SPITZ – Slávnosti marhúľ a zámok Artstetten, 20.7.2014, nedeľa

10. Jún 2014 - bartovicova  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Wiki Schloss_Artstetten vyrezUprostred leta si užijeme osobitú slávnosť v mestečku Spitz, uprostred malebného dunajského údolia Wachau, ktoré je pre svoje krásy a hodnoty zapísané v UNESCO. Navštívime Zámok Artstetten. Miesto, kam pred stovkami rokov chodila oddychovať celá dynastia Habsburgovcov. Pod jeho poslednú výraznú premenu prispel Franz Ferdinand d´Este, ktorý ho prestaval podľa svojich predstáv. Kládol dôraz na očarujúcu architektúru: centrálnu budovu obklopuje námestie a sedem charakteristických veží. Uvidíme aj kryptu pri zámockom kostole so sarkofágmi  Františka Ferdinanda a jeho manželky Žofie. Po obede prídeme do Spitzu, môžeme tu navštíviť Múzeum lodníkov. Hody Marillenkirtag sa stali oslavou typického produktu tohto kraja – voňavých marhúľ. Sladké plody sú už obraté a menia sa na lekváre, likéry, poriadne silnú marhuľovicu a samozrejme aj na typickú tunajšiu pochúťku: marhuľové knedle! Na historickom námestí pred Kostolom sv. Maurícia nás privíta ľudová hudba a na púť sa vydá uličkami mesta aj veľký krojovaný sprievod na čele s kráľom a kráľovnou marhúľ. Vystúpia tu rôzne folklórne skupiny a iste neodoláme čerstvej marhuľovej guli z už 50 rokov fungujúceho “marhuľového automatu” na námestí.

Cena výletu: 24,00 € pre všetky vekové kategórie.

Ceny atrakcií:
- Zámok Artstetten: dospelý = 8,00 €;
- Spitz – Múzeum lodníkov: dospelý = 5,50 €.
Atrakcie nie sú povinné. Vstupné sa pre tentokrát bude mimoriadne platiť až na mieste.

V cene výletu je pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava.

Stretneme sa o 7:45 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme na 19:30 hod.

Sprevádza: sprievodca priateľskej CK Mistrál.

Počasie v neďalekom St. Pöltene: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Wikipedia Aprikosenknödel

Komentáre:

3 reakcií to “SPITZ – Slávnosti marhúľ a zámok Artstetten, 20.7.2014, nedeľa”

 1. peter Gabriš - 11. Júl 2014, 9:35

  Prosím oznámiť či platba môže byť vykonaná pri odchode
  P.G.

 2. chrapanova - 11. Júl 2014, 10:42

  Dobrý deň, pán Gabriš,
  platby inkasujeme vopred – dá sa spraviť bankový prevod alebo vložiť peniaze na náš účet v ktorejkoľvek Tatra banke. Inkasovanie klientov v autobuse by veľmi zdržiavalo všetkých a hlavne znehodnocovalo pohodu na výlete :-)
  Ďakujeme za pochopenie, Chrapanová, CK LIBER

 3. chrapanova - 14. Júl 2014, 17:24

  PS: Ani mi nenapadlo, že by niekto najskôr zaplatil a potom sa prihlasoval. Tak len pre istotu – tu sa treba prihlásiť a čakať na údaje k platbe: http://www.liber.sk/?page_id=96
  Chrapanová, CK LIBER