TULLN – loďou na výstavu kvetov a záhrad, 29.8.2014, sviatok

30. Máj 2014 - bartovicova  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

LIBER-IMG_6880Využijeme skvelý deň voľna na prekrásny výlet loďou po Dunaji. Mimoriadne vypravená loď len pre náš výlet nás v čase sviatku zavezie priamo do Tullnu na 61. medzinárodnú výstavu kvetov a záhrad, ktorá sa honosí prívlastkom najväčšej výstavy kvetov v strednej Európe. Každý rok sa tu koncom augusta na obrovskej ploche 80.000 m2 zmenia záhrady na kvitnúce sny pod rukami floristov a návrhárov záhrad. Milovníci kvetov, záhradkári aj profesionáli z oboru sem preto radi chodia za inšpiráciou, nákupmi aj bohatým programom. Tohto roku organizátori zvolili originálny podtitul výstavy: “Nabel der Welt” (Pupok sveta). Na výstave nás privíta vyše 200 tisíc kvetov najrôznejších tvarov a farieb. Ďalším spestrením programu bude aj možná prehliadka starobylého Tulln an der Donau, známeho už z čias Rimanov ako vojenský tábor Comagena. Medzi zaujímavosti patrí aj súsošie venované legende o Niebelungoch, stvárnené ako skvostná fontána na brehu Dunaja. S Dunajom je spojená aj ďalšia atrakcia Tullnu – ukotvená plachetnica Viedenského umelca a architekta Hundertwassera. Tulln je známy aj ako rodisko maliara Egona Schielleho, ktorého rodný dom sa nachádza neďaleko rieky Dunaj a je možné ho navštíviť. Podobne tiež Rímske múzeum.

Cena výletu (v závislosti od spôsobu dopravy):
- Dve cesty loďou: dospelý = 42,00 € predný salón lode (len 26 miest) alebo stredný salón lode; pes (s košíkom, na vôdzke a s platnými dokumentami) 3,00 €.
- Jedna cesta loďou + jedna cesta autobusom (výber poradia ciest je možný do vyčerpania miest – vyznačte v prihláške): dospelý = 32,00 € stredný salón lode;
- Dieťa do 6 rokov zdarma je možné prihlásiť na plavbu loďou len za podmienky, že bude po celý čas sedieť na kolenách dospelého bez nároku na vlastné miesto. Prípadný kočík bude uložený v samostatnom priestore!
Dieťa do 6 rokov, ktoré by malo jednu cestu loďou zdarma podľa podmienok vyššie, zaplatí za výlet s jednou cestou autobusom cenu 22,00 €. Nezabudnite však, že pri deťoch, ktoré majú povinnosť cestovať vo vozidle na auto-sedačke, je túto nutné zobrať so sebou do autobusu!
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3,00 € osoba.

Ceny vstupného:
Výstava kvetov9,00 € osoba v skupine; 2,00 € dieťa od 6 do 15 rokov; zdarma dieťa do 6 rokov.
Atrakcie nie sú povinné, ale z organizačných dôvodov vyberáme vstupné pri platbe za výlet.

V cene výletu je pohodlné cestovanie loďou alebo 1 cesta loďou a 1 cesta klimatizovaným autobusom, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je vstupné, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Stretneme sa6:30 hod. pred osobným prístavom (Fajnorovo nábrežie) a v prípade dopravy 3)8:00 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Cesta loďou tam trvá: 7:00 – 10:30 = 3,5 hod. Cesta loďou nazad trvá: 17:00 – 20:00 = 3,0 hod. Návrat loďou plánujeme na 20:00 hod. a v prípade dopravy 2) na 18:30 hod. autobusom.

Sprevádza: Dagmar Gubová (loď) a Zuzana Tomčániová (autobus).

Počasie v blízkej Viedni: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.
Do poznámky okrem ďalších osôb uveďte aj preferovaný spôsob dopravy:
1) – loď tam aj loď nazad (6:30 – 20:00) Predný alebo Stredný salón.
2) – loď tam a bus nazad (6:30 – 18:30) stredný salón.
3) – bus tam a loď nazad (8:00 – 20:00) stredný salón.

Realizujeme tiež:
TULLN – výstava kvetov a záhrad + ohňostroj, 30.8.2014, sobota
Už sme realizovali:
TULLN – loďou na výstavu kvetov a záhrad, 29.8.2013, sviatok
TULLN – loďou na výstavu kvetov a záhrad, 24.8.2012, piatok

LOD1

Komentáre: