VIEDEŇ a SCHÖNBRUNN – Vianočné trhy a výstava obrazov, 23.11.2014, nedeľa

6. Október 2014 - bartovicova  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Toulouse Lautrec - Na uliciAdventné trhy vo Viedni sú vždy plné milých prekvapení, darčekov a sladkostí na ochutnanie. Tento rok sme sa rozhodli využiť už prvý termín na ich návštevu. Doobeda navštívime čestné nádvorie zámku Schönbrunn. Viac ako 80 stánkov tu bude prezentovať ľudovú tvorbu aj kulinárske zážitky. Následne sa presunieme do centra Viedne, kde začneme trhom na Karlsplatzi, kde je každý rok betlehem. Následne budeme postupne navštevovať ďalšie vianočné trhy (Am Hof, Am Freyung, Maria Theresia Platz) a predovšetkým ten najväčší a najnavštevovanejší, Christkindlmarkt pri radnici. Zastavíme sa aj v zaujímavých kostoloch vrátane Dómu svätého Štefana. Okrem nakupovania dobrôt a drobných darčekov budeme môcť venovať čas vianočným koncertom v starej radnici (veľká sála na poschodí, vstupné zdarma). Tiež bude možnosť navštíviť s deťmi dielne na výrobu darčekov alebo len maškrtiť v radničnej cukrárni. Milovníci obrazov si zasa radi zájdu na mimoriadnu výstavu Henri de Toulouse-Lautrec – cesta k moderne, usporiadanú v Bank Austria Kunstforum k 150. výročiu narodenia autora -*24.11.1864 :-) Kto už túto výstavu videl, bude môcť navštíviť Kunsthistorisches Museum a výstavu Valézques alebo Albertinu a výstavu Joan Miró.

Cena výletu: 19,00 pre všetky vekové kategórie.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3,00 € osoba.

Ceny vstupného:
- výstava Henri de Toulouse-Lautrec: dospelý/dôchodca v skupine od 10 os. = 7,50 €; študent 17-27 rokov = 6,00 €; dieťa 6-16 rokov = 4,00 €; dieťa do 6 rokov = zdarma.
Atrakcie nie sú povinné, z organizačných dôvodov však vstupné vyberáme vopred pri platbe za výlet.

V cene výletu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Stretneme sa9:00 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme na 19:00 hod.

Sprevádza: Dagmar Gubová.

Počasie vo Viedni: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Wiki Winterlandschaft_Schönbrunn

BUDAPEŠŤ – Rembrandt a Vianočné trhy alebo termál, 13.12.2014, sobota

5. Október 2014 - bartovicova  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

rembrandtHlavným lákadlom tohto výletu je majstrovské dielo Rembrandta Harmenszoona van Rijna, prezývaného majster šerosvitu. Tento holandský maliar sa preslávil už počas svojho života (17. stor.) a dnes patrí medzi najslávnejších maliarov všetkých čias. Preto si nenecháme ujsť mimoriadnu výstavu Rembrandt a zlaté storočie holandskej maľby v obľúbenom Múzeu krásnych umení, ktoré týmto nádherným počinom uzatvorí sériu celosvetovo uznávaných výstav pred svojou jarnou rekonštrukciou. Kurátorka Ildikó Ember vytvorila kolekciu vyše 170 diel zo súkromných aj verejných zbierok (40 obrazov z vlastného múzea a zápožičky: Amsterdam, Štokholm, Paríž, Londýn, Los Angeles, New York…). Tešiť sa môžeme aj na Rembrandtov najstarší obraz, na jeho posledný autoportrét a 3 obrazy Jana Vermeera. Po kultúrnom zážitku sa buď zrelaxujeme v blízkych Széchenyiho kúpeloch alebo sa vrhneme do víru veľkomesta v čase vianočných trhov. Konajú sa pred Bazilikou a na Vőrősmartyho námestí, kde panuje každý rok idylická atmosféra. Kaviareň Gerbaud sa mení na adventný kalendár a denne o 17:00 sa otvorí 1 okno s umeleckým dielom. Tradičné remeselnícke výrobky, výborná maďarská kuchyňa a dobré víno radia tieto trhy medzi najlepšie v Európe.

Cena výletu: 28,00 € pre všetky vekové kategórie.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3,00 € osoba.

Ceny vstupného:
– výstava Rembrand (doobedie): dospelý v skupine = 10 €; dôchodca 62-70 r., deti a mládež 6-26 r. = 5,50 €; dôchodca nad 70 r., ZŤP, ICOM, ITIC, novinár s preukazom, dieťa do 6 r. = zdarma;
– Széchenyiho kúpele (poobedie): osoba bez časového obmedzenia = 16 €. Bez návštevy vianočných trhov!
Atrakcie nie sú povinné, z organizačných dôvodov však vstupné vyberáme vopred pri platbe za výlet.

K dispozícii je aj pedikúra a aromatické masáže. Tie si už platí každý sám na mieste podľa záujmu.

V cene výletu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je vstupné, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Stretneme sa8:00 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme na 20:00 hod.

Sprevádza: Zdenka Hamerlíková.

Počasie v Budapešti: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Už sme realizovali:
BUDAPEŠŤ – Výstava obrazov + Mangalicové trhy, 8.2.2014, sobota
BUDAPEŠŤ – Cézanne, Rodin a Széchenyiho kúpele, 17.2.2013, nedeľa
BUDAPEŠŤ – Impresionisti aj renesancia, historické centrum, kúpele, 13.2.-14.2.2010, víkend
BUDAPEŠŤ – Vianočné trhy, galéria, termál, 12.12.2009, sobota

Széchenyi kupele, zdroj: http://www.szechenyibath.hu

BRNO – Vianočné evanjelium a vianočné trhy, 7.12.2014, nedeľa

4. Október 2014 - bartovicova  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

NDB Betlemska hvezdaNavštívime jedny z najkrajších vianočných trhov v príjemnej vzdialenosti od Bratislavy. Okrem klasickej ponuky drobných darčekov, vianočných maškŕt a nápojov sa môžeme tešiť aj na stále sa rozrastajúci betlehem. Vyrezáva ho majster Jiří Halouzka, autor najväčšieho betlehemu na svete, zapísaného do Guinnessovej knihy rekordov. Vianočný strom nájdeme na Námestí Svobody i pred Mahenovým divadlom. To pripravilo skutočnú lahôdku, Vianočné evanjelium podľa starých ľudových hier: Betlémská hvězda. Autorom je Jan Kopecký. Trvá len 1 hodinu a bude pekným spestrením nášho predvianočného programu. Navyše si tak budeme môcť porovnať budovu aj interiér divadla s historickou budovou SND. Obe sú totiž dielom rovnakých architektov! V historickom centre nás čaká sympatický program s názvom Brněnské Vánoce. Skladajú sa z pravidelných častí, opakujúcich sa denne a z mimoriadnej ponuky, ktorá je každý deň iná. Všetko sa odohráva na 3 miestach: Nám. Svobody je akýmsi srdcom trhov; Stará radnica ponúka vianočné dielne, vyhliadku z veže a stánky na Radničnej ulici; Zelný trh zaujme stánkami v podzemí. Zaujímavé podzemie uvidíme aj pri Kostole svätého Jakuba, kde je sprístupnená 2. najväčšia kostnica v Európe.

Cena výletu: 22,00 € = dospelý, dôchodca, študent; 15,50 € = dieťa do 15 rokov; 5,00 € = dieťa do 6 rokov. Dôchodcovia a študenti s PREUKAZOM, ktorý ich oprávňuje k využívaniu cestovného zdarma na území SR môžu požiadať o cenu bez dopravy a cestovný lístok si zakúpiť sami. Ušetria tak 1,50 €.
Príplatok za miestenky na obe cesty: 4,00 € osoba (odporúčame, pokiaľ chcete mať istotu, že budete sedieť).

Ceny vstupného:
- Betlémská hvězda, 16:00-16:55 (2. a 3. rad priamo pod pódiom): dospelý = 10 €; dôchodca = 7 €; dieťa, študent (s ISIC), ZŤP (s preukazom) učiteľ (s ITIC) = 5 €;
- Kostol svätého Jakuba, podzemie: dospelý = 5,50 €; dôchodca, študent, dieťa do 15 r., ZŤP, ZŤP/P = 3 €; dieťa do 6 rokov, novinár (s preukazom), fotenie = zdarma; rodina (2 dospelí + 2 deti do 15 rokov) = 14,50 €.
Atrakcie nie sú povinné, z organizačných dôvodov však vstupné v
yberáme vopred pri platbe za výlet.

V cene výletu je zahrnuté pohodlné cestovanie vlakom EuroCity, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie sú miestenky (dieťa do 6 rokov nemá nárok), vstupné, poistenie (je možné doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Stretneme sa7:50 hod. v hornej časti vestibulu na Hlavnej vlakovej stanici Bratislava (vlak odchádza o 8:10 hod.). Je možné o 8:47 hod. pristúpiť v Kútoch a o 9:02 v Břeclavi. Náš vlak odchádza o 6:49 zo Štúrova a o 7:16 z Nových Zámkov. Je teda možné dohodnúť aj stretnutie vo vlaku. Návrat do Bratislavy plánujeme na 19:50 hod.

Sprevádza: Irena Chrapanová.

Počasie v Brne: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Vanoce na Zelnaku 150

SCHLOSSHOF – Vianočné trhy a zámok, 20.12.2014, sobota

29. September 2014 - bartovicova  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

58. Schloss Hof_Weihnachtsdorf_©MAGMAG - kópiaPoslednú sobotu pred Vianocami si zájdeme vychutnať adventnú náladu do rozprávkovej Vianočnej dedinky pri zámku SchlossHof. Viac ako 100 stánkov nám ponúkne vianočné darčeky, dekorácie, sviečky, maškrty, nápoje… Nájdeme ich aj na panskom majeri a v oranžérii. Na najväčšom barokovom priestranstve Rakúska zažijeme šarm tradičných vidieckych Vianoc aj vďaka živému betlehemu, výstave drevených jasličiek či obľúbenej detskej mini ZOO. Tá voľným vstupom pre deti láka na opakovanú návštevu najmenších návštevníkov (zvieratká je tu možné pohladiť). Rovnako lákavá je návšteva stajní, pred ktorými sú odstavené historické koče. Svoje brány otvorí tiež precízne zrekonštruovaný barokový zámok, nádherné vidiecke sídlo princa Eugena Savojského, ktorý sa zaslúžil o vyhnanie Turkov spred Viedne aj Budapešti. Zároveň si tu pripomenieme významných Habsburgovcov, ktorí na zámku žili neskôr, čiže Máriu Teréziu, jej manžela Františka Štefana a ich najstaršieho syna a neskoršieho cisára, Jozefova II. Drobné vystavené predmety nám priblížia život v baroku a rokoku a spolu so suvenírmi z darčekových obchodov budú dobrou predvianočnou inšpiráciou. Na príjemnú atmosféru týchto trhov  budeme môcť ešte dlho a s radosťou spomínať :-)

Cena výletu: 16,00 €.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3,00 € osoba.

Vstupné do areálu SchlossHof:
dospelý = 6,00 €; dôchodca, študent, ZŤP = 5,50 €; dieťa do 15 rokov = 3,00 €; dieťa do 6 rokov = zdarma; rodina (2 dospelí + 3 max. deti) = 15,00 €.
Prehliadka zámku SchlossHof:

klienti CK LIBER s naším sprievodcom = zdarma (inak 3,00 €).

V cene výletu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je vstupné, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Stretneme sa9:30 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme na 17:30 hod.

Sprevádza: Dagmar Gubová.

Počasie vo Viedni: môžete  pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Winter Schlosshof

RETZ – malebné mestečko a tekvicové slávnosti, 25.10.2014, sobota

25. September 2014 - bartovicova  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Hallow-pumpkins

Farbami jesene sa budeme môcť kochať aj v mestečku Retz. Patrí k najväčším klenotom medzi vinárskymi mestami v tomto kraji. Je známe tiež ako starobylé vinárske mestečko s historickými stavbami a prekrásnym námestím s talianskym šarmom. Pri jeho návšteve na nás dýchne typicky stredomorská atmosféra. Pod jadrom mesta, ktoré bolo postavené na vrstve z morského piesku, je ukrytý pivničný labyrint,  ktorého rozloha je väčšia ako nadzemné komunikácie mesta. Označuje sa za najväčšiu spleť historických vínnych pivníc Rakúska s neuveriteľnou dĺžkou vyše 20 km. Labyrint, ktorý budovali miestni obyvatelia pod svojimi domami počas siedmych storočí,  dnes dosahuje hĺbku až 4 poschodí a ukrýva 5 miliónov litrov vínneho moku. Okrem vína sú ďalším nezameniteľným znakom tohto kraja tekvice. V tomto roku to bude už 22. krát, čo okolie Retzu zaplavia pestré odtiene žltej, oranžovej, či červenej farby. Tisíce vydlabaných a zvnútra osvetlených tekvíc, ale aj stovky figúr vyrobených z nich lemujú počas tohto víkendu cesty, ulice aj domy. Nikde v Rakúsku sa neponúka toľko rozmanitých produktov z tekvíc, ako tu. Slávnosť je sprevádzaná bohatým kultúrnym a hudobným programom. Budeme mať tiež možnosť ochutnať tekvicové špeciality.

Cena výletu26,00 € pre všetky vekové kategórie.

Ceny vstupného:
- Retz múzeum + podzemie + malá ochutnávka: dospelý = 8,00 €;
- mlyn: dospelý = 5,00 €; NO-card = zdarma.
Atrakcie nie sú povinné. Vstupné sa pre tentokrát bude mimoriadne platiť až na mieste.

V cene výletu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava.

Stretneme sa7:45 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme na 20:00 hod.

SprevádzaZlatica Kubiček a Irena Chrapanová.

Počasie v neďalekom Znojmemôžete pozrieť TU.

Prihlásiť samôžete TU.

Wiki Retz

TELČ a TŘEBÍČ – UNESCO mestá Vysočiny, 19.10.2014, nedeľa

25. September 2014 - bartovicova  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

LIBER_9254Zájdeme si do renesančného zámku Telč, ktorý nás príjemne naladí na nosnú tému nášho výletu. Tou sú UNESCO pamiatky Vysočiny. Tešiť sa môžeme na renesančné sály, kolonádu, sgrafitá, kazetové stropy. Tiež sa poprechádzame fotogenickým námestím so 71 domami s množstvom arkád. Pripomenieme si aj filmy a rozprávky, ktoré sa v meste točili :-) Následne navštívime Třebíč – pýši sa hneď tromi atrakciami zapísanými na zozname UNESCO: kresťanskou Bazilikou sv. Prokopa, židovskou štvrťou so synagógou a židovským cintorínom. Pri prehliadke románsko – gotickej baziliky, ktorá je najdlhším kostolom Čiech a zároveň sa môže pochváliť druhými najstaršími freskami na Morave, zídeme aj do priestorov bývalej krypty, dnes najzachovalejšej časti celej stavby. Kontrastom k obrovskej bazilike je židovská štvrť. Vyzerá ako zmenšený svet, v ktorom žilo v dobe najhustejšieho osídlenia viac ako 1200 ľudí (v tom čase takmer 60 % obyvateľov Třebíča). Je jedinou kompletne dochovanou židovskou štvrťou v Európe a jedinou židovskou pamiatkou UNESCO mimo územia štátu Izrael. Zaujímavé príbehy zo života židovskej obce sa dajú čítať aj z kamennej knihy – náhrobkov židovského cintorína. Je ich tu viac ako 3000 a najstarší rok sa uvádza 1630.

Cena výletu:
29,50 € pre všetky vekové kategórie.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3,00 € osoba.

Ceny vstupného:
- Zámok Telč (renesančné sály): dospelý = 4,50 €; dôchodca nad 65 r., študent, dieťa, ZŤP = 3,00 €; dieťa do 6 rokov = zdarma; rodina (2 dospelí + 2-3 deti do 15 r.) = 11,50 €;
- Bazilika Třebíč: dospelý = 2,50 €; dôchodca, študent, dieťa, ZŤP, ISIC, ITIC = 1,50 €;
- Synagóga (+ dom Seligmanna Bauera a múzeum): dospelý 3,00 €; dôchodca, študent, dieťa, ZŤP = 1,50 €.
Atrakcie nie sú povinné, ale z organizačných dôvodov vyberáme vstupné vopred.

V cene výletu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je vstupné na atrakcie, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Stretneme sa7:00 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme na 20:00 hod.

Sprevádza:
Irena Chrapanová.

Počasie v Třebíči: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Už sme realizovali:
- TELČ a TŘEBÍČ – UNESCO mestá Vysočiny, 20.10.2013, nedeľa
- TELČ a TŘEBÍČ – UNESCO Vysočiny, 2.10.2011, nedeľa
- TŘEBÍČ a ZELENÁ HORA – UNESCO Vysočiny, 31.10.2010, nedeľa

LIBER_9283

LAXENBURG a HINTERBRÜHL – romantický zámok a podzemné jazero, 20.9.2014, sobota

4. September 2014 - bartovicova  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

LIBER 2967Tradičný výlet, venovaný návšteve romantického zámku v Laxenburgu, si spestríme novým zážitkom, prehliadkou najväčšieho podzemného jazera v Európe: Seegrotte Hinterbrühl. Pôvodne to bola baňa na sadrovec, z ktorej zatopením podzemnou vodou vznikla pozoruhodná atrakcia.Súčasťou prehliadky je aj plavba po jazere motorovou  loďou. Po tomto zážitku sa presunieme len 11 km do Laxenburgu, ktorý patrí medzi najpôsobivejšie zámky v Európe. Jeho park je považovaný za ukážkový príklad historického záhradníckeho umenia 18. a 19. st. Cisárovná Mária Terézia a jej vnuk cisár František nechali park rozšíriť na 280 hektárov. Impozantná záhrada je usporiadaná s láskou a hravosťou. Popri rokokovom Modrom dvore tu existuje množstvo zábavných stavieb, mystických jaskýň, chrámov alebo aj stredovek pripomínajúce cvičisko na usporiadanie turnajov. Najznámejšou budovou v areáli je určite tzv. hrad Franzensburg, vystavaný v r. 1799 až 1801 a dokončený v r. 1835. Cisár František II. nechal postaviť túto napodobeninu stredovekého rytierskeho hradu na umelom ostrove uprostred zámockého jazera. Vybavenie miestností, ktoré sú dnes sprístupnené ako múzeum, je považované za „pokladnicu Rakúska“.

Cena výletu: 20,00 € pre všetky vekové kategórie.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3,00 € osoba.
Príplatok za nástupné miesto v Trenčíne, Piešťanoch a Trnave: 3,00 € osoba.

Ceny vstupného:
- vstup do parku + 2 x prevoz kompou + prehliadka Franzensburgu: osoba v skupine = 11,00 €; dieťa do 14 rokov a študent s preukazom do 18 rokov = 5,00 €;
- Hinterbrühl podzemné jazero: osoba v skupine = 6,00 €; dieťa do 4 rokov = zdarma.
Atrakcie nie sú povinné, ale z organizačných dôvodov vyberáme vstupné vopred.

V cene výletu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je vstupné, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou – miesta v reštaurácii rezervujeme a objednáme menu).

Stretneme sa o 6:30 hod. v Trenčíne (parkovisko na ul. Električná). Pristúpiť je možné o 7:00 hod. v Piešťanoch (pred HM TESCO), o 7:30 hod. v Trnave (v prípade záujmu) a o 8:30 hod. v Bratislave na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme na 18:30 hod. do Bratislavy, pre záujemcov zastavíme v Trnave a Piešťanoch a o 20:30 hod. v Trenčíne. Prosíme uviesť miesto nástupu do prihlášky!

Sprevádza: Dagmar Gubová.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Počasie v blízkej Viedni: môžete pozrieť TU.

Wikipedia Franzensburg


ST. MARGARETHEN a RUST – Nezider a opera Tosca v rímskom kameňolome, 15.8.2015, sobota

26. August 2014 - bartovicova  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wiki Tosca_(1899)Operná scéna v St. Margarethen nám prichystala skutočnú lahôdku, operu Tosca od Giacoma Pucciniho. Dejom sa dostaneme do Ríma roku 1800, čo bol čas francúzskych vojen a boja za zjednotenie Talianska. Opera má veľmi dramatický dej a ani jedna z hlavných postáv sa nedožije šťastného konca. Meno Tosca patrí jednej z nich, slávnej speváčke Florine Tosca. V diele nájdeme všetky ľudské vášne. Je známe krásnou hudbou a áriami: Recondita armonia – 1. dejstvo, Vissi d’arte – 2. dejstvo a najznámejšia ária vôbec E lucevan le stelle – 3. dejstvo. Premiéra sa konala 14.1.1900 v Teatro Costanzi v Ríme (dnes Teatro dell’Opera di Roma) pod taktovkou dirigenta Leopolda Mugnone (1858–1941). Od tých čias patrí k najobľúbenejším operám a je často v repertoári operných pódií celého sveta. K najznámejším interpretom patrili napr. Ema Destinnová, Maria Callas, Enrico Caruso či Plácido Domingo. My budeme mať možnosť uvidieť toto skvostné dielo v inscenácii najväčšieho operného javiska v Európe, s prírodnými kulisami prekrásneho rímskeho kameňolomu. Príjemne sa naň naladíme v mestečku Rust, ktoré je známe klepotom bocianov na nespočetných hniezdach v centre mesta, peknými pamiatkami, dobrou kuchyňou a lahodným vínom.

Cena výletu: 57,00 € pre všetky vekové kategórie.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3,00 € osoba.

V cene výletu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, vstupenka kategórie K5 (je možné objednať aj K4/ bližšie k javisku = 70,00 € alebo K3/ bližšie k javisku = 88,00 €; sú aj K2 = 97,00 € a K1 = 109,00 €)), organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je poistenie (môžete si ho doobjednať - treba rátať 2 dni!) a strava.

Storo podmienky opery v St. Margarethen: V prípade, že nie je odohraté ani prvé dejstvo, je možné sa zdarma zúčastniť na inom predstavení. Cestovné však nie je preplácané! Predstavenia v kameňolome sú “Open–Air” a sú predvádzané pod holým nebom. Predstavenia sa konajú aj pri nepriaznivom počasí. Odporúčame naším hosťom preto, v prípade zlej predpovede počasia si obliecť teplé a nepremokavé oblečenie, ako aj pevné topánky. Zrušenie môže nastať len pred začiatkom predstavenia a výlučne vedením hier na mieste. Vedenie predstavenia si vyhradzuje právo začiatok predstavenia posunúť alebo podľa podmienok počasia predstavenie prerušiť. Pokiaľ sa predstavenie zo strany usporiadateľa zruší pred prestávkou (po 1. akte), môžu byť vrátené vstupenky na tých miestach, kde boli zakúpené. Navrátenie vstupného usporiadateľom prebieha výlučne bez poplatkov alebo ďalších nákladov. Z organizačných dôvodov sa nevracajú peniaze na mieste ani v pokladni.

Stretneme sa16:00 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme na 1:30 hod.

Odporúčame: oblečenie pekné, ale teplé; topánky pohodlné (vhodné aj na štrk); niečo mäkké pod zadok (sedadlá sú kovové, s opierkou), deku na zabalenie sa; šatku či kapucňu na hlavu, pršiplášť (chráni, keď fúka).

Sprevádza: Dagmar Gubová.

Počasie v blízkej Viedni: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Termíny na leto 2015: 8.7.2015 streda; 9.7.2015 štvrtok*; 10.7.2015 piatok; 11.7.2015 sobota; 17.7.2014 piatok; 18.7.2015 sobota; 19.7.2015 nedeľa; 24.7.2015 piatok; 25.7.2015 sobota; 30.7.2015 štvrtok; 31.7.2015 piatok*; 1.8.2015 sobota; 2.8.2015 nedeľa; 7.8.2015 piatok; 8.8.2015 sobota; 13.8.2015 štvrtok; 14.8.2015 piatok; 15.8.2015 sobota*. Výlet budeme realizovať pre jednotlivcov alebo aj pre skupiny. Je možný aj samostatný nákup lístkov! *= realizujeme určite :-)

Už sme realizovali:
ST. MARGARETHEN a RUST – Nezider a opera Aida v rímskom kameňolome, 16.8.2014, sobota
ST. MARGARETHEN a RUST – Nezider a opera Aida v rímskom kameňolome, 3.8.2014, nedeľa
ST. MARGARETHEN – Opera La Bohéme v rímskom kameňolome, 24.8.2013, sobota
ST. MARGARETHEN a RUST – Neziderské jazero a opera La Bohéme, 4.8.2013, nedeľa
ST. MARGARETHEN a RUST – Neziderské jazero a opera La Bohéme, 19.7.2013, piatok
ST. MARGARETHEN pri Nezideri – opera Carmen, 12.8.2012, nedeľa

Wikipedia Roemersteinbruch St. Margarethen

MARIAZELL – pútnické miesto a lanovka, 27.9.2014, sobota

13. August 2014 - bartovicova  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wikipedia Mariazell - BasilikaNašim cieľom je najznámejšie, najväčšie a najstaršie pútnické miesto v Rakúsku, jedno z najvýznamnejších pútnických miest v strednej Európe – Mariazell. Pridáme sa k pútnikom, ktorí už vyše 850 rokov prúdia do Mariazellu z rôznych národov bývalej habsburskej ríše, ale aj zo vzdialenejších končín Európy. Príslušníci dynastie Habsburgovcov mali toto miesto v mimoriadnej obľube. Aby sme si užili aj okolitú prírodu, hneď na začiatku si spravíme krátky výstup na Bürgeralpe, kam sa vyvezieme lanovkou. Priamo v areáli si budeme môcť vychutnať čaro múzea v prírode a vidieť, ako sa pracovalo s drevom kedysi. Zájdeme aj na vyhliadku arcivojvodu Johanna. Po krátkej prechádzke prírodou sa vrátime späť do Mariazellu, kde navštívime svetoznámu baziliku s milostivou sochou Panny Márie, nazývanú aj Magna Mater Austriae. Vznik baziliky sa spája s prekrásnou legendou o soche Panny Márie a o mníchovi, ktorý okolo nej postavil prvé pietne miesto. Pozrieme si aj známu kalváriu, kde je možné si nabrať svätú vodu z prameňov Mariazellu. V jaskyni sviečok si zasa zapálením sviečky spomenieme na svojich blízkych. Maškrtné jazýčky sa potom môžu tešiť na predajňu medovníkov Pirker, čo je najznámejšia pekáreň medovníkov v Rakúsku.

Cena výletu: 27,50 € pre všetky vekové kategórie.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3,00 € osoba.

Ceny vstupného:
- kombinovaný lístok (cena zahŕňa lanovku hore aj dole, skanzen, železnička, výstup na vežu): dospelý = 16,70 €; dieťa do 15 r. = 10,20 €;
- kombinovaný lístok (cena zahŕňa lanovku hore, skanzen, železnička, výstup na vežu): dospelý = 13,90 €; dieťa do 15 r. = 8,70 €.

V cene výletu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je vstupné, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Stretneme sa7:00 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme na 19:00 hod.

Sprevádza: Dagmar Gubová.

Počasie v neďalekom Sankt Pöltene: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa:
môžete TU.

Mariazell

BRATISLAVA – 20. vychádzka, 28.12.2014, nedeľa

5. August 2014 - bartovicova  
Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

LIBER LIST _MG_9496Poslednou tohtoročnou vychádzkou vzdáme hold hudobníkom nášho mesta, bez ohľadu na to, akí sú slávni a známi. Prejdeme sa po miestach, ktoré nám pripomenú ich pôsobenie tu; ako učiteľov, ako žiakov, ako koncertujúcich majstrov, no tiež ako rodákov alebo spoluobčanov. Lepšie sa tak vžijeme do doby, kedy tu koncertoval šesťročný génius W. A. Mozart a kedy sa tu narodil klavírny virtuóz, hudobný skladateľ a zázračné dieťa J. N. Hummel. Dozvieme sa, kedy a prečo mesto navštívili jeho učitelia J. HaydnW. A. Mozart aj jeho priateľ L. van Beethoven. Zaslúženú pozornosť venujeme aj F. Lisztovi, klavírnemu virtuózovi a “hudobnému patrónovi Bratislavy”, ktorý sám bol na začiatku svojej kariéry podporovaný bohatými šľachticmi. Nezabudneme ani na jeho priateľa, jednorukého klaviristu G. Zichyho, zaťa H. von Bülowa a rivala A. G. Rubinštejna. Spomenieme aj rodákov F. Schmidta a E. Dohnányiho a ich spolužiakov z gymnázia, B. Bartóka a A. Albrechta, ktorí tu tiež pôsobili. Posledný ako dirigent Spolku pre cirkevnú hudbu pri Dóme svätého Martina.

Cena vychádzky (príspevok na hrošíka):
2,50 € pre všetky vekové kategórie; zdarma držiteľ permanentky a dieťa do 15 r. v sprievode dospelého.

Stretneme sa14:00 hod. na Primaciálnom nám. pri studni. Vychádzku ukončíme o 16:00 hod.

Sprevádza: Zuzana Godárová.

Počasie v Bratislave: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa nie je potrebné. Vychádzka sa uskutoční určite !!!

Objednať si permanentku môžete vyplnením prihlášky TU.

Bratislava - SNM a Franz Liszt