba.

Ceny vstupného:
- Tropikarium: dospelý: 2.500 HUF; dôchodca (nad 62 rokov) a študent (do 18 rokov): 1.800 HUF;
- Matiasov chrám: dospelý: 2.400 HUF; dôchodca, študent, dieťa: 1.000 HUF;
Vstupné výnimočne nevyberáme vopred – podľa záujmu si ho budete platiť priamo na výlete.

V cene výletu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je vstupné, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Stretneme sa7:00 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské mýto). Návrat plánujeme na 20:30 hod.

Sprevádza: sprievodca priateľskej CK.

Počasie v Budapešti: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Už sme realizovali:
BUDAPEŠŤ – Rembrandt a Vianočné trhy alebo termál, 13.12.2014, sobota

Wikipedia Budapest hrad v noci

BRATISLAVA – 11. vychádzka, 29.11.2015, nedeľa

6. November 2015 - chrapanova  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wikipedia Kutscherfeldov palác - výrezŠtvrtá vychádzka za architektonickými slohmi bude venovaná rokoku. Jeho obdobie nastúpilo v poslednej fáze barokového obdobia. Do architektúry prinieslo drobné proporcie a ornamentaliku, do výtvarného umenia eleganciu pohybov a do umeleckých remesiel bohatú dekoratívnosť. V Bratislave sa to prejavilo pri výstavbe šľachtických palácov aj meštianskych domov. Na vychádzke ulicami starého mesta si všimneme skromnejšiu výzdobu paláca Juraja Apponyiho a zaujímavú výzdobu Kutscherfeldovho paláca. Neobídeme ani Spechov palác (dnes Mirbachov palác – sídlo GMB). Našu pozornosť upriamime aj na nezvyčajné mreže balkónov. Určite sa nám podarí objaviť zaujímavú olovenú kartušu. Pozrieme si tiež palác krajinského sudcu grófa Juraja Erdödyho a sochársku výzdobu Balassovho paláca na Panskej ulici. Z príkladov meštianskej architektúry spomenieme domy na Beblavého a na Židovskej ulici. Popri architektúre si porozprávame aj o osobnostiach, ktoré spomínané stavby obývali.

Cena vychádzky (príspevok na hrošíka):
2,50 €
pre všetky vekové kategórie; zdarma držiteľ permanentky a dieťa do 15 r. v sprievode dospelého.

Stretneme sa o 14:00 hod. na Primaciálnom námestí pri studni. Vychádzku ukončíme o 16:00 hod.

SprevádzaViera Jančusková.

Počasie v Bratislave: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa nie je potrebné. Vychádzka sa uskutoční určite !!!

Wikipedia Erdodyho palác

Objednať si permanentku môžete vyplnením prihlášky TU.

MARIAZELL a GUSSWERK – pútnické miesto, advent a Beh čertov, 28.11.2015, sobota

19. November 2015 - chrapanova  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Mariazell_Advent_Panorama_mariazellerland-blog - Kopie

Nádherné pútnické miesto, Mariazell, navštívime v prekrásnom čase blížiacich sa Vianoc a tak okrem prehliadky baziliky a poklonenia sa Pánu si budeme môcť vychutnať aj atmosféru útulných vianočných trhov v lone alpskej prírody. Mariazell je najväčším i najstarším pútnickým miestom Rakúska. Mali ho v mimoriadnej obľube Habsburgovci a pútnici sem prúdia už vyše 850 rokov zo všetkých končín Európy. My sem zamierime cez Semmering, raj lyžiarov, no tiež krásne a tiché miesto, preslávené najstaršou horskou železnicou sveta (v UNESCO). V Mariazelli sa môžeme tešiť na asi 80 drevených stánkov plných vôní, dobrôt a domácich produktov. Tiež na príjemnú hudbu, pohyblivé jasličky, perníkovú chalúpku a obrovský závesný vianočný veniec. Za návštevu bude stáť aj predajňa medovníkov rodiny Pirker (najznámejšia pekáreň medovníkov v Rakúsku) a predajňa bylinných likérov rodiny Arzberger. V podvečer sa presunieme do Gusswergu, kde sa bude konať známy „Krampuslauf“, čiže Beh čertov. Je to nezabudnuteľný zážitok, kedy sa za sprievodu čertovskej hudby a svetiel pohybujú pred očami divákov vozy s vyše stovkou obrovských čertov. Ich masky a kostýmy sú vraj ručne vyrezávané a šité z prírodných materiálov. Proste umelecký zážitok!

Cena výletu: 30,00 pre všetky vekové kategórie.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3,00 € osoba.

V cene výletu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Stretneme sa8:00 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské mýto). Návrat plánujeme na 23:00 hod.

Sprevádza: Elena Petereins.

Počasie v neďalekom Sankt Pöltene: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa:
môžete TU.

CK DIAMANT cert P1020569

VIEDEŇ – Vianočné trhy a Stephansdom, 22.11.2015, nedeľa

3. November 2015 - chrapanova  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wikipedia Stephansdom 060823_2a_dp-2Vianočné trhy vo Viedni aj tohto roku lákajú k návšteve množstvo ľudí. Preto sa na ne vyberieme hneď dvakrát, no vždy v nedeľu, kedy je počet návštevníkov predsa len menší a autobusy smú vchádzať do centra. Trhov bude rovných 11, z ktorých pre každý výlet vyberáme iné. Ako prvý si prejdeme najnavštevovanejší trh Viedne, ktorým je Christkindlmarkt pri radnici. Stánkov je tu neúrekom a v radnici zvyknú byť voľne prístupné vianočné koncerty, detské dielne na výrobu darčekov a je tu aj cukráreň. Následne navštívime milý trh na Maria-Theresien-Platz, kde dookola sochy Márie Terézie ponúkajú stánky občerstvenie, ozdoby aj drobné darčeky. Z neho prejdeme pešo cez Hofburg k Stephansdomu. Tu sa môžeme tešiť na trh pri kostole, no predovšetkým na komentovanú prehliadku Dómu sv. Štefana, gotickej katedrály, ktorá je naozajstným klenotom Viedne a výborným orientačným bodom. Po zaujímavom programe nás autobus zavezie na Schönbrunn, kde si užijeme jedinečnú atmosféru trhu pred zámkom. Neďaleko odtiaľ sa nachádza aj Schnapsmuseum, v ktorom vyrábali likéry už za čias Františka Jozefa I. Tu nás čaká príjemná bodka za programom – prehliadka a ochutnávka – ako darček pre našich klientov :-)

Cena výletu: 21,00 pre všetky vekové kategórie.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3,00 € osoba.

Ceny vstupného:
- Stephansdom: osoba v skupine = 5,50 €; dieťa do 14 rokov = 2,00 €;
- Schnapsmuseum: pre všetkých účastníkov výletu ZDARMA :-)
Obe prehliadky budú tlmočené z nemčiny našou sprievodkyňou!
Atrakcie nie sú povinné, z organizačných dôvodov však vstupné vyberáme vopred pri platbe za výlet.

V cene výletu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je vstupné, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Stretneme sa8:30 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské mýto). Návrat plánujeme na 18:30 hod.

Sprevádza: Zuzana Godárová.

Počasie vo Viedni: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Realizujeme tiež:
VIEDEŇ – Vianočné trhy a Gustav Klimt v Belvedéri, 20.12.2015, nedeľa

Už sme realizovali:
VIEDEŇ – Vianočné trhy a prehliadka Dómu, 19.12.2010, nedeľa

Wiki Winterlandschaft_Schönbrunn

BRATISLAVA – 10. vychádzka, 8.11.2015, nedeľa

4. Október 2015 - chrapanova  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wikipedia Ludovit Stur28.10.2015 to bude presne 200 rokov, čo sa narodil Ľudovít Štúr. Vydáme sa preto po jeho stopách, ktoré sú dodnes v Bratislave čitateľné a pripomenieme si aj jeho priateľov a „spolubojovníkov“ za dobrú vec. Mená tých mužov sú nám snáď notoricky známe z učebníc, no my sa na nich pokúsime pozrieť inak: ako na ľudí z mäsa a kostí s ich každodennými starosťami a pohnutými osudmi, ktorí aj napriek mnohým ťažkostiam dokázali prekročiť svoj vlastný tieň. Vydáme sa po stopách tých, ktorí sú vymenúvaní v kapitolách o slovenskom národnom obrodení a porozmýšľame, prečo sa práve Bratislava, mesto s prevahou po nemecky a po maďarsky hovoriaceho obyvateľstva, stala miestom zrodu spisovnej slovenčiny. Ako to, že práve tu sa formovali oba prúdy zapálených národovcov, katolíckych bernolákovcov aj evanjelických štúrovcov? Ako vyzeral ich súkromný život? Kde študovali? Za akých dramatických okolností predniesol Štúr svoju plamennú reč na uhorskom sneme? Akú úlohu zohral Bratislavský hrad a hrad Devín, na ktorý sa štúrovci vydali na výlet?

Cena vychádzky (príspevok na hrošíka):
2,50 €
pre všetky vekové kategórie; zdarma držiteľ permanentky a dieťa do 15 r. v sprievode dospelého.

Stretneme sa14:00 hod. na Primaciálnom námestí pri studni. Vychádzku ukončíme o 16:00 hod.

Sprevádza: Viera Jančušková.

Počasie v Bratislave: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa nie je potrebné. Vychádzka sa uskutoční určite !!!

Objednať si permanentku môžete vyplnením prihlášky TU.

Wikimedia Evanjelické lýceum

28.10.2015 to bude presne 200 rokov, čo sa narodil Ľudovít Štúr.

>> Vydáme sa preto po jeho stopách, ktoré sú dodnes v Bratislave

>> čitateľné a pripomenieme si aj jeho priateľov a „spolubojovníkov“ za

>> dobrú vec.

Stránka 1 z 612345...Posledná »