TELČ a TŘEBÍČ – UNESCO mestá Vysočiny, 20.10.2013, nedeľa

13. September 2013 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

LIBER_9254Renesančný zámok Telč nás príjemne naladí na nosnú tému nášho výletu, ktorou sú UNESCO pamiatky Vysočiny. Celkom výnimočne navštívime obytné miestnosti posledných majiteľov zámku. Tiež sa poprechádzame fotogenickým námestím so 71 domami s množstvom arkád. Pripomenieme si aj filmy a rozprávky, ktoré sa tu točili a točia :-) Následne navštívime Třebíč – pýši sa hneď tromi atrakciami zapísanými na zozname UNESCO: kresťanskou Bazilikou sv. Prokopa, židovskou štvrťou so synagógou a židovským cintorínom. Pri prehliadke románsko – gotickej baziliky, ktorá je najdlhším kostolom Čiech a zároveň sa môže pochváliť druhými najstaršími freskami na Morave, zájdeme aj do priestorov bývalej krypty, dnes najzachovalejšej časti celej stavby. Kontrastom k obrovskej bazilike je židovská štvrť. Vyzerá ako zmenšený svet, v ktorom žilo v dobe najhustejšieho osídlenia viac ako 1200 ľudí (v tom čase takmer 60 % obyvateľov Třebíča). Je jedinou kompletne dochovanou židovskou štvrťou v Európe a jedinou židovskou pamiatkou UNESCO mimo územia štátu Izrael. Zaujímavé príbehy zo života židovskej obce sa dajú čítať aj z kamennej knihy – náhrobkov židovského cintorína. Je ich tu viac ako 3000 a najstarší rok sa uvádza 1630.

Cena výletu:
29,00 € pre všetky vekové kategórie.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3,00 € osoba.

Ceny atrakcií:
- Zámok Telč (obytné miestnosti posledných majietľov): 4,00 € dospelý; 3,00 € dôchodca nad 65 r.; 2,50 € študent, dieťa, ZŤP; zdarma dieťa do 6 rokov; 10,00 € rodina (2 dospelí + 2-3 deti do 15 rokov);
- Bazilika Třebíč: 3,00 € dospelý; 1,50 € dôchodca, študent, dieťa, ZŤP;
- Synagóga (+ dom Seligmanna Bauera a múzeum): 4,00 € dospelý; 2,00 € dôchodca, študent, dieťa, ZŤP.
Atrakcie nie sú povinné, ale z organizačných dôvodov vyberáme vstupné vopred.

V cene výletu je pohodlné cestovanie luxusným autobusom, organizácia, sprievodcovské služby po celý čas výletu a DPH. V cene výletu nie je vstupné na atrakcie, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Stretneme sa7:00 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme na 20:00 hod.

Sprevádza:
Irena Chrapanová.

Počasie v Třebíči: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

LIBER_9283

Komentáre:

Jedna reakcia to “TELČ a TŘEBÍČ – UNESCO mestá Vysočiny, 20.10.2013, nedeľa”

  1. Mária Mazúrová - 9. Október 2013, 8:57

    Dobrý deň!
    Odoslala som pred pár dňami prihlášku na výlet dve osoby do Telča a zatiaľ som neobdržala žiadne ďalšie inštrukcie o platbe.
    Poteší ma skorá odpoveď. S pozdravom Mazúrová