BRATISLAVA – 12. vychádzka, 10.8.2014, nedeľa

3. Apríl 2014 - bartovicova  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wiki Chatam Sofer-malyV pokračovaní série vychádzok o dejinách a kultúre židovského etnika na území dnešnej Bratislavy povedú naše kroky k Dunaju. Neďaleko rieky, na mieste bývalého židovského cintorína, sa nachádza Mauzóleum Chatama Sófera. Práve tu v roku 1839 pochovali Chatama Sófera, vlastným menom Moše Schreibera, jedného z najslávnejších rabínov 19. storočia. Hrob Chatama Sófera spolu s ďalšími 22 hrobmi a 41 náhrobnými kameňmi uvidíme počas návštevy unikátneho komplexu, ktorý víta návštevníkov z celého sveta. Tento pamätník je súčasťou Slovenskej cesty židovského kultúrneho dedičstva. V rozprávaní o židovskej viere, pravidlách, zvykoch a histórii Židov v Bratislave budeme pokračovať na ortodoxnom cintoríne a neskôr na neologickom cintoríne na neďalekej Žižkovej ulici. Návštevníkov úctivo žiadame, aby mali pri návšteve Pamätníka Chatama Sófera na sebe dôstojný odev. U mužov sa vyžaduje pokrývka hlavy (čiapka alebo klobúk) a dlhé nohavice. Ženy musia mať dlhú sukňu alebo nohavice a zakryté ramená.

Cena vychádzky (príspevok na hrošíka):
2,50 € pre všetky vekové kategórie; zdarma držiteľ permanentky a dieťa do 15 r. v sprievode dospelého.

Vstupné do Pamätníka Chatama Sófera:
6
dospelý; 3 dôchodca, študent, dieťa, ZŤP; skupina od 20 osôb 4 € / osoba.

Stretneme sa14:00 hod. pred Pamätníkom Chatama Sófera na Nábreží armádneho generála Ludvíka Svobodu. Vychádzku ukončíme o 16:00 hod. na Žižkovej ulici.

Sprevádza: Zuzana Tomčániová.

Počasie v Bratislave: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa nie je potrebné. Vychádzka sa uskutoční určite !!!

Objednať si permanentku môžete vyplnením prihlášky TU.

Wikipedia Mauzóleum Chatama Sófera

Komentáre:

2 reakcií to “BRATISLAVA – 12. vychádzka, 10.8.2014, nedeľa”

 1. Mária Beladičová Dr. - 16. Jún 2014, 15:04

  Super, tesim sa na tuto moznost pozriet pamatnik.Prihlasujem sa na prehliadku.
  S pozdravom……………………………………………..Marika

 2. bartovicova - 24. Jún 2014, 13:25

  Dobrý deň, pani Beladičová.
  Na vychádzky nie je nutné sa prihlasovať. Uskutočnia sa za každých okolností. Môžete si však objednať permanentku na 10 vychádzok, ktorá nie je časovo obmedzená, dokonca môže na ňu ísť aj viac osôb naraz. Objednať sa dá cez prihláškový formulár tu: http://www.liber.sk/?page_id=96
  S pozdravom Bartovicová, CK LIBER