BRNO – slávne vily: Tugendhat, Dušana Jurkoviča a ďalšie, 17.5.2014, sobota

22. December 2013 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

LIBER Vila TugendhatBrno sa spoločne s Prahou môže pochváliť najväčšou koncentráciou slávnych vil na území Českej republiky. Zaujímavé sú nie len z pohľadu architektúry, lokality či pozemku. Rovnako fascinujúce sú životné príbehy ich staviteľov, architektov, majiteľov a v neposlednom rade aj samotných stavieb, ktoré menili svoju tvár a niekedy aj účel v čase dejín. Komentovanú prehliadku absolvujeme vo vile Fritza a Grety Tugendhat (90 minút vrátane technického zázemia a záhrady s nádherným výhľadom na Brno) a vo vile Dušana Sama Jurkoviča, secesnom diele architekta slovenského pôvodu, (60 minút vrátane záhrady). Pešo sa prejdeme okolo veľkého pozemku, ktorý kedysi vlastnil Alfred Löw-Beer, otec Grety Tugandhatovej, rodenej Löw-Beerovej. To on dal svojej dcére ako svadobný dar parcelu, na ktorej neskôr vyrástol najslávnejší rodinný dom architekta Ludwiga Miese van der Rohe, funkcionalistická vila Tugendhat (UNESCO). Na pozemku sa však dodnes zachovala aj secesná vila Löw-Beerova, ktorej priečelie uvidíme zblízka. Po ceste domov sa tiež zastavíme pri funkcionalistickej vile Ernsta Löw-Beera, bratranca Grety. V jej blízkosti sa nachádzajú ďalšie slávne vily. Najznámejšou je vila Alfreda Stiassného, prezývaná “vládna vila”.

Cena výletu: 41,00 € = dospelý; 34,00 € = dôchodca, študent; 32,00 € = dieťa do 6 rokov, ZŤP.
Príplatok za prednostný výber sedadla:
3,00 € osoba.

V cene výletu je zahrnuté pohodlné cestovanie klimatizovaným autobusom (v skupine do 30 osôb), vstupné podľa programu, organizácia, sprievodcovské služby a DPH. V cene výletu nie je poistenie (je možné doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou, miesta v reštaurácii rezervujeme, objednáme menu).

Stretneme sa o 8:00 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme na 19:00 hod.

Sprevádza: Irena Chrapanová.

Počasie v Brne: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Už sme realizovali:

- BRNO – vila Tugendhat a Food Festival na hrade Špilberk, 12.5.2013, nedeľa
- BRNO – slávne vily: Tugendhat a Dušana Jurkoviča, 29.8.2012, sviatok
- BRNO – slávne vily: Tugendhat a Dušana Jurkoviča, 17.6.2012, nedeľa
- BRNO – slávne vily: Tugendhat, Dušana Jurkoviča a ďalšie, 17.3.2012, sobota
- reportáž

Wikipedia Jurkovičova_vila

Komentáre:

4 reakcií to “BRNO – slávne vily: Tugendhat, Dušana Jurkoviča a ďalšie, 17.5.2014, sobota”

 1. Jana Pokusova - 15. Január 2014, 19:17

  skupina Design Academy

 2. ZITA DANIELOVA - 25. Apríl 2014, 7:09

  DOBRE RANO MI SME SPOLU HOVORYLI VCERA OHLADOM VYLETU TUGENHAT A ESTE JEDNEHO LISTKU..TAK TU VAM POSIELAM PRYHLASKU AKO SME SA DOHODLI A MENO PARTNERA JE… JAROSLAV POZO.Dakujem vam pekne,len keby sa dalo poslite mi este raz to cislo kam vam mam poslat peniaze dakujem..

 3. Eva Jakubcová - 7. Máj 2014, 9:18

  Mám záujem o výlet za brnianskymi vilami, nezopakujete ho aj na jeseň?

 4. bartovicova - 13. Máj 2014, 12:00

  Dobrý deň, pani Jakubcová.
  O vily je veľmi veľký záujem, takže Vás budeme informovať hneď ako pripravíme opakovanie výletu (podľa záujmu buď jeseň 2014 alebo jar 2015).
  S pozdravom Bartovicová, CK LIBER