VIEDEŇ a SCHÖNBRUNN – Veľkonočné trhy, 6.4.2012, sviatok

27. Marec 2012 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

Velka Noc - korbaceRozmýšľate, ako si spríjemníte tohtoročnú Veľkú noc? Ponúkame Vám možnosť navštíviť na Veľký piatok tradičné veľkonočné trhy v Rakúsku. Začneme v areáli zámku Schönbrunn, kde budeme mať možnosť na Veľkonočnom trhu na zámku obdivovať zručnosť tradičných majstrov: ručne vyšívané obrusy, veľkonočné dekorácie vrátane vajíčok zdobených rôznymi technikami, ako aj výrobky z dreva. Nielen oči, ale aj maškrtný jazýček potešia domáce špeciality okolitých regiónov. Popoludní sa prejdeme historickým centrom jarnej Viedne. Spoločne navštívime ďalší veľkonočný trh – Trh umeleckých remesiel Am Hof - so širokou ponukou remeselných výrobkov a zaujímavostí viažúcich sa k Veľkej Noci. Tiež trh s najväčšou kopou vajíčok v strednej Európe, s hudbou a atrakciami pre deti – Freyung, čiže Staroviedenské trhy. Za prezretie budú určite stáť aj sviatočne vyzdobené kostoly. Preto veríme, že takto príjemne strávený deň na čerstvom vzduchu nám dodá energiu a na Veľkonočný pondelok budeme mať všetci zdravý úsmev na tvári :-) .

Cena výletu: 19,00 € pre všetky vekové kategórie.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3,00 € osoba.

V cene výletu je pohodlné cestovanie luxusným autobusom, organizácia, sprievodcovské služby po celý čas výletu a DPH. V cene výletu nie je poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

Stretneme sa o 9:00 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme na 18:00 hod.

Sprevádza: Dagmar Gubová a Irena Chrapanová.

Počasie vo Viedni: môžete  pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Vieden - Schonbrunn

Komentáre:

4 reakcií to “VIEDEŇ a SCHÖNBRUNN – Veľkonočné trhy, 6.4.2012, sviatok”

 1. janka - 28. Marec 2012, 18:14

  Dobry den, rada by som sa opytala, ci v piatok budu vo Viedni otvorene obchody? Ako to tam maju s tymi sviatkami? Viete mi to povedat? Dakujem za odpoved :)

 2. chrapanova - 31. Marec 2012, 1:43

  Dobrý deň, Janka, presne tak to je.
  V piatok, 6.4.2012, majú vo Viedni normálny pracovný deň,
  takže obchody budú otvorené.
  S pozdravom, Dagmar a Irena, CK LIBER

 3. zuzana - 5. Apríl 2012, 7:48

  Dobry den,
  Aj v sobotu budu normalne otvorene obchody?vopred dakujeem za odpoved.
  Zuzana

 4. chrapanova - 6. Apríl 2012, 0:58

  Dobrý deň, Zuzana,
  vo Viedni bude v sobotu otvorené rovnako ako po iné soboty. Tiež piatok. 6.4.2012,je tam pracovný, aj keď na Slovensku je to sviatok. Obchody budú ako zvyčajne zatvorené v nedeľu!
  S pozdravom, Irena Chrapanová, CK LIBER