Znamenie

Wikipedia Grisetåodde Fyr 2012-09-04 16-24-06Bola búrka. Na ostrovček doplával stroskotanec, ktorý sa z posledných síl držal trámu z rozbitej lode. Ostrovček bol v skutočnosti len väčším útesom, holým a nehostinným. Stroskotanec sa začal modliť. Zo všetkých síl prosil Boha, aby ho zachránil, a každý deň vyzeral pomoc na obzore. No žiadna neprichádzala.

Po niekoľkých dňoch sa na ostrovčeku zabýval. Podarilo sa mu vyrobiť nástroje k lovu a k obrábaní pôdy, po nekonečných pokusoch sa naučil urobiť oheň a v potu tváre si vystaval prístrešie, ktoré ho chránilo pred vetrom a búrkou. Uplynulo niekoľko mesiacov. Stroskotanec sa stále modlil, ale žiadna loď sa na obzore neobjavila.

Jedného dňa vietor zafúkal plamene z ohniska stroskotanca na rohože jeho príbytku. Ten v okamihu vzbĺkol. Hustý dym zahalil celé okolie. V priebehu niekoľkých minút prišla na zmar niekoľkomesačná práca. Stroskotanec, ktorému sa nepodarilo z plameňov zachrániť takmer nič, sa s plačom zrútil k zemi. “Prečo, Pane? Prečo sa mi muselo stať ešte aj toto?”

O niekoľko hodín pristála pri ostrovčeku obrovská loď a spustila na more čln.
“Ako ste zistili, že tu som?” pýtal sa stroskotanec, ktorý neveril svojmu šťastiu.
“Zazreli sme dymové znamenie.”

Tvoje dnešné ťažkosti sú dymovým znamením zajtrajšieho dobra. Boh ťa príde zachrániť.

(preložené z knihy Živá VODA pro duši, Bruno Ferrero)

Wikipédia Ivan Aivazovsky - Storm

BRATISLAVA – 1. vychádzka, 26.10.2008 – nedeľa

24. Október 2008 - Irena Chrapanová  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Spoznajte kúsok z mesta, v ktorom žijete a prejdite sa s nami ulicami centra Bratislavy. Na vychádzke sa zoznámime s veľkosťou stredovekej Bratislavy, pochopíme dômyselný systém opevnenia mestskými hradbami a po ceste si ukážeme aj niekoľko zaujímavostí, o ktorých by bola škoda nevedieť.

Cena: pre všetkých bývalých aj budúcich účastníkov našich výletov roku 2008 je vstupné zdarma :-) .
Inak 100,- Sk (3,32 EUR) za osobu.

Stretneme sa o 15,00 hod. na Poštovej ulici pri súsoší s poštovou schránkou (z bočnej strany hotela Fórum medzi Obchodnou ulicou a Hodžovým nám.). Prehliadku ukončíme o 17,00 hod. na Hurbanovom námestí.

Sprevádza: Irena Chrapanová

VIEDEŇ – Deň múzeí a galérií, 26.10.2008 – nedeľa / DŇA 20.10.2008 VYPREDANÉ !!!

4. Október 2008 - Irena Chrapanová  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Už tradične budú v cisárskej metropole sprístupnené zdarma mnohé múzeá a galérie. Naši susedia takto oslavujú štátny sviatok pripomínajúci založenie Rakúskej spolkovej republiky. Pridáme sa k nim aj my a po vystúpení v oblasti Belvederu navštívime napr. Rakúsku národnú galériu v Hornom a Dolnom Belvederi, Vojensko-historické múzeum v Arzenáli, KHM, Prírodovedné múzeum, Etnografické múzeum, MQ, Klenotnicu, Cisárske apartmány v Hofburgu, Albertinu či Diecézne múzeum. Sprístupnené bývajú aj priestory kancelára na Ballhauplatzi a Parlament. Popoludní budeme mať možnosť presunu autobusom k Schonbrunu a Technickému múzeu ako aj k Leinzskej obore s Hermesovou vilou. Pre tých, ktorí uprednostnia múzeá v centre, sa podvečer vrátime.

Predbežná cena výletu: 490 Sk (16,27 EUR).

V cene výletu je zahrnutá doprava a sprievodca. V cene výletu nie je zahrnuté poistenie (môžete si ho priobjednať – viď POISTENIE), strava a vstupné do múzeí a galérií, ktoré nebudú otvorené zdarma.

Cestovať budeme autobusom. Stretneme sa pri Istropolise o 7,30 hod. Návrat plánujeme na 19,00 hod.

Sprevádza: uvedieme neskôr.

BRATISLAVA – 2. vychádzka, 16.11.2008 – nedeľa

27. Október 2008 - Irena Chrapanová  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Spoznajte kúsok z mesta, v ktorom žijete a prejdite sa s nami ulicami centra Bratislavy. Na vychádzke sa zoznámime s obdobím Napoleonských vojen a nájdeme pripomienky na stretnutie s Napoleonom a jeho armádou. Navštívime aj Primaciálny palác, kde bol po bitke pri Slavkove podpísaný tzv. Bratislavský mier.

Cena: pre všetkých bývalých aj budúcich účastníkov našich výletov roku 2008 je vychádzka zdarma :-) .
Inak 100,- Sk (3,32 EUR) za osobu.

Vstupné do Primaciálneho paláca je 40,- Sk (1,33 EUR). Dôchodcovia, študenti a deti majú vstup zdarma.

Stretneme sa o 14,00 hod. na nábreží Dunaja oproti hotelu Danube. Prehliadku ukončíme o 16,00 hod. na Primaciálnom námestí. Na vychádzku sa netreba prihlasovať, uskutoční sa určite.

Sprevádza: Irena Chrapanová

BRATISLAVA – 3. vychádzka, 19.12.2008 – piatok

26. November 2008 - Irena Chrapanová  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Spoznajte kúsok z mesta, v ktorom žijete a prejdite sa s nami ulicami centra Bratislavy. Na vychádzke sa zoznámime s hudobnou históriou nášho hlavného mesta. Dozvieme sa, ktorí významní hudobní skladatelia tu tvorili a koncertovali. Povieme si, ako kultúrne žili obyvatelia Bratislavy ešte pred tým, než bolo na území mesta postavené prvé divadlo. Záverom vychádzky budeme mať príležitosť sa pomyselne vrátiť v čase a zažiť koncert v jednom z palácov, kde v minulosti skutočne koncerty prebiehali a na vlastné uši sa započúvať do klavírnych skladieb Ludwiga van Beethovena, Franza Liszta či Wolfganga Amadea Mozarta.

Cena vychádzky: pre všetkých bývalých aj budúcich účastníkov našich výletov roku 2008 je vychádzka zdarma. Inak 90,- Sk (2,99 EUR) za osobu.

Koncert Silvie Borovičkovej ”Podoby lásky” v Zichyho paláci bude netradičným spojením skladieb hudobných velikánov s dielami súčasnej autorky. Silvia je zaujímavá tým, že skladby nielen skladá a textuje, ale napokon ich aj sama hrá a spieva.

Vstupné: 70,- Sk (2,32 EUR). Pre dôchodcov, študentov a deti 40 Sk (1,33 EUR). Koncert začne o 17,00 hod. a je možné sa ho zúčastniť aj bez účasti na vychádzke.

Stretneme sa o 15,30 hod. na Hviezdoslavovom nám. pred divadlom. Prehliadku ukončíme o 17,00 hod. v Zichyho paláci, kde bude následne do 18,00 hod. uvedený klavírny koncert. Na vychádzku sa netreba prihlasovať, uskutoční sa určite.

Sprevádza: Irena Chrapanová

66) VIEDEŇ – adventná, 21.12.2008 – nedeľa

21. November 2008 - Irena Chrapanová  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Poslednú nedeľu pred Vianocami využijeme na nákupy a návštevu Viedenských vianočných trhov. Navštívime spoločne  Weihnachtsmarkt, Christkindlmarkt i Naschmarkt a poprechádzame sa po krásne nazdobenom centre Viedne. Okrem tipov na vianočné darčeky Vám odporučíme aj zaujímavé “dobroty” na vianočný stôl a pripomenieme niektoré milé tradície Vianoc. Výlet budeme môcť ukončiť aj hudobne v nádhernej neogotickej sále radnice, kde sa tradične konajú koncerty vianočných piesní a melódií v podaní zborov z celého sveta.

Cena výletu: 590,- Sk (19,58 EUR).

V cene výletu je zahrnutá doprava, organizačné náklady a sprievodca. V cene výletu nie je zahrnuté poistenie (môžete si ho objednať – viď POISTENIE) a strava.

Cestovať budeme autobusom. Stretneme sa pri Istropolise o 8,15 hod. Návrat plánujeme na 19,00 hod.

Sprevádza: Irena Chrapanová

10) VEĽKÝ MEDER – Termalpark, 27.12.2008 – sobota

10. November 2008 - Irena Chrapanová  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Deň zdravého pohybu a relaxu začneme v lese nenáročnou zdravotnou prechádzkou. Následne sa v skratke zoznámime s históriou mesta a vstúpime do areálu Termalparku. Vo všetkých jeho bazénoch je termálna voda s teplotou 26 – 38 stupňov Celzia, ktorá má blahodarné účinky na pohybové ústrojenstvo, chrbticu i svalstvo a regeneračné účinky na celý ľudský organizmus. V čase od 11,00 do 11,30 hod. je pre záujemcov pripravená relaxačná vodná gymnastika. Termalpark ponúka za príplatok aj ďalšie služby: saunu, masáž, solárium, manikúru, pedikúru a ďalšie. V celom čase našej návštevy je v prevádzke aj rýchloobslužná reštaurácia, kaviareň a bar. Odporúčame preto mať so sebou 2 plavky, uterák, župan, ponožky a prezuvky.

Cena výletu: 730 Sk (24,23 EUR) dospelý,
630 Sk (20,91 EUR) študent,
590 Sk (19,58 EUR) dôchodca nad 60 rokov,
570 Sk (18,92 EUR) dieťa do 14 rokov,
270 Sk (8,96 EUR) dieťa do 2 rokov.

V cene výletu je zahrnuté vstupné do Termalparku, doprava, organizačné náklady a sprievodca. V cene výletu nie je zahrnuté poistenie a strava.

Cestovať budeme linkovým autobusom. Stretneme sa vo vestibule autobusovej stanice Mlynské Nivy o 6,15 hod. Návrat plánujeme na 19,00 hod.

Prihlasovať sa môžete až do 26.12.2008, 22,00 hod. !!!

Sprevádza: Irena Chrapanová

69) VIEDEŇ – po stopách princa Rudolfa, 24.1.2009 – sobota

31. December 2008 - Irena Chrapanová  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Navštívime obe výstavy venované životu korunného princa Rudolfa, syna Františka Jozefa I. a slávnej Sisi. Na výstave v Shönbrunn - letnom sídle Habsburgovcov – nám otvoria komnaty Rudolfovho apartmánu a vďaka jeho výzdobe si tu pripomenieme Rudolfovu vášeň k poľovačke. V Hofmobiliendepot – Viedenskom múzeu nábytku – sa nám predstaví približne 80 predmetov, ktoré obklopovali princa počas jeho života. Okrem iného tu uvidíme aj posteľ, v ktorej pred 120 rokmi objavili mŕtve telá princa a jeho mladučkej milenky. Výstava symbolicky končí v deň, kedy princ za tajomných okolností spáchal samovraždu a preto je vybraný víkend tým posledným, kedy môžeme výstavu vidieť.

Cena výletu: 29,50 EUR (888,72 Sk). Deti do 18 rokov 24,50 EUR (738,09 Sk).

V cene je zahrnuté cestovné, vstupné na obe výstavy, organizačné náklady a sprievodca. V cene nie je zahrnuté poistenie (môžete si ho priobjednať) a strava.

Cestovať budeme autobusom. Stretneme sa o 8,00 hod. na parkovisku pred Istropolisom (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme na 19,00 hod.

Sprevádza: Zuzana Kutlíková

Počasie vo Viedni
môžete pozrieť TU.

11) KOŠICE – letecky a pohodlne, 19.2.2009 – štvrtok

20. November 2008 - Irena Chrapanová  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Vďaka leteckej doprave si užijeme neuveriteľných 10 hodín v druhom najväčšom meste Slovenskej republiky. Navštívime v ňom zaujímavé múzeá (Miklušovu väznicu, múzeum skla a múzeum voskových figúr v Urbanovej veži, ktoré je jediné svojho druhu na Slovensku), Dóm svätej Alžbety (vrátane vyhliadkovej veže a Rákocziho hrobky) či uličku remesiel. Poprechádzame sa po hlavnom námestí a poobdivujeme zreštaurované paláce i meštianske domy. 

Cena výletu:
77,00 EUR (2.319,70 Sk) dospelý,
76,00 EUR (2.289,58 Sk) dôchodca a študent,
75,00 EUR (2.259,45 Sk) dieťa. *
!!! Tieto ceny boli platné ešte 2.2.2009. Dňa 12.2.2009 už ceny samotných leteniek vzrástli na 248 EUR, 13.2.2009 až na 298 EUR. Preto odporúčame klientom neváhať s prihláškami na nasledovný výlet do Košíc, ktorý sa uskutoční v termíne 16.-17.5.2009.

V cene výletu je zahrnuté vstupné do všetkých navštívených objektov, doprava vrátane transferu z a na letisko Košice, organizačné náklady a sprievodca. V cene výletu nie je zahrnuté poistenie a strava.

Cestovať budeme lietadlom spoločnosti SKY. Stretneme sa v letiskovej hale v Ivanke pri Dunaji
o 6,00 hod.
Odlet lietadla je o 7,15 hod. Návrat plánujeme na 20,15 hod. Let trvá 45 min.

Sprevádza:
Irena Chrapanová

Počasie v Košiciach môžete pozrieť TU.

43) MOSONMAGYARÓVÁR – kúpele, 21.2.2009 – sobota

13. December 2008 - Irena Chrapanová  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Autobusom sa doobeda dopravíme z Bratislavy do  termálnych kúpeľov Mosonmagyaróvár, kde budeme mať celý deň voľno na kúpanie. Cestou tam si urobíme krátku prechádzku na trojhraničný kameň – miesto, kde sa stretáva hranica Slovenska, Rakúska a Maďarska. Po ceste späť sa zastavíme na večeru v typickej maďarskej reštaurácii Paprika Csárda.

Cena výletu: 28,00 EUR (843,53 Sk). Dieťa do 18 rokov 26,00 EUR (783,28 Sk). V cene je zahrnuté celodenné vstupné do kúpeľov (vrátane všetkých bazénov a vodných atrakcií), doprava a sprievodca. V cene výletu nie je poistenie (môžete si ho priobjednať) a strava. Na mieste je možné aj individuálne navštíviť saunu (1.000 HUF – 3 vstupy) alebo masáž (1.500 HUF – 20 min.). 

Stretneme sa
pri Istropolise
o 9,30 hod
. Návrat plánujeme na 20,30 hod. Cestovať budeme minibusom.

Sprevádza:
 
Irena Chrapanová a Miloš Dvořák. 

Počasie:
je TU podobné, ako v Šamoríne.