SRI LANKA – relax a veľa pekných zážitkov pre skupiny, 11.m.-4.m., 10 dní / 7 nocí

17. Marec 2014 - Irena Chrapanová  
Zaradené pod FAKULTATÍVNE ZÁJAZDY

Srí Lanka - pláž Koggala 2004-11Najlepší čas na návštevu južného pobrežia ostrova Cejlón je po období dažďov, od novembra do apríla. Tento ostrov je plný prírodných (pamiatka UNESCO) a architektonických (6 pamiatok UNESCO) krás a vďaka množstvu slnečných dní a usmievavému obyvateľstvu pomáha upokojiť, nabrať sily a doslova zregenerovať telo aj dušu. Okrem výhľadov na nekonečný oceán, relaxu na pláži, kúpania sa a slnenia je tu veľa príležitostí aj na skvelé gastro zážitky, akými je ochutnávka skutočne sladkého ovocia, čerstvých rýb, darov mora, domácej ryže a výborného jedla koreneného srílanským korením. Časť pobytu je dobré venovať zoznámeniu sa so zaujímavosťami jedného z najkrajších ostrovov sveta. V rámci Koggaly sa dá ísť pozrieť rybárov na bidlách, korytnačiu farmu, ľudové múzeum, maliarku, záhradu s korením. Z nej ďalej lodičkou po jazere na škoricový ostrov a chrám. Atrakciou sú aj ryžové polia pri cestách či zber kokosov z palmy. Ďalšie zaujímavosti je možné objavovať na fakultatívnych výletoch a v rámci zastávok po ceste z letiska a na letisko (viď program). Medzi najobľúbenejšie miesta patrí: sloní sirotinec, historická časť Galle, safari, dažďový prales a čajová plantáž. Návšteva Srí Lanky je vhodná aj na nákup exotických darčekov – hlavne pred Vianocami!

Doprava: Letecky s prestupom v Dubaji s leteckou spol. EMIRATES - táto ponúka pestrý výber menu aj pri rôznych diétach. Celkový čas letu je cca 10 hod. jedna celá cesta. Letisko Dubaj sa nachádza približne v jej polovici. Preto sa cesta prestupom rozdelí na 5,5 a 4,5 hod. letu (v smere tam). Prestup tiež ponúkne príležitosť pokochať sa novou letiskovou halou za 4,5 biliónov USD a užiť si nákupov v druhej najväčšej obchodnej budove sveta. Letiskové transfery z Bratislavy do Viedne a z Colombo do Koggala sú zabezpečené klimatizovaným autobusom. Tiež na konci zájazdu z Koggala do Colombo a z Viedne do Bratislavy. V prípade malej skupiny či záujmu o ešte väčší komfort je možné zabezpečiť dopravu aj 9-miestnymi vozidlami.

LIBER Srí Lanka jeseň 2012 _MG_6918 - miniČasový posun: V čase nášho zimného času je na Srí Lanke o 4,5 hod. viac hodín, ako na Slovensku. Preto sa cesta tam podľa časov odletov a príletov zdá o 4,5 hod. dlhšia a naopak cesta nazad o 4,5 hod. kratšia.

Organizácia: Pre vstup na Srí Lanku nie sú potrebné víza (len povolenie a poplatok za vstup do krajiny) ani povinné očkovania. Odporúčame dodržať všetky pokyny, čo sa týka obsahu batožiny a platnosti pasu. Pri pobyte na Srí Lanke treba dodržiavať pravidlá pre vstup do chrámov (zahalené ramená a kolená). Detailnejšie informácie o Srí Lanke sú TU.
*PROGRAM:

*Je možné si vybrať fakultatívne výlety z Koggaly (cena podľa počtu účastníkov):
Galle (UNESCO) - baroková holandská pevnosť, koloniálne kostoly, maják, trh, výroba šperkov, pekná pláž.
Hikkaduwa plavba sklenenou loďou po oceáne, loďkou po rieke, baňa na mesačné kamene, mangrovníky.
Koggala - záhrada s korením, plavba po jazere, škoricový ostrov, korytnačia farma, ľudové múzeum, rybári.
Matara
- 2 pevnosti, múzeum obrazov, továreň na výrobu bubnov, oblečenie a batika, maják, morský gejzír.
Ramboda - vodopády a čajové plantáže (návšteva čajovej fabriky a obchodu s čajom, ochutnávka čaju).
Ratnapura - ťažisko drahokamov (ručná ťažba v ryžovom poli), múzeum a predaj diamantov, trh, chrám.
Sinharaya
(UNESCO) - prechádzka a kúpanie sa v dažďovom pralese, pozorovanie zvierat s odborníkom.
Weligamaplavba po oceáne spojená s pozorovaním veľrýb a delfínov, rybári na bydlách, dom snov, pláť.
Yala National Park - prírodná rezervácia, Slonia skala – výlet na vyhliadkových džípoch pomedzi zvieratá.

Srí Lanka - korytnačka_MG_7819*Tiež sa dá zaujímavé miesta pozrieť po ceste z letiska na hotel a nazad, čo je lacnejšie:
Ambalangoda
prehliadka múzea a výroby z dreva vyrezávaných a maľovaných masiek, tiež návšteva obchodu s maskami a magnetkami.
Colombo
- architektúra moderného hlavného mesta, prístav, bazár, dom spisovateľa Arthura C. Clarka.
Pinnawala - sloní sirotinec a kúpanie slonov v rieke, ulica so suvenírmi, možnosť vozenia sa na slonoch.
Telwatta
krátka zastávka pri Budhovi a pamätníku na najväčšiu vlakovú katastrofu na svete.

Strava: polpenzia alebo all inclusive = bufetové raňajky a večere formou švédskych stolov. Vždy aj jedlo vhodné pre vegetariánov. V rámci výletov je spoločné stravovanie.

Ubytovanie: 7 nocí v 5*****, 4**** alebo v 3*** hoteli (posledný tento má len 10 izieb pre klientov a teda je možné ho celý rezervovať pre skupinu) v meste Koggala. Hotely majú vlastný bazén, ležadlá, slnečníky, záhradu aj piesčitú pláž. Situované sú prakticky na pláži, nakoľko medzi pieskom a hotelom sa nachádza len úzky pás trávnatej plochy s ležadlami a slnečníkmi. Izby sú klimatizované, s oknami a balkónmi smerovanými na oceán, vybavené štýlovým nábytkom a kúpeľnou s WC.

Srí Lanka - jazero Koggala _MG_7786Cena zájazdu: Vám bude vyrátaná podľa veľkosti skupiny a výberu hotela, dopravy a atrakcií.

V cene je cestovné (vrátane letiskových transferov), ubytovanie, strava podľa objednávky hotela, organizačné náklady a sprievodcovské služby.

V cene nie sú fakultatívne výlety, poistenie (môžete si ho doobjednať – treba rátať 10 dní!), vybavenie vstupu do krajiny = 25 € (je možné si ho vybaviť aj individuálne – cez internet alebo na mieste / je to však drahšie), strava nad rámec objednávky hotela.

Odporúčame: preštudovať si RADY NA CESTU a prípadné ďalšie dotazy písať priamo do komentára dolu.

Sprievodca: Irena Chrapanová a lokálni sprievodcovia.

Hotel-Koggala-162Počasie v Colombe: môžete pozrieť TU (často však neodpovedá skutočnosti). V južnej oblasti, do ktorej smerujeme, nás čaká príjemných 30-35 stupňov C po období dažďov. Vzduch je vtedy okrášľujúco vlhký, príroda rozkvitnutá, kúpanie v oceáne aj v bazéne možné. Prípadný dážď má podobu lokálnej prehánky.

Objednávky: môžete smerovať SEM.

Už sme realizovali:
- SRÍ LANKA – pre fotografov a milovníkov poznávania, 15.4.-28.4.2014, 14 dní / 11 nocí
- SRÍ LANKA relax s možnosťou cvičenia jogy, 18.11.-1.12.2013, 14 dní / 11 nocí
- SRÍ LANKA – pre fotografov a milovníkov poznávania, 9.11.-19.11.2013, 11 dní / 8 nocí
- SRÍ LANKA relax s možnosťou cvičenia jogy, 19.11.-2.12.2012, 14 dní / 11 nocí
- SRÍ LANKA – v čase festivalu slonov, 30.7.-8.8.2012, 10 dní / 8 nocí
- SRÍ LANKA – história, príroda aj relax, 14.11.-27.11.2011, 14 dní / 11 nocí

Srí Lanka - chrám po ceste 10_MG_7052