PÁLFFYOVCI II. – Červený Kameň, Smolenice a Driny, 17.8.2013, sobota

26. Júl 2013 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

SNM Zeny z rodu Pallfy - kópiaVyužijeme poslednú možnosť navštíviť hranú nočnú prehliadku „Ženy rodu Pálffy“, nad ktorou sa práve 17. augusta zastrie opona na hrade Červený Kameň. Všemocní Pálffyovci by sa bez svojich manželiek nestali tým, čím boli; mocnými magnátmi, dedičnými županmi a správcami veľkého územia vtedajšieho Uhorska. Práve preto sa nám predstavia Mária Magdaléna Fugger, Eleonóra Kaunitz, Antónia Kolowrat či panovníčka Mária Terézia v príbehu Pálffyovcov na romantickom hrade, ktorý je možné vidieť v nespočetných filmových dielach. Výlet začneme už po obede a zamierime na ďalšie miesto súvisiace s významným rodom Pálffyovcov – do Smoleníc. Po turistickej značke sa vydáme k jedinej prístupnej jaskyni na západnom Slovensku, k jaskyni Driny, objavenej roku 1929 smolenickými rodákmi. Jaskyňa je dekorovaná bohatou sintrovou výzdobou, má dĺžku 680 m a je známa výskytom chránených netopierov. Z nej zájdeme na zámok Smolenice, týčiaci sa nad rovnomennou dedinou. Na jeho mieste stál kedysi Pálffyovský hrad a na zámku bol dokonca jeden čas umiestnený archív Pálffyovcov. Od roku 1953 je sídlom SAV. Preto je ho možné navštíviť len v čase prázdnin. V rámci celého dňa budeme môcť sledovať aj krásne miesta Malých Karpát.

Cena výletu: 20,00 € všetky vekové kategórie.
Príplatok za prednostný výber sedadla: 3,00 € osoba.

Ceny atrakcií:
- jaskyňa: 5,00 € dospelý; 3,00 € dôchodca, študent; 2,50 € dieťa (6-15 rokov), ZŤP; zdarma dieťa (do 6 rokov);
- zámok: 1,50 € dospelý; 0,50 € dôchodca, študent (do 20 rokov), dieťa (od 6 r.) ZŤP; zdarma dieťa (do 6 r.);
- hrad vrátane divadelného predstavenia: 8,00 € dospelý; 4,00 € dôchodca nad 62 rokov, študent, dieťa (3-18 rokov), ZŤP; zdarma dieťa (do 3 rokov); 22,00 € rodina.
Atrakcie nie sú povinné, ale z organizačných dôvodov vyberáme vstupné vopred.

V cene výletu je pohodlné cestovanie luxusným autobusom, organizačné náklady, sprievodcovské služby po celý čas výletu a DPH. V cene výletu nie je vstupné na atrakcie, poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na večeru je samozrejmosťou – rezervujeme miesta, prípadne objednáme menu).

Stretneme sa13:00 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme na 22:00 hod.

Odporúčame: pohodlnú a pevnú obuv. K jaskyni a zámku pôjdeme po turistickom chodníku, ktorý vedie lesom.

Sprevádza: Irena Chrapanová.

Počasie v Smoleniciach: môžete pozrieť  TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Wikipedia Smolenice zamok

Komentáre: