BRNO – slávne vily: Tugendhat a Dušana Jurkoviča, 29.8.2012, sviatok

25. Jún 2012 - Irena Chrapanová  , Zaradené pod VÝLETY AKTUÁLNE

vila Tugendhat zo zahradyNavštívime slávnu vilu Tugendhat (UNESCO), otvorenú po vyše 2 roky trvajúcej rekonštrukcii, ktorá si kládla za ciel vrátiť vile jej pôvodnú podobu. Prehliadka unikátnej funkcionalistickej vily nás tak neohromí len genialitou architekta a životným príbehom rodiny Tugendhatovcov (tá sa pre záchranu vlastných životov musela po 8-ich rokoch užívania svojho majetku vzdať), no tiež porovnaním jednotlivých premien vily za 80 rokov jej existencie. Okrem prehliadky interiéru stavby, v mnohých smeroch nadčasovej, sa pokocháme aj krásnym výhľadom na Brno a poprechádzame sa záhradou, v ktorej sa dohovárali na rozdelení Československa páni Klaus a Mečiar. Ďalšou jedinečnou stavbou, ktorú navštívime, bude vila slávneho architekta slovenského pôvodu, Dušana Jurkoviča. Ten sa pri jej stavbe inšpiroval ľudovou architektúrou a predal ju po 13-ich rokoch užívania, aby sa mohol presťahovať do Bratislavy. Vila bola dlhé roky súkromným majetkom. Až v 21. stor. ju odkúpil štát a dôkladne zrekonštruoval. Otvorená pre verejnosť je preto len rok. Brno je po Prahe druhým najväčším centrom slávnych vil, ale až od marca 2012 je prvýkrát v histórii možné vidieť obidve najslávnejšie vily naraz.
Cena výletu:
41,00 € dospelý,
33,00 €
dôchodca, študent,
28,00 €
dieťa do 6 rokov, ZŤP.
Príplatok za prednostný výber sedadla:
3,00 € osoba.

V cene výletu je zahrnuté pohodlné cestovanie luxusným autobusom, vstupné do spoločne navštívených atrakcií, organizácia, sprievodcovské služby po celý čas výletu, DPH. V cene výletu nie je poistenie (je možné doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou, miesta v reštaurácii rezervujeme, objednáme menu).

Stretneme sa o 7:30 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto). Návrat plánujeme na 19:30 hod.

Sprevádza: Irena Chrapanová a domáci sprievodca Miloš Dvořák.

Počasie v Brne: môžete pozrieť TU.

Prihlásiť sa: môžete TU.

Vila Dusana Jurkovica - foto Moravska galeria

Komentáre:

2 reakcií to “BRNO – slávne vily: Tugendhat a Dušana Jurkoviča, 29.8.2012, sviatok”

 1. Zuzana Nosková - 24. August 2012, 7:45

  Dobrý deň, prosím Vás, ešte sú voľné miesta? Budeme sa rozhodovať asi na poslednú chvíľu, len orientačne ma zaujíma,či miesta sú. Ďakujem, s pozdravom Nosková

 2. chrapanova - 24. August 2012, 16:19

  Dobrý deň pani Nosková,
  tento výlet bol veľmi rýchlo vypredaný a tak sa nazbieralo ešte množstvo náhradníkov. K dnešnému dňu sa nám našťastie podarilo zvýšiť kapacitu autobusu a predovšetkým vstupov do víl. Miesta budeme obsadzovať v poradí prihlášok. Preto Vám odporúčame sa predovšetkým rýchlo prihlásiť.
  S pozdravom,
  Irena Chrapanová, CK LIBER