BRATISLAVA – 12. vychádzka, 16.9.2018, nedeľa

4. August 2018 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wikipédia - Mauzóleum Chatama SóferaV pokračovaní série vychádzok o dejinách a kultúre židovského etnika na území dnešnej Bratislavy povedú naše kroky k Dunaju. Neďaleko rieky, na mieste bývalého židovského cintorína, nájdeme Mauzóleum Chatama Sófera. Práve tu v roku 1839 pochovali Chatama Sófera, vlastným menom Moše Schreibera, jedného z najslávnejších rabínov 19. storočia. Hrob Chatama Sófera spolu s ďalšími 22 hrobmi a 41 náhrobnými kameňmi uvidíme počas návštevy unikátneho komplexu, ktorý víta návštevníkov z celého sveta a je súčasťou Slovenskej cesty židovského kultúrneho dedičstva. V rozprávaní o židovskej viere, pravidlách, zvykoch a histórii Židov v Bratislave budeme pokračovať na ortodoxnom cintoríne a neskôr na neologickom cintoríne na neďalekej Žižkovej ulici. * Návštevníkov veľmi úctivo žiadame, aby mali pri návšteve Pamätníka Chatama Sófera na sebe dôstojný odev. Muži pokrývku hlavy (čiapku alebo klobúk) a dlhé nohavice. Ženy dlhú sukňu či nohavice a zakryté ramená. Ďakujeme!

Cena vychádzky (príspevok na hrošíka):
8 € všetky vekové kategórie. Na túto vychádzku nie je možné využiť permanentku. V cene je zahrnuté skupinové vstupné do pamätníka Chatama Sófera.

Stretneme sa o 10:00 a o 14:00 pred Pamätníkom Chatama Sófera na Nábreží armádneho generála Ludvíka Svobodu. Vychádzku ukončíme o 12:00 a o 16:00. Môžete si vybrať čas.

Sprevádza: Martin Záni.

Počasie v Bratislave: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Wikipedia Mauzóleum Chatama Sófera

Komentáre:

3 reakcií to “BRATISLAVA – 12. vychádzka, 16.9.2018, nedeľa”

 1. Remeňová - 13. September 2018, 19:53

  p. Irenka išla by som na prechádzku, musím sa prihlásiť keď nechcem ísť do Chatam Sófer, tam som už bola, ale cintoriny ba som chcela pozrieť.Ďakujem

 2. chrapanova - 17. September 2018, 18:09

  Pre pani Remeňovú a pre všetkých záujemcov pripravíme na rok 2019 ďalšiu sériu vlastivedných vychádzok po Bratislave, venovaných cintorínom. A nezabudneme ani na tie židovské ;-)
  Irena Chrapanová, CK LIBER

 3. Viera Tóthová - 17. September 2018, 22:10

  Ďakujem za krásne vychádzky, výborne pripravené a veľmi dobrý sprievodca. Ešte raz vďaka a teším sa na ďalšie.
  S pozdravom Tóthová